Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Cupra vystavila v Barceloně nový Raval

Značky CUPRA a SEAT se znovu vracejí na autosalon Automobile Barcelona, na němž prezentují své nejnovější inovace a silné zaměření společnosti na vývoj elektromobilů a Barcelonu. Označení novinky Cupra Raval bylo zvoleno na počest městské čtvrti Raval v srdci Barcelony.

Společnost SEAT S.A. oznámila název budoucího modelu CUPRA u příležitosti zveřejnění svých historicky nejlepších výsledků za první čtvrtletí. Společnost v období od ledna do března 2023 zaznamenala rekordní provozní zisk 144 milionů eur oproti 139 milionům eur z prvního čtvrtletí předchozího roku, a výnosy z prodeje 3,6 miliardy eur, což představuje 48% nárůst v porovnání s prvními třemi měsíci roku 2022. Za historicky nejlepšími výsledky stojí značka CUPRA, která je motorem růstu finančních výsledků společnosti.

CUPRA prodala od svého založení v roce 2018 již více než 300 000 vozů, a překonává tak všechna očekávání. V roce 2022 dosáhla značka výnosů z prodeje 4,4 miliardy eur, a podílela se tak na celkových výnosech z prodeje společnosti 40 %. CUPRA se tak stala jednou z nejrychleji rostoucích značek v Evropě a Španělsku. Letošní ukazatele jsou také pozitivní. V průběhu prvního čtvrtletí bylo prodáno 46 600 vozů, o 83 % více než ve stejném období roku 2022.


Automobil pro novou generaci

„CUPRA Raval není jen dalším automobilem. Je pozvánkou pro novou generaci, která očekává něco lepšího. Městský, rebelský a 100% elektromobil se svým vlastním charakterem a napojením na generaci Z. Je něčím, co vyvolává ještě více emocí,“ řekl Wayne Griffiths.

CUPRA vytvořila nejradikálnější interpretaci své značky v podobě městského elektromobilu inspirovaného světem motoristického sportu.

CUPRA Raval bude vyráběna v hlavním výrobním závodě společnosti SEAT S.A. v Martorellu. Společnost investuje 3 miliardy eur do transformace výrobního závodu ze spalovacích motorů na elektrifikaci. Od roku 2025 bude vyrábět elektromobily na základě platformy MEB Small koncernu Volkswagen. SEAT S.A. má na starosti projekt malých elektromobilů pro různé značky koncernu Volkswagen.

CUPRA na autosalonu poprvé představila veřejnosti také model CUPRA Tavascan, první 100% elektrické SUV značky. Tento model měl premiéru 21. dubna v Berlíně.Návštěvníkům autosalonu Automobile Barcelona byla představena také digitální studie CUPRA DarkRebel. „DarkRebel je dokonalou interpretací designu značky CUPRA pro budoucnost. Studií DarkRebel chceme ukázat, že elektromobily budoucnosti mohou být sexy a provokativní,“ řekl Jorge Diez, šéfdesignér značky CUPRA.

Více než 100 000 uživatelů si již nakonfigurovalo svůj vůz DarkRebel prostřednictvím podmanivých zážitků v Hyper Configuratoru. Jejich designy ovlivní budoucí fyzickou verzi této studie, která by mohla spatřit světlo světa již zanedlouho.
Cupra 11.5.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar