Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dacia Sandero Stepway - novinka od 304 900 Kč

Nová Dacia Sandero Stepway se pozná podle specifické, žebrované a klenutější kapoty, chromovaného loga Stepway pod mřížkou chladiče a klenutým nárazníkem nad mlhovkami. V předním i zadním nárazníku najdete ochranné prvky v barvě matného chromu, které chrání před poškrábáním.

Sandero Stepway získalo větší světlou výškou podvozku 174 mm (+ 41 mm oproti Sanderu), dále podélné střešní lišty, rozšířené blatníky a ochranu prahů dveří. Střešní lišty jsou modulární. Díky klíči, uloženému v přihrádce palubní desky a bez složité demontáže se změní na pevný střešní nosič s nosností 80 kg, stejnou jako u konvenčních střešních lišt.
Nová modulární platforma CMF poskytuje větší pevnost a tuhost při nižší váze. Snižuje znečišťující emise navzdory přísnějším požadavkům na nárazové zkoušky. Vozy jsou vybaveny novou přední nápravou, jejíž ramena (obdélníková ramena) mají větší schopnost filtrace nerovností a přesnější vedení. Pro lepší stabilitu v zatáčkách byla zvýšena tuhost stabilizátoru a rozšířen rozvor. Nové uložení motoru snižuje přenos vibrací do kabiny.


Nové motory dodržují normu Euro 6D-Full, která vstoupila v platnost 1. ledna 2021.

TCe 90
tři válce 1,0 l turbo, spojený s 6stupňovou manuální převodovkou nebo s automatickou převodovkou typu CVT

TCe 100 LPG
nový tříválec 1,0 l turbo dvoupalivový benzín/LPG spojený s 6stupňovou manuální převodovkou.


DACIA LPG

Dacia je jediný výrobce, který nabízí dvoupalivový pohon na benzín a LPG u celé řady osobních vozů. Tovární výroba této technologie, ověřené na motoru TCe 100 LPG, je zárukou bezpečnosti a spolehlivosti. Doba záruky z výroby, intervaly údržby a objem zavazadlového prostoru jsou stejné jako u benzínové verze (nádrž LPG je uložena v místě pro rezervní kolo).

Navíc nabízí dojezd více než 1 300 km díky dvěma nádržím: 50 l na benzín a 50 l na LPG, to jest 40 l užitečného objemu, neboť naplnění je z bezpečnostních důvodů omezeno na 80 % kapacity čili o 8 litrů více než předchozí generace Sandera LPG.


AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA CVT
Nová automatická převodovka CVT nabízí bleskové řazení a plynulé zrychlení. Jako náhrada za převodovku Easy'R je tato převodovka nabízena s motorem TCe 90.


Ceny
Essential TCe 90304 900 Kč
Essential TCe 100 LPG 319 900 Kč
ComfortTCe 90 334 900 Kč
Comfort TCe 90 CVT 369 900 Kč
ComfortTCe 100 LPG349 900 KčVíce info na:
https://www.autokaleidoskop.cz/Novinky/Nova-Dacia-Sandero-a-Sandero-Stepway-se-predstavily-v-Praze/Dacia
7.1.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar