Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dacia s novými motory i navigací

Dacia, která právě uvádí na trh nový Duster, dosahuje opět rekordních prodejů soukromníkům. V Paříži představila novinky v oblasti motorů, jakož i výkonnější systém navigace. Komunita byla rovněž uctěna zveřejněním průvodce #DaciaRoadStories.

Nový motor 1.3 Tce

Nový lehčí hliníkový motorový blok obsahuje další inovace, například « Bore Spray Coating ». Tato technologie povlaku vnitřku válců umožňuje dosáhnout prostřednictvím lepšího rozvodu tepla lepšího výkonu a zvýšeného pohodlí řízení. Pro snížení emisí pevných částic obsahují nyní nové benzínové motory s přímým vstřikováním filtr pevných částic (FAP).

-130 k (96 kW) při 5000/min, 240 Nm při 1500/min (+ 5k)
-150 k (110kW) při 5250/min, 250 Nm při 1600/min (+ 25 k)

Po obnovení všech motorizací Diesel s Blue dCi u verzí 4x2 a 4x4 uvádí Dacia na trh nové benzínové motory u modelu Duster, jsou k dispozici u verzí 4x2 a od poloviny r. 2019 i u verzí 4x4. Objednávky budou přijímány v příštích týdnech.


Media Nav Evolution:

Do konce r. 2018 vybaví Dacia svoji řadu modelů novou verzí své Media Nav Evolution, zároveň nabídne snáze ovladatelnou a rychlou navigaci, jakož i nové funkce:
-Android AutoTM a Apple CarPlayTM , které umožní vytvoření nejvhodnějších aplikací smartphonů a přístup ke zprávám

-Pohotovější dotykové funkce a zlepšené rozlišení displeje pro snazší přístup k menu
Tato nová verze Media Nav bude v prodeji nadále za stejnou cenu jako u předchozí verze.


#DaciaRoadStories

S 5 miliony prodaných Dacií do celého světa chtěla značka oslavit dosažení této hranice spolu s celou svou komunitou její spoluprací na zcela novém projektu nazvaném #DaciaRoadStories.
Tato operace zmobilizovala více než milion fanoušků na sociálních sítích, kteří po dva měsíce sledovali činnost devíti představitelů značky, a podíleli se na ní. Za volantem nového Dusteru projeli Belgii, Švýcarsko, Německo, Dánsko, Spojené království a Francii. Dost na to, aby udržovali milovníky cestování v napětí!
Nezapomenutelné příhody a řádné plány cest komunity byly shromážděny v průvodci #DaciaRoadStories, k terý je zveřejněn na stránkách https://daciaroadstories.com/fr/ nebo na Instagramu.

Tento průvodce jako skutečná zlatá kniha dokonale odráží ušlechtilost a vzájemné porozumění vlastní komunitě Dacia.


Sandero Stepway

Sandero Stepway se na pařížském autosalonu pyšní třemi originálními designy vytvořenými uživateli internetu. V soutěži navrhli uživatelé internetu svá designová témata u příležitosti soutěže « Very Limited Edition », vyhlášené značkou Dacia. Tito tři finalisté designu byli představeni na světové výstavě a zahajují druhou etapu soutěže, která bude probíhat od 2. do 13. října do 18 hod. Všechny tři návrhy budou předloženy hlasování návštěvníků stánku Dacia na pařížském autosalonu a uživatelů internetu na stránkách věnovaných světové výstavě https://www.dacia.fr
Nový
prodejní rekord
Dacia dosáhla nejlepšího prvního pololetí ve své historii co do objemu prodejů. Značka obhájila 3. místo na trhu osobních aut v prodeji soukromým klientům ve Francii. Za 1. pololetí se prodej značky ve Francii zvýšil o 20,8%. V Evropě dosáhla značka prodejního rekordu za pololetí s 281 206 zaregistrovaných vozidel (+14,6 %) a podílu na trhu 2,9 % (+0,3 bodu). Dacia se tak vyšvihla mezi top 5 nejprodávanějších značek soukromníkům v Evropě.

Sandero, skutečná hvězda mezi modely Dacia, je stále číslem 1 v prodeji soukromníkům v Evropě a nový model Duster stále slaví velký úspěch: eviduje téměř 62 900 registrací v Evropě za 6 měsíců.


Dacia 9.10.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar