Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS 7 VAUBAN - obrněný plug-in hybrid

Ve vztahu mezi skupinou WELP a společností DS Automobiles se otevírá nová kapitola. Po modelu DS 7 ÉLYSÉE určeného pro kancelář prezidenta Francouzské republiky nyní oba podniky vytvořily nový obrněný model: DS 7 VAUBAN.

DS 7 ÉLYSÉE je unikátní vůz využívající jako základ model DS 7 E-TENSE 4×4 300, k němuž bylo přidáno opancéřování, podvozek byl prodloužen zhruba o 20 cm za středový sloupek a vůz získal speciální výbavu, která z něj dělá pracovní nástroj.

DS 7 VAUBAN, který je výsledkem nové spolupráce mezi skupinou WELP a DS Automobiles, vyrábí společnost WELP France v Hérimoncourtu, kde převzala část bývalého areálu skupiny Stellantis.

Název DS 7 VAUBAN je odvozen od opevnění z konce 17. století. Vaubanova opevnění – kterých je dvanáct v deseti různých departementech – jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Markýz Sébastien Le Prestre de Vauban dohlížel na výstavbu celkem více než stovky opevnění (citadel, samostatných pevností a hradeb) ve Francii i jinde v Evropě. Systém citadel a pevností, který Vauban zavedl, převzaly i některé země v Asii a Africe.

DS 7 VAUBAN je navržen jako speciální zpevněný vůz vycházející z modelu DS 7 E-TENSE 4×4 300. K zesílení vozu přispívá aramid z třídy materiálů, které jsou lehké a velice odolné vůči nárazu a teplu, a bezpečnostní skla, úroveň ochrany je tak VPAM 4. Na proměnu interiéru dohlíželi specializovaní mistři čalouníci, výsledkem je vysoká úroveň elegance.

Kromě doplňkové výbavy, která je k dispozici v běžné nabídce, jsou za příplatek k dispozici volitelné pakety jak pro ochranu (sprinklery, uzavřený ventilační okruh, siréna nebo interkom atd.), tak pro komfort cestujících (přídavné zásuvky USB, lampičky na čtení atd.) nebo přizpůsobení vozu (barvy karoserie, obložení interiéru, prošívání, držáky praporků).

První vozy budou k dispozici od dubna 2024.


DS 22.10.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar