Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dacia - verze Extreme a další modelové novinky

Na bruselském autosalonu představila Dacia novou výbavu Extreme. Tento stupeň výbavy mají ve svých nabídkách i další tři vlajkové modely značky. Extreme doplňuje modelovou řadu Sandero Stepway a trvale nahrazuje limitovanou řadu Extreme u modelů Jogger a Duster.

Outdoor podle značky Dacia je životní styl: dobrodružství, outdoorové aktivity, objevování na vlastní pěst nebo ve skupině si můžete užít jen s robustním a odolným společníkem na kolech. Výbava Extreme se vyznačuje následujícími výraznými prvky:


Exteriér:

Nová metalická barva zelená Cèdre (Sandero Stepway, Jogger a Duster) a nemetalická modrá Slate (Spring) o Shark anténa v leskle černé barvě (Sandero Stepway, Jogger a Duster).

Název modelu na střešních nosičích v měděné barvě (Sandero Stepway, Jogger a Duster) a prvky v měděné barvě na střešních lištách Spring

Vnější zpětná zrcátka v měděné barvě, a také středy kol a logo Dacia na dveřích zavazadlového prostoru

Lišty s topografickým vzorem na předních dveřích, odkaz na charakteristický šnorchl mezi dveřmi a předními blatníky modelu Duster (Spring, Sandero Stepway a Jogger)

Měděné detaily na čelní masce

Detaily s topografickým motivem na bocích vozu (Spring, Sandero Stepway a Jogger)

Černě lakovaná kola z lehkých slitin (17" u modelu Duster a 16" u modelů Sandero Stepway a Jogger) o Sloupky dveří (B sloupek) s topografickým vzorem a lemy blatníků (Duster)
Interiér:

U modelů řady Extreme (Sandero Stepway, Jogger a Duster) se objevuje nový materiál MicroCloud. Tento materiál je použit na výplních dveří a sedadlech (Sandero Stepway, Jogger a Duster) a je aplikován také na přístrojové desce (Sandero Stepway a Jogger). Materiál MicroCloud byl vyvinut speciálně pro použití v automobilovém průmyslu (sedadla a interiérové doplňky). Čalounění je odolné vůči vnějším vlivům a velmi snadno se čistí. Povrch MicroCloud se vyznačuje jedinečným sametovým vzhledem a na dotek měkkým příjemným vlastnostem.


Přední gumové podlahové rohože s topografickým vzorem

Detaily v měděné barvě na výplních předních dveří a okolí výdechů klimatizace

Detail v měděné barvě kolem řadicí páky (Duster)

Prošívání manžety řadicí páky v měděné barvě (Duster)ELECTRIC 65

S uvedením výbavového stupně Spring Extreme představuje Dacia také nový motor ELECTRIC 65 (65 k / 48 kW). Motor, dostupný pouze ve výbavě Spring Extreme, v kombinaci s novou specifickou převodovkou (která snižuje točivý moment přenášený na kola) zajišťuje větší zrychlení a akceleraci v širším rozsahu použití pro větší potěšení z jízdy.

S tímto novým motorem ELECTRIC 65 má Spring Extreme dojezd 220 km ve smíšeném cyklu WLTP (a 305 km v městském cyklu WLTP).

Motor ELECTRIC 45 (45 k / 33 kW) zůstává dostupný pouze pro výbavu Cargo.


SYSTÉM EXTENDED GRIP


Vyjet z blátivých, zasněžených nebo kluzkých cest může být pro vozidlo s pohonem dvou kol skutečnou výzvou. Extended Grip je chytré řešení značky Dacia, jak se dostat mimo zpevněné cesty s naprostým klidem.

Systém Extended Grip, který je standardní výbavou modelů Stepway a Jogger ve výbavě Extreme, umožňuje po aktivaci řidičem pomocí tlačítka na středové konzole maximálně natočit přední kola a najít tak dodatečnou přilnavost při vyškrabávání pod sypkým povrchem pomocí změny nastavení systému ESP.

Duster, outdoorový a ikonický model značky, je k dispozici s pohonem všech kol a od svého uvedení na trh se etabloval jako referenční SUV s nezpochybnitelnými terénními schopnostmi.


EXTREME AŽ DO POZDNÍ NOCI

Paket Sleep je prvním příslušenstvím řady InNature. Paket Sleep bude k dispozici pro všechny úrovně výbavy vozu Jogger a umožní během několika minut proměnit kabinu v ložnici. Jedná se o odnímatelné příslušenství kompatibilní se všemi vozy Jogger vyrobenými od uvedení na trh. V případě sedmimístné verze modelu Jogger je nutné předem vyjmout dvě vyjímatelná sedadla ve třetí řadě.


Tři slova, která diktovala vývoj této vestavby: jednoduchý – odnímatelný – cenově dostupný.

Jednoduché: dvoulůžko, které lze samo rozložit za méně než dvě minuty, 220litrový úložný box

Odnímatelný: výbava váží méně než 50 kg včetně matrace.

Cenově dostupné: jednoduché a chytré dřevěné příslušenství doplní kempinkovou výbavu, kterou již mnozí uživatelé vlastní (například chladicí box nebo vařič) a kterou nechtějí kupovat duplicitně.


Po zatažení krytu zavazadlového prostoru je vestavba neviditelná a Jogger si zachovává vlastnosti pětimístného osobního vozu. Přístup k 220litrovému boxu je zachován vždy, ať už je lůžko složené nebo rozložené. Při úplném rozložení se z výklopné části se znakem Dacia stane odkládací plocha.


Plocha pokrytá matrací je komfortní: 190 cm dlouhá a až 130 cm široká u zadních dveří. Minimální výška 60 cm poskytuje velkorysý prostor.


K paketu Sleep InNature je k dispozici příslušenství:

-zatemňovací stínidla na všechna okna pro zajištění tmy a soukromí

-venkovní stan, který lze chytře připojit na páté dveře vozu, a získat tak prostornější prosto.


OTEVŘENÍ OBJEDNÁVEK PRO VERZE EXTREME 1. BŘEZNA 2023.

OTEVŘENÍ OBJEDNÁVEK PAKETU SLEEP JARO 2023.Dacia 5.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar