Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS7 Crossback - odvaha být výjimečný

V těchto dnech přichází na český trh novinka DS 7 Crossback prémiové značky DS Automobiles. Vzhledem k výjimečnosti značky můžete vůz zakoupit na jediném místě, a to u společnosti Autosalon Domanský v Praze na Černém mostě.

Značky DS vznikla teprve v roce 2014, ale mnozí se jistě upamatují na revoluční Citroën DS 19 z roku 1955, který přinesl nejen nový design, nové světlomety, ale hlavně hydroaktivní podvozek. Zájem byl tak velký, že během jednoho dne byla vyprodána celá produkce. Do roku 1975 se vyrobilo přes 1 300 000 vozů.
Co je vlastně DS: avantgardní design, pokrokové technologie, prvotřídní materiál. Prodává se ve vlastbíé samostatní obchodní sílti DS Store a DS Salon. Dosud najdeme na celém světě 380 místo, do konce letošního roku jich má být 450 a do roku 2021 dokonce 700.

Z přední vertikální a reprezentativní masky vyzařuje noblesa, výkonnost a charisma vozu. Šestiúhelníkový tvar lemuje nový design mřížky s diamantovým efektem, uprostřed níž je umístěno logo DS.

Moduly LED předních světlometů se po otevření purpurově rozsvítí a otočí o 180°. Výsledkem je mimořádný technologický výkon. Ve dne jsou vertikální denní světla, spojená s dynamickými směrovkami s posuvem světla. K síle a originalitě světelného podpisu přispívají i zadní světla, která využívají technologii 3D Full LED. Designéři DS využili při vytváření tohoto podpisu, který se označuje jako 3D REAR LIGHTS,

Interiér nabízí dva 12palcové displeje, což je v tomto segmentu unikum. První HD displej usnadňuje navigaci, používá se jako multimediální rozhraní a ovládá se přes něj celá nabídka DS Connect i Mirror Screen. Druhý displej s možností osobního nastavení, slouží jako digitální sdružený přístroj.

Interiér je moderní a elegantní a přímo z něj čiší know-how odborníků z týmů DS.
Každý detail a každý materiál (pravé dřevo, Alcantara®, tlačená kůže, kůže Nappa) byl důkladně vybrán a zpracován, aby mohl být použit v interiéru.

Vůz dodržuje rovněž principy, které se objevily u posledních modelů DS. Ve voze se tak objevují prvky, které jsou typickým znakem značky: zpracování sedadel Bracelet s perlovým prošitím, které je použito i u palubní desky a dveřních panelů

Značka DS se rozhodla pro partnerství s firmou B.R.M Chronographes, která vyrobila exkluzivní pohyblivé hodinky B.R.M E180. Ty majestátně trůní na palubní desce a při nastartování vozu vyskočí z pouzdra a otočí se.

DS 7 CROSSBACK měří na délku 4,57 metru, je vysoký 1,62 metru a jeho šířka činí 1,89 metru. Z hlediska praktičnosti zcela vyhoví i vysokým nároků, neboť zavazadlový prostor má objem 555 litrů a interiér poskytuje nadprůměrný dostatek místa všem cestujícím vpředu i vzadu.
Na výběr jsou tři zážehové – 1.6 PureTech 225 nebo 180, 1.2 PureTech 130 (k dispozici později), a dva vznětové 1.5 BlueHDi 130 nebo 2.0 Blue HDI 180. V závislosti na konkrétní motorizaci lze vybrat buď manuální šestistupňovou převodovku nebo novou automatickou osmistupňovou převodovku EAT8, která se v tomto SUV od DS představuje ve světové premiéře. Technologický vrchol představuje verze E-Tense s plug-in hybridním pohonným ústrojím (k dispozici ve 2.pol. 2019), které je tvořeno zážehovým motorem o výkonu 200 k a dvěma elektromotory s výkonem 80 kW. Celkový výkon soustavy je 300 k. DS 7 CROSSBACK E-Tense dokáže při plně nabitých bateriích ujet až 60 km čistě na elektřinu, stejně tak díky elektromotoru na zadní nápravě disponuje tato verze v případě potřeby i účinným pohonem všech kol 4 x 4.

Systém DS Connected Pilot pomáhá řidiči a současně mu umožňuje převzít řízení vozu. Tato inovace představuje komplex funkcí, které mají vliv na řízení, upravují rychlost podle vpředu jedoucího vozidla, drží vůz bezpečně v jízdním pruhu, který si řidič zvolí, a také se přizpůsobí jeho návykům. Systém DS Connected Pilot je použitelný do 180 km/h (podle legislativy dané země) a dokáže místo řidiče ovlivňovat jak rychlost vozu, tak jeho směr.


DS PARK PILOT: jednoduché parkování

Díky nové technologii dokáže automobil sám zaparkovat, ať už podélně, či kolmo k chodníku, přičemž řidič nemusí ovládat volant ani pedály. Systém sám najde vhodné místo k zaparkování, protože dokáže zohlednit vnější rozměry vozu. Stačí jen toto místo minout rychlostí do 30 km/h a posléze řidič na dotykovém displeji označí, že chce zaparkovat a vybere, zda podélně či kolmo. Pak už stačí držet tlačítko Park a počkat, až se kouzlo spustí!


DS SAFETY: neustálá ostražitost

Systém DS Safety integruje 6 hlavních funkcí, díky nimž je jízda výrazně bezpečnější: DS Night Vision, DS Driver Attention Monitoring, DS Active LED Vision, aktivní sledování mrtvých úhlů, automatické nouzové brzdění, systém čtení dopravních značek s uvedením rychlosti.


DS NIGHT VISION: konec tmy

Systém DS Night Vision zaručuje řidiči lepší vidění ve tmě a větší přehled o situaci na silnici. Infračervená kamera umístěná vpředu v masce chladiče objeví chodce či zvířata na silnici až do vzdálenosti 100 metrů. Řidič vidí scénu v infračerveném zobrazení na digitálním displeji ve voze (v ose řidiče), kde se zjištěná nebezpečí objeví nejprve žlutě a pak červeně orámovaná, podle stupně závažnosti a rizika. Řidič díky tomu může lépe zareagovat.


DS DRIVER ATTENTION MONITORING: ne nepozornosti

Technologie, jimiž je vůz vybaven, umožňují detekovat každý případ poklesu pozornosti řidiče. Systém používající infračervenou kameru umístěnou nad volantem a kameru v horní části čelního skla neustále hlídá oči řidiče a jejich únavu (mrkání), obličej (směr pohledu) a pohyby hlavy a tím hrozící roztržitost, dráhu automobilu podle čar na silnici a zejména vychýlení ze směru nebo trhavé pohyby volantem.

Jakmile systém vyhodnotí u některého z těchto faktorů nelineární nebo zmatečné pohyby, nestandardní mrkání očí či jiné známky únavy řidiče, automatiky aktivuje zvukový signál a na centrálním displeji se objeví výstražná zpráva.


DS ACTIVE LED VISION

Světla DS Active LED Vision nepřinášejí jen příjemný pohled, ale dokáží přizpůsobit paprsek světla z hlediska šířky i dosahu podmínkám na silnici a rychlosti vozu. Jak již napovídá název, skládají se světla DS Active Led Vision z hlavního světlometu LED a tří otočných modulů LED. Podle úhlu natočení volantu a rychlosti vozu se tyto moduly otáčí zleva doprava či naopak a mohou se i naklánět.


K dispozici je pět režimů:

Parking


Town Beam, když vůz jede déle než 5 sekund. Šířka světelného toku se zvětší, aby mohl řidič lépe rozeznávat nebezpečí na okrajích silnice.


Country Beam, když vůz překročí po dobu více než 5 s rychlost 50 km/h. Tento režim nabízí zorné pole zaměřené dopředu (vhodnější pro okresní silnice), ale dostatečně široké na okrajích silnice, aby řidič zjistil potenciální nebezpečí.


Motorway Beam, když vůz překročí po dobu více než 5 sekund rychlost 110 km/h. Intenzita světelných modulů je silnější a dosah světelného toku se prodlužuje.


Adverse Weather, když jsou spuštěny stěrače. Světelný svazek se rozšíří. Výkonnost modulů se zvětší a řidič může lépe vnímat bílé čáry na vozovce, zatímco intenzita hlavního světlometu se v zájmu lepší viditelnosti sníží.


High Beam, tento režim se spustí vždy s automatickým přepínáním světel. Síla a dosah světel je na maximu, aby co nejlépe osvětlovala silnici do dálky i do šířky.


DBL (Dynamic Bending Light), kdy světlomety sledují dráhu automobilu v zatáčkách a lépe tak osvětlují silnici.

Tato funkce se spouští pouze, pokud jsou světla nastavená v automatické poloze, a lze ji vypnout prostřednictvím centrálního displeje.


DS ACTIVE SCAN SUSPENSION: odpružení DS 21. století

Vozy DS vyvolávaly v roce 1955 údiv a obdiv nejen vizionářským propracovaným stylem, ale také avantgardní technologií. Hydropneumatické odpružení, na které si všichni dobře pamatují, zajišťovalo automobilu doposud zcela nevídanou stabilitu a výjimečný komfort, jakých konkurenční vozy ani zdaleka nedosahovaly. O několik desetiletí později se inženýři DS u této věhlasné inovace inspirovali a přišli s aktivním odpružením s kamerou, systémem DS Active Scan Suspension. Tento systém odhaluje nedokonalosti vozovky před vozem (5 m) a nepřetržitě působí jednotlivě na všechny 4 tlumiče.

DS 7 CROSSBACK je nová vlajková loď společnosti DS Automobile nabízející výrazný charakter a jedinečnou osobnost. Technologické inovace a avantgardní technická koncepce mu zajišťují prozatím nedosaženou úroveň komfortu, funkčnosti a pohody.


Stylové propracované osvětlení

DS 7 CROSSBACK není jen automobil. Odráží také osobnost svého majitele, který si může zvolit osvětlení pomocí systému DS Sensorial Drive. „Multiatmosférové“ osvětlení, které zajišťují svazky paprsků na panelech předních dveří, je důkazem propracované koncepce, která myslí na vše. Na výběr je osm barev, mimo jiné odstín Carmin tak typický pro DS. V interiéru se díky tomu může měnit atmosféra, od dynamického stylu po pohodu při nočním řízení. Řidič si ambientní osvětlení může měnit podle chuti a momentálního rozpoložení. Jednotlivá osvětlení, která se ovládají dotykovými ovladači, ještě více posilují pocit pohody a technologické vyspělosti.


Příklady cen
1.5 BlueHDi MT6Performance Line895 000 Kč
2.0 Blue HDi EAT8Performance Line1 015 000 Kč
1.6 PureTech 180 EAT 8Performance Line965 000 Kč
1.6 PureTEch 225 EAT8Performance Line1 015 000 Kč
2.0 BlueHDI EAT8S0 CHIC1 015 000 Kč
1.6PureTech 180 EAT8SO CHIC990 000 Kč
2.0 BlueHDi EAT8GRAND CHIC1 190 000 Kč
1.6 PureTech EAT 8GRAND CHIC1 215 000 KčDS + JL 5.11.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar