Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS7 - modernizace podřízena eleganci

Již z vozu DS 7 Crossback, prvního 100% modelu značky DS Automobiles odhaleného v roce 2017, vyzařoval nový avantgardní duch. DS 7 Crossback, oceňovaný pro svůj bezkonkurenční interiér, výjimečnou eleganci a špičkové technologie, připravil půdu pro další modely, jako je dnešní nový model DS 7.

Charakter nového modelu DS 7 vychází z výrazných změn na přední i zadní části vozu. Nová DS 7 je stále elegantní, ale má dynamičtější a strukturovanější linie. Zcela nová přední část nabízí ostřejší linie, které posilují vyváženost jednotlivých prvků. Práce na ní byla odvedena díky úzkému propojení týmů DS Design Studio Paris a výrobních týmů v závodě Mulhouse (Francie), výsledek je zcela výjimečný jak z hlediska kvality, tak robustnosti.


Světelný podpis získal ještě výraznější vzhled. Kombinace nových štíhlejších světlometů DS Pixel LED Vision 3.0 a denních světel DS Light Veil je plynulá a provedená v duchu haute-couture.
Maska DS Wings a mřížka chladiče byly rozšířeny a přední nárazník byl přepracován, pro jednotlivé verze s odlišnými odstíny. Nového designu s tmavě metalickým povrchem se dočkala také štíhlejší zadní LED světla vytvářející motiv šupin, které podtrhují jedinečný výraz modelu nové DS 7. Přepracováno bylo i víko zavazadlového prostoru, které získalo výraznější linie, název „DS Automobiles“, který nahradil „Crossback“, je nyní umístěn na vizuálně protažené zadní části nové DS 7.


K dynamickému charakteru profilu nové DS 7 přispívají i kola. Nová devatenáctipalcová kola Edinbourg a Silverstone s dekorativními vložkami optimalizují aerodynamickou účinnost a díky svému stylistickému zpracování působí větším dojmem. U nové DS 7 E-Tense 4×4 360 jsou exkluzivně k dispozici nová jednadvacetipalcová kola Brooklyn s propracovaným technickým designem.
Okenní rámy a střešní lišty jsou vyvedeny v černém lesklém odstínu, který umocňuje dynamický charakter vozu.DS PIXEL LED VISION 3.0


Představuje novou technologii, která matrixovým světlometům dodává další rozměr.Moduly pixel mají optimalizované řízení světelného toku, a přitom zůstávají zachobvány tři modely, které se objebujív celé řadě. Funkce pixel zajišťuje optimální výkon osvětlení. Svěgtelný tok je siln ější a homogennější, s větším dosahem až 380 metrů (dálková světla) .Při rychlostech pod 59 km /hdosahuje šířka paprsku 65 netrů. Uvnitř svítí společně dva moduly potkávacích/parkovacích světel. Zvenku je modul dálmkových světel pixel vybaven 84 diodsani ve třech třadách. Funkce pčisvěcováná nzatáčky je řízena intenzitou vnějšíách diod modulu pixel v závisloti na úhlu natočení volantu.DS LIGHT VEIL

SVĚTLA PRO DENNÍ SVÍCENÍ SE INSPIROVALA OD VOZŮ DS X E-TENSE A DS AERO SPORT LOUNGE. SVĚTLO JAKO BY PROCHÁZELO BARVOU KAROSERIE. DS LIGHT VEIL SE SKLÁDÁ ZE SVĚTLA PRO DENNÍ SVÍCENÍ A ČTYŘ VERTIKÁLNÍCH SVĚTELNÝCH VLÁKEN TVOŘENÝCH 33 DIODAMI. INOVACE SPOČÍVÁ VE VÝROBNÍM PROCESU: LASEREM GRAVÍROVANÝ POLYKARBONÁTOVÝ POVRCH JE OPATŘEN BARVOU POUZE NA VNITŘNÍ STRANĚ, TAKŽE SE NA NĚM STŘÍDÁ SVĚTLO A PLOCHY V BARVĚ KAROSERIE. VYTVÁŘÍ TAK EFEKT HLOUBKY A JASU A PŘIPOMÍNÁ DRAHOKAM. DS LIGHT VEIL SE ROZSVĚCUJE A ZHASÍNÁ PŘI ZAMYKÁNÍ A ODEMYKÁNÍ VOZU.

DS Automobiles věnuje podobně jako největší pařížské módní domy zvláštní péči výběru materiálů a práci s nimi. Nejvyšší verzí je DS 7 Opéra, jejíž interiér je k dispozici ve dvou odstínech kůže Nappa: černé Basalte nebo šedé Perle. Nejušlechtilejší část kůže na velkých plochách dodává interiéru přirozený a elegantní nádech.


Na přístrojové desce a výplních dveří se objevuje nový dekor kůže Nappa s efektem nařasení. Díky absenci švů a spojů připomíná na dotek i na pohled přírodní kůži. Kůže je zvýrazněna reliéfem s liniemi připomínajícími podpis DS Light Veil.


Pozornost věnovanou detailům interiéru dokládá také perleťové prošívání v nových odstínech Blanc a Zéphyr, volant celý potažený kůží a opatřený krytem airbagu v kůži Nappa, gilošovaný motiv Clous de Paris – ikonický prvek vozů DS Automobiles – a rovněž motiv hodinkového pásku, který se poprvé objevuje v odstínu šedá Perle.


Elegance se odráží i v interiéru Rivoli v černém odstínu Basalte a s prošívaným dekorem v kombinaci s koženým čalouněním Claudia s výraznější strukturou kůže.
Interiér Performance Line má sytější černý odstín s tkaninou z mikrovlákna Alcantara® po celé ploše a zlatým a karmínovým prošíváním, které zvýrazňuje dynamický vzhled interiéru.
Interiér Bastille získal novou úpravu plátna DS s černou strukturou Basalte inspirovanou rybí kůží.
Všechny tyto interiéry jsou doplněny přizpůsobitelným ambientním osvětlením s novým motivem inspirovaným gilošováním „Clous de Paris“.MOTORY


Značka DS Automobiles, která vykazuje v posledních dvou letech nejnižší emise CO2 v Evropě a je několikanásobnou šampionkou Formule E, se rozhodla nabízet novou
DS 7 může být poháněna několika typy motorů, včetně široké nabídky tří plug-in hybridů s výkony 225, 300 a 360 k. DS 7 E-Tense 225 je poháněna benzínovým motorem PureTech 180 a elektromotorem o výkonu 110 k spojeným s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem dvou kol.
DS 7 E-Tense 4×4 300 a DS 7 E-Tense 4×4 360 jsou vybaveny pohonem všech kol a motorem PureTech 200 a dvěma elektromotory o výkonu 110 a 112, každým na jedné nápravě. Specifické nastavení verze 360 je dílem divize DS Performance.


Nová baterie s kapacitou 14,2 kWh umožňuje ujet bez emisí až 65 kilometrů v kombinovaném cyklu WLTP a dokonce 81 kilometrů v městském cyklu. Doba nabíjení přes nabíječku 7,4 kW je přibližně dvě hodiny.


V nabídce zůstává i motor BlueHDi 130. Mimo Evropu budou k dispozici také benzínové motory PureTech o výkonech 130, 215 a 225 k. Nová DS 7 je jedním z nejúspornějších modelů ve své kategorii, a to zejména díky své nízké hmotnosti..


DS 7 E-TENSE 4×4 360


Aplikace DS Energy Coach pomáhá řidiči tím, že dohlížýí na fáze brzděbí a zlepšuje rekuperaci energie.Podvozek byl snížen o 15 mm, rozcho d kol byl rozšířen (1 24mm/+ 10 mm) a předbí brzdy byly zvětšeny na průměr 380 mm se třmeny DS performance.Nová 21“kola. Zrychkení z 0 na 10é km/h činí 5,6 s azrychlenái 1000 m s pevným strtem 25,4 sekundyTECHNOLOGIE


Jednou z hlavních novinek je systém infotainmentu, do kterého je zabudován DS Iris System. Toto řešení přináší přepracované rozhraní, které je plně konfigurovatelné, rychle a plynule reaguje a podporuje ho rozpoznávání hlasu. Přepracovaný 12" dotykový displej s vysokým rozlišením zobrazuje nabídku widgetů, které umožňují přístup ke všem funkcím jediným pohybem: je tak možné ovládat online navigaci, klimatizaci, digitální audio zdroje a všechny informace o jízdě. Tento uživatelsky přívětivý displej umožňuje také zobrazovat pohled zepředu a zezadu od nových digitálních kamer s vysokým rozlišením nebo se přes wifi dostat k funkci Mirror Screen.
Nový velký 12" digitální přístrojový panel s přizpůsobitelnými stránkami má novou grafiku nabízející všechny důležité informace, jako je například tok energie u plug-in hybridních verzí.JEDINEČNÉ TECHNOLOGIE

Nová DS 7 je vybavena také technologiemi zajišťujícími větší pohodlí a klid, jako je DS Active Scan Suspension a DS Night Vision.


DS Active Scan Suspension je kamerou řízený systém tlumení, který je v tomto segmentu zcela nový. Podle nerovností povrchu vozovky upravuje nastavení tlumičů na každém kole zvlášť.


Systém DS Night Vision snímá silnici a krajnici infračervenou kamerou, která dokáže zjistit přítomnost cyklisty, chodce nebo zvířate až do vzdálenosti 100 metrů. Řidič dostává informace na nový digitální přístrojový panel s vysokým rozlišením a v případě nebezpečí se ozve i specifický varovný signál.


Bezpečnost dále zvyšuje systém DS Driver Attention Monitoring a poloautonomní systém řízení 2. úrovně DS Drive Assist.


DS Driver Attention Monitoring analyzuje pomocí dvou kamer úroveň pozornosti řidiče. První z nich kontroluje chování vozidla v jeho okolí a druhá, umístěná před řidičem, diagnostikuje směr pohledu, obličej a pohyby očních víček, což se promítá do úrovně ospalosti a pozornosti... To nemá v tomto segmentu obdoby.


Nová DS 7 je vybavena systémem DS Drive Assist s adaptivním tempomatem, který je schopen bez zásahu řidiče zastavit a opět nastartovat, a asistenčním systémem, který zajišťuje přesné umístění vozu v jízdním pruhu dle volby řidiče.


NOVÁ DS 7 E-TENSE 4×4 360 LA PREMIÈRE


U PŘÍLEŽITOSTI UVEDENÍ NOVÉ DS 7 NA TRH JE NABÍZENA LIMITOVANÁ EDICE NOVÁ DS 7 E-TENSE 4×4 360 LA PREMIÈRE. VŮZ VYCHÁZÍ Z MODELU NOVÁ DS 7 E-TENSE 4×4 360 OPÉRA A JE OPATŘEN PŘEDNÍM NÁRAZNÍKEM V LESKLE ČERNÉ BARVĚ, ČERNÝMI MONOGRAMY A SPECIFICKÝMI ODZNAKY, KTERÉ DOPLŇUJE LESKLE ČERNÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA MASKY DS WINGS, MŘÍŽKY CHLADIČE, RÁMU OKEN A STŘEŠNÍCH LIŠT. K DISPOZICI JSOU INTERIÉRY V ODSTÍNECH ČERNÁ BASALTE A ŠEDÁ PERLE. SOUČÁSTÍ STANDARDNÍ VÝBAVY JSOU DVA DOBÍJECÍ KABELY (REŽIM 2 A REŽIM 3). K DISPOZICI JE ŠEST ODSTÍNŮ KAROSERIE: ŠEDÁ LAQUERED, MODRÁ SAPHIR, BÍLÁ NACRÉ, ČERNÁ PERLA NERA, ŠEDÁ PLATINIUM A BÍLÁ CRISTAL PEARL. K OBJEDNÁVKÁM UČINĚNÝM PROSTŘEDNICTVÍM REZERVAČNÍHO WEBU BUDE NABÍZENA SMLOUVA FREEDRIVE (PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA, SERVIS, TECHNICKÁ PROHLÍDKA, ASISTENČNÍ SLUŽBY ATD.) A DOMÁCÍ DOBÍJECÍ STANICE PRO MONTÁŽ NA STĚNU.DS 28.6.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar