Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dacia s třetí generací Stepway i Logan

Spolu se třetí generací vozů Sandero, Sandero Stepway a Logan, značka Dacia znovu oživuje své tři modely a nastoluje nový směr v rámci současného automobilového trhu, který se nadále zaměřuje na skutečné potřeby svých klientů, a přitom dbá na cenovou dostupnost.

Dacia proměnila vnější design Sandera, Sandera Stepway a Loganu. S výraznějšími tvary a oblouky blatníků vyzařuje Nové Sandero silnou osobnost a robustnost. Jeho celkové rozměry zůstaly stejné a napomáhají tak jeho úspěchu: zdrženlivý vnější design, a ještě lepší prostornost pro ještě výraznější víceúčelovost. Celková linie je plynulejší díky více skloněnému čelnímu oknu, nižší střeše, plynulejší linii střechy a anténou umístěnou u zadního okraje střechy. Světlá výška podvozku zůstala nezměněna, ale s širším rozchodem a vystupujícími koly se Nové Sandero zdá nižší a podsaditější.

Sandero Stepway se pozná podle specifické, žebrované a klenutější kapoty. Inspiroval se světovými trendy patrnými u vozů typu crossover se zvýšenou světlou výškou podvozku, střešními lištami a mohutným rozšířením oblouků blatníků a prahů dveří se specifickou strukturou. Kromě toho má Stepway klenuté blatníky nad mlhovkami. V předním i zadním nárazníku jsou integrovány ochranné kryty v barvě kovu.

Dacia byla vždy ztělesněním praktičnosti a nezbytných inovací, i pokud jde o podélné střešní lišty. Ty jsou u Sandera Stepway od počátku koncipovány tak, aby je bylo možné transformovat ve střešní nosič. Velmi vynalézavé a jednoduše ovladatelné řešení.

Zcela nový design Loganu je plynulejší díky větší celkové délce o 3,6 cm, delšímu rozvoru kol a většímu vyvážení zadní části. Silueta je štíhlejší díky více skloněnému čelnímu sklu a mírně nižší střeše. Dozadu ubíhající střecha a mírné zmenšení velikosti bočních skel přispívají k dynamičnosti celkové siluety. Atraktivní disky a dokonalejší design některých prvků, například dveřních klik, se objevují i u Sandera a Sandera Stepway.

U všech tří modelů přední a zadní pohledy představují nový světelný podpis Dacie ve tvaru Y. Horizontální linie vpředu i vzadu spojuje obě LED světla a pokračuje v jejich liniích, čímž přispívá k vizuálnímu rozšíření vozu. LED světlomety, jejichž sériově dodávaná automatická aktivace bez ohledu na úroveň výbavy poskytují lepší viditelnost v noci.


NOVÝ ZÁŽITEK

Interiér učinil skok vpřed ve všech ohledech. Nová palubní deska je ergonomičtější a vystavuje na odiv nové materiály, stejně jako dveře a čalounění sedadel, přispívající k celkové atmosféře kvality a modernosti.

Místo řidiče je více ergonomické díky novému designu sedadel s četnými možnostmi seřizování za účelem zvýšení komfortu. Dacia nabízí rovněž nový systém Media Control, umožňující ovládat rádio, telefonování a navigaci přímo ze smartphonu umístěného na horní části palubní desky ve speciálním držáku. Tento systém ve výbavě prvních úrovní úpravy doplňují Media Display a Media Nav, tentokrát se specifickým displejem na centrální konzoli.

Nelze opomenout ani historicky silnou stránku těchto 3 modelů: rekordní prostornost při umírněných vnějších rozměrech. Vnější rozměry se sice nezměnily, ale prostornost interiéru, objem zavazadlového prostoru a odkládacích míst jsou u Nového Sandera, Sandera Stepway a Loganu ještě větší.


MODERNÍ VÝBAVA

Díky modulární platformě CMF nabízí Sandero, Sandero Stepway a Logan zesílenou konstrukci pro větší bezpečnost, a to díky 6 airbagům. Nová elektronická soustava umožňuje zahrnout u těchto modelů nové asistenty řízení včetně systému AEB (pokročilý nouzový brzdový systém) a eCall, který bude rovněž v sérii.

PŘÍJEMNĚJŠÍ ŘÍZENÍ

Díky nové modulární platformě jsou Sandero, Sandero Stepway a Logan vybaveny účinnějšími motory, efektivnější aerodynamikou, účinnější aerodynamikou spodní části vozu, nižší hmotnosti, aby vše bylo v souladu s příjemnějším řízením a snížením emisí a spotřeby. Řada výhradně benzínových motorů nabízí novou převodovku CVT, a nadále dvoupalivový pohon Dacia LPG na benzín/LPG, jednoduché, spolehlivé a úsporné řešení.Nový Logan se bude prodávat v Albánii, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Španělsku, Baltských zemích, Maďarsku, Kosovu, Makedonii, Maroku, Moldávii, Černé Hoře, Nové Kaledonii, Polsku, Rumunsku, Slovensku, Srbsku, Tahiti a České republice.Dacia 29.9.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar