Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Construct pro Roomster

Společnost Construct si řadu let udržuje vedoucí postavení v oboru mechanického zabezpečení vozidel proti krádeži. Bezpečnostní zámky řadicí páky, které mohou uzamknout téměř každý osobní a užitkový automobil se vyvíjejí, vyrábějí a montují do automobilů již patnáct let.

 

V letošním roce chce Construct zabezpečit většinu vozů uvedených na český trh. Proto úzce spolupracuje s jednotlivými automobilkami a dovozci a již s příchodem nových vozů disponuje vhodným mechanickým zabezpečením, jako třeba v případě Audi Q7 nebo Škody Roomster.

Díky vysoké úrovni tohoto procesu a poskytování služeb získala společnost řadu certifikátů kvality v mnoha zemích Evropy. Jako první firma v ČR, v oboru mechanického zabezpečení vozidel, vyhověla celosvětově uznávanému systému řízení jakosti. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že kromě kvalitního produktu a akčních výhod získají zákazníci od pojišťovny až 20% slevu.

 

Mechanické zabezpečení pro Roomster

S příchodem Roomsteru má Construct připravené nové mechanické zabezpečení, které je zároveň originálním příslušenstvím Škoda. Pokud jde o materiály, životnost, korozní a teplotní odolnost či odolnost proti překonání splňuje normy koncernu VW i německého svazu automobilového průmyslu VDA. Splňuje vysoké nároky na komfort a nenarušuje interiér vozidla, neboť viditelná část mechanického zabezpečení prošla schvalováním designérů Škoda Auto. Nový princip přenosu pohybu ze zámkové  vložky na blokovací segment splňuje vyšší nároky odolnosti proti překonání. Použitá zámková vložka splňuje vysoké nároky na bezpečnost, životnost a komfort ovládání a celé zařízení bylo testováno proti překonání podle platných norem. V případě pravidelných ročních prohlídek byla záruka prodloužena na pět let.

 

Safetronic - automatické zamykání

V roce 2005 bylo uvedeno na trh elektromechanické zabezpečení vozidel proti krádeži - Safetronic. Automatické zamykání řadicí páky je světovou novinkou, která dokáže automaticky zamknout automobil bez použití klíče a nikterak nevstupuje do interiéru. Tím ještě více znesnadňuje krádež vozidla odstraněním vnějších částí. Nelze jej demontovat ani rozbít či zmrazit kapalným dusíkem. Systém pracuje na elektromechanickém principu. Řídicí jednotka dává pokyn k zablokování zpětného chodu po vytažení klíčku ze zapalování. Pro odblokování musí řidič použít bezkontaktní čip, který přiloží na určité místo v interiéru. Pod tímto místem se skrývá identifikační modul, který ověří oprávněného uživatele. Zařízení je konstruováno i pro vozidla s automatickými převodovkami, u nichž se zamyká po vytažení klíče ze zapalování v poloze Parking.

Safetronic má natolik sofistikované softwarové vybavení, že zcela odstraňuje jakoukoliv možnost chybné manipulace nebo nechtěného uzamčení vozidla během jízdy či při zastavení. Vývoj trval tři roky a k jeho výrobě byly použity speciální elektronické a mechanické součástky, schopné pracovat v extrémních klimatických podmínkách od - 40º do + 120 ºC. Safetronic je patentově chráněn jako unikátní řešení zabezpečení vozidla proti krádeži  a pořídit si jej lze v síti montážních míst společnosti Construct a Secar Bohemia.

 

Pavla Lasíková, 26.4. 2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar