Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dacia Spring s novým designem i výbavou

Model Spring byl uveden na trh v roce 2021 a od svého uvedení na evropský trh se ho prodalo již více než 140 000 kusů. Rok 2023 byl rekordní, celosvětově se prodalo 61 803 kusů, což představuje nárůst o 26,4 % oproti roku 2022. Jedná se o třetí nejoblíbenější elektromobil prodávaný soukromým zákazníkům v Evropě, který pomáhá demokratizovat elektromobilitu.

Robustní, asertivní styl, díky němuž je Spring atraktivnější než kdykoli předtím. Metamorfóza je působivá jak uvnitř, kde byly přepracovány všechny prvky, tak zvenčí, kde je střecha jedinou částí karoserie zachovanou z předchozího modelu.

Nový Spring je k dispozici v šesti barvách, včetně nové Béžové Safari a Červené Brick.

Systém Media Control, který je součástí standardní výbavy výbavových stupňů Essential a Expression, je multimediální systém, ovládaný z volantu, přičemž informace o médiích a telefonních hovorech se zobrazují na digitálním přístrojovém štítu. Je také vybaven dvěma reproduktory, připojením Bluetooth a portem USB.

Systém Media Nav Live, standardně pro výbavu Extreme a na přání pro výbavu Expression, je vybaven velkým centrálním 10palcovým dotykovým displejem, který obsahuje připojený navigační systém s 8letou navigací, dopravními podmínkami v reálném čase a aktuálními mapami Evropy. Nabízí také bezdrátové ovládání Apple CarPlayTM a Android AutoTM. Systém Media Nav Live je rovněž vybaven dvěma porty USB-C.

Nový Spring přidává nové jízdní asistenty, které splňují nejnovější evropské bezpečnostní normy: automatické nouzové brzdění (městské/příměstské s detekcí vozidel, chodců, cyklistů a motocyklů), rozpoznávání dopravních značek s upozorněním na překročení rychlosti, zadní parkovací asistent, nouzové zastavení, varování při vybočení z jízdního pruhu, asistent pro udržování v jízdním pruhu, systém sledování pozornosti řidiče a nouzové volání (eCall). A aby Dacia svým zákazníkům usnadnila život, přidala také praktické tlačítko "My Safety" pro rychlý přístup k preferované konfiguraci asistenčních systémů řidiče.


ELEKTROMOTOR 65

Tento motor o výkonu 65 k / 48 kW nabízí dynamickou akceleraci, s časem z 0 na 100 km/h pod 14 sekund. Ještě dostupnější a pro městské použití dokonale vhodný je nový model Spring vybavený motorem o výkonu 45 k, který je k dispozici ve výbavových stupních Essential a Expression (z 0 na 100 km/h za méně než 20 s).

S pohotovostní hmotností 984 kg v nejvyšší výbavě Extreme je nový Spring jediným elektromobilem v Evropě, který váží méně než jednu tunu. Ve srovnání s předchozí verzí se hmotnost vozu zvýšila o pouhých 6 kg (tj. o 0,6 %), a to navzdory řadě nových systémů ADAS zavedených předpisy, jakož i vylepšení povrchové úpravy a standardní výbavy. Tento výkon na váze v kombinaci s účinností hnacího ústrojí nového modelu Spring znamená, že nabízí vynikající kombinovanou spotřebu energie, nižší než 14 kWh/100 km, při kontrolovaných provozních nákladech.


Zaváděcí cena od 419 900 Kč. Objednávky nového modelu Spring začínají ve České republice 17. dubna, první dodávky v září.


Dacia 18.4.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar