Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS 3 Crossback posouvá hranice

Elegantní a přitažlivý vůz DS 3 CROSSBACK okouzlí zákazníky, kteří vyhledávají nové technologie a touží po stylovém a současně dynamickém SUV. Je určen do města i na cesty, nebere ohled na konvence a používá pozoruhodné technologie: světlomety DS Matrix LED Vision,

DS 3 CROSSBACK již na první pohled potvrzuje statut prémiového kompaktního SUV:přiměřená délka 412 cm, velká kola (690 mm, ráfky 18"), světlá výška…

Z výrazné propracované masky chladiče DS Wings, světel pro denní svícení s vertikálními LED diodami s perlovým motivem a úzkých světlometů DS Matrix LED Vision čiší moderní vzhled a výkonnost, dojem posilují i velkorysé tvary horizontální kapoty.

Kliky dveří, tvořící jednu rovinu s plochou dveří, přidávají vozu na elegantním a technologickém vzhledu. V předpremiéře se objevily na začátku léta v dream-caru DS X E-Tense, jde o exkluzivní technologii, která se u této úrovně výbavy běžně nepoužívá. Jejich princip je jednoduchý: kliky se objeví, jakmile je uživatelé potřebují, jinak se skryjí v karoserii. Díky inovativnímu systému hands-free přístupu a startování Proximity se navíc stačí k vozu přiblížit do vzdálenosti 1,5 metru a vůz se odemkne, všechny 4 kliky se automaticky vysunou a stačí jen otevřít dveře a nasednout. Při vzdálení se od vozu se kliky zasunou zpět a vůz se automaticky uzamkne.

K dispozici je tedy obrovské množství kombinací dle osobního vkusu.10 stylů kol, 10 odstínů karoserie včetně nového odstínu Bleu Millenium z dream-caru DS X E-Tense a 3 odstíny střechy vytváří základ personalizace vozu.

Zlatým hřebem personalizace je 5 stylů interiéru, tzv. 5 Inspirací DS – DS Montmartre, DS Bastille, DS Performance Line, DS Rivoli, DS Opéra – a v limitované edici při uvedení vozu na trh také La Première.

Zvenku doplňují Inspirace DS specifické detaily, jako je podpis na kapotě a prahové liště dveří nebo přední a zadní dekorativní prvky, které mohou být z lesklého, matného nebo třpytivě černého texturovaného kovu.

Typický charakter interiérů vozů DS se odráží i ve středové konzole. Do elegantní a luxusní středové konzoly vozu DS 3 CROSSBACK, převzaté z modelu D 7 CROSSBACK, je zabudovaná převodovka, klávesové ovladače toggles switches a ovladač elektrické brzdy. Splňuje tak každodenní potřeby zákazníků, nabízí místo pro odložení a nabíjení telefonu, řadu odkládacích přihrádek včetně držáků na nápoje či praktickou širokou posuvnou loketní opěrku.

Dobrou ukázkou péče o detail je originální rastrový vzor DS, který je znakem značky. Najdeme ho jako jednotící prvek na řadě stylových prvků interiéru: na velkolepé středové přístrojové desce se senzorickými ovladači, středových a bočních výdechách ventilátorů (zabudovaných do dveří, aby se zachovala neporušená palubní deska a lépe vyniklo její zpracování), na provedení displejů…


Komfort ve všech směrech

Sedadla řidiče a spolujezdce s výborným bočním vedením jsou nově zpracovány, byla u nich použita pěna s dvojí hustotou pro dokonalou oporu těla. V nabídce je rovněž elektrické ovládání a vyhřívání. Při jízdě se přidává vynikající vibrační komfort, který zaručuje nová platforma vozu DS 3 CROSSBACK.

Obzvlášť velká pozornost byla věnována akustice. Odhlučnění kabiny bylo dovedeno k dokonalosti, například byla zvětšena tloušťka plechů u dveří, velká pozornost byla věnována odsávání vzduchu, byla zesílena tloušťka oken, čelní sklo je akustické.
Týmy DS se vedle akustiky rovněž věnovaly zajištění zážitku DS Lounge, který je známý z vozu DS 7 CROSSBACK. Společně s francouzskou značkou Focal se zaměřily na audio systém vozu D 3 CROSSBACK. Firma Focal, která je dlouhodobým partnerem DS (DS E-Tense, DS 7 CROSSBACK, DS X E-Tense), vyvinula vysoce výkonný hi-fi systém Electra®, který tvoří 12 reproduktorů a zesilovač o výkonu 515 W pro dokonalý zvukový zážitek. Reproduktory jsou ve voze důmyslně rozmístěny – zadní výškové reproduktory jsou například pro dokonalý dojem umístěny ve žraločích ploutvích. Zvuk je vyvážený, plný, živý, komplexní… výsledkem je jedinečný akustický podpis s naprosto přesným rozložením zvuku.

DS 3 CROSSBACK je první vůz odvážného stylu, který bude od druhé poloviny roku 2019 nabízet i výkonný 100 % elektrický vůz s dojezdem 300 km (cyklus WLTP, norma 2019), což odpovídá 450 km (cyklus NEDC) a možností dobít baterii na 80 % během 30 minut. Vůz si zároveň zachovává i prostornost, neboť baterie bude důmyslně zabudovaná pod platformu, a slibuje větší požitek z řízení, v němž se spojuje pružnost, dynamika a ticho.


Elektrický pohon vozu de e-DS 3 CROSSBACK tvoří:


-elektromotor 100 kW / 136 k (maximální rychlost = 150 km/h v režimu Sport)
-lithium-iontová baterie 50 kWh
-systém rekuperace energie při zpomalení a při brzdění
-zabudované zařízení na dobíjení baterie kompatibilní se všemi typy dobíjecích systémů na trhu (domácí zásuvka, Wallbox a superrychlé dobíjení až 100 kW )
-sériově zabudované vysoce výkonné tepelné čerpadlo zajišťující optimální tepelnou regulaci baterie a účinný tepelný komfort v kabině.


Zajištěné prémiové charakteristiky:


-točivý moment 260 Nm
-zrychlení z 0 na 50 km/h za 3,3 s a z 0 na 100 km/h za 8,7 s
-maximální rychlost 150 km/h
-úplné domácí dobíjení přes třífázový Wallbox 11 kW za 5 hodin a dobíjení na 80 % za 30 minut přes veřejnou stanici pro rychlé nabíjení 100 kW


Vůz pohání zážehový motor PureTech 155 k spojeným s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Nabídku benzínových motorů, které splňují nejnovější emisní normy Euro 6.3, doplňují dva další motory PureTech o výkonu 130 a 100 k. V nabídce budou i dva dieselové motory Euro 6.2 BlueHDi o výkonu 130 a 100 k.

Dosud nevídané inovace


U vozu DS 3 CROSSBACK se tak poprvé objevuje nová generace světlometů full LED s technologií Matrix Beam. Světlomety dokáží automaticky upravit vyzařované světlo pro optimální osvětlení a řidič může mimo město jezdit s trvale zapnutými dálkovými světly.
Světlomety DS Matrix LED Vision tvoří 3 LED moduly plnící funkci potkávacích světel a jeden modul Matrix Beam pro dálkové světlomety, který je sám rozdělen na 15 stejných samostatných segmentů. Ty se rozsvěcují a zhasínají postupně podle situace v okolí vozu, kterou vyhodnotí na základě záběrů kamery umístěné v horní části čelního skla. Řidič tak může jezdit s trvale zapnutými dálkovými světlomety, aniž by oslnil ostatní: pokud se například přiblíží k autu vepředu nebo pokud se blíží auto v protisměru, část světelných paprsků se zhasne, aby světlo řidiče vepředu neobtěžovalo. Díky tomuto dynamickému jednotnému řízení segmentů se světelný paprsek dokonale upraví podle dráhy vozu a jeho výkonnost se přizpůsobí dané situaci.

Klid v každém okamžiku díky zcela novému podpůrnému prvku řízení DS Drive Assist, který otevírá cestu k autonomnímu řízení. DS 3 CROSSBACK se díky radaru a kameře přizpůsobí podmínkám provozu: automaticky drží vůz přesně ve zvoleném jízdním pruhu a upravuje rychlost, aby dodržel bezpečnostní vzdálenost, a to v případě nutnosti až do úplného zastavení vozu. Řidič může kdykoliv řízení převzít.

Technologie, která měla premiéru ve voze DS 7 CROSSBACK, je nyní k dispozici i u vozu DS 3 CROSSBACK.DS Drive Assist upravuje rychlost vozu podle auta jedoucího vepředu a působí na řízení, aby vůz vedl v jízdním pruhu, který si řidič zvolí, a přizpůsobí se jeho zvyklostem. Systém je použitelný do rychlosti 180 km/hod (podle legislativy dané země) a řídí rychlost a dráhu jízdy místo řidiče. Je velmi užitečný například v dopravních zácpách nebo na dálnici, řidičům vozu DS 3 CROSSBACK přináší bezpečí a klid, neboť dává pozor za ně.

Vůz se systémem DS Park Pilot dokáže sám zaparkovat, řidič nemusí ovládat volant ani pedály. Systém najde místo k zaparkování – odpovídající vnějším rozměrům vozu DS 3 CROSSBACK – stačí jen toto místo přejet rychlostí do 30 km/h. Řidič poté na dotykovém displeji označí, že chce zaparkovat, zda podélně, nebo svisle. A pak už mu stačí jediná věc: držet tlačítko Park a počkat, až se kouzlo spustí!


Vysoká úroveň bezpečnosti

DS 3 CROSSBACK nabízí špičkovou výbavu, jako je systém nouzového brzdění (Active Safety Brake), který dokáže rozeznat chodce a cyklisty, a to i v noci. V tomto segmentu jde o novinku. Vůz je vybaven radarem poslední generace umožňujícím rozšířit rozsah brzdění a v případě nouze může auto zabrzdit samo, a to ve dne i v noci. Z hlediska aktivní bezpečnosti je k dispozici celá řada podpůrných prvků řízení: asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu a systém rozpoznávání dopravních značek s doporučenou rychlostí,DS 3 CROSSBACK se tak v oblasti bezpečnosti stává novou referencí ve své kategorii.Active Safety Brake

Díky čidlům radaru nové generace, jež sledují oblast před vozem, detekuje systém nouzového brzdění vozu DS 3 CROSSBACK ve dne i v noci vozy jedoucí ve stejném směru nebo stojící v dráze vozu a také cyklisty a chodce ve stejném jízdním pruhu. Z hlediska bezpečnosti chodců jde o velký pokrok! Pokud se vůz přiblíží nebezpečně k překážce, je řidič upozorněn vizuálním a zvukovým signálem, pokud ale nezareaguje, automaticky dojde k brzdění: podle rychlosti zabrzdí místo řidiče buď proto, aby nedošlo ke kontaktu, nebo aby se vůz co nejvíce zpomalil. Systém se spouští automaticky při rychlosti nad 5 km/hod a funguje do rychlosti 140 km/hod. V případě nouzového brzdění může řidič v jakémkoliv okamžiku řízení převzít a přidat plyn.
DS 14.9.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar