Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C3 okouzlí elegancí

Nový Citroën C3, který se bude prodávat od listopadu 2009, si klade za cíl nahradit bestseller s více než dvěma miliony prodanými kusy. Má k tomu všechny důvody – výraznější styl, vysokou kvalitu provedení, nadstandardní vnitřní prostor. Přitom zůstává jedním z nejkompaktnějších vozů.

Okouzluje svým stylem i elegancí. Používá kvalitní nadstandardní materiály, například měkčený plast na palubní desce podtrhuje matně šedá nebo leskle hliníková lišta a jednotlivé chromované prvky.
S délkou 394 cm, šířkou 171 cm a průměrem otáčení 10,2 m patří mezi nejkompaktnější vozy svého segmentu. Důkazem je velkorysý objem zavazadlového prostoru 300 litrů, četné odkládací přihrádky, zvýšená sedadla usnadňující nastupování i výhled.
Vůz je unikátní čelním sklem Zénith, který je mistrovským technologickým dílem. Díky výjimečné výšce zvětšuje zorné pole cestujících vpředu o 80° směrem nahoru. Sklo je vsazené mezi užší sloupky a posádce poskytuje nadstandardní výhled.
Postupně zatmavované sklo (světová premiéra) umožňuje plynulý přechod mezi silnou ochranou před slunečními paprsky nad hlavami cestujících vpředu a obvyklou průhledností směrem dopředu.
Kromě audio systému RD4 s MP3, USB boxu (USB zásuvka + zástrčka typu jack, kompatibilita full iPod, hands free sada Bluetooth®) a navigace MyWay nabízí nová C3 dosud nevídaný hifi systém, díky němuž se posádka vozu přenese do reálného koncertního sálu: Hifi System®. Tento systém nabízí nejen výjimečné akustické výkony, ale přesvědčí svou příznivou cenou.
K dokonale zvládnutému prostoru se přidává i optimalizovaná aerodynamika (Cx = 0,30), takže spotřeba paliva a emise CO2 zůstávají na velmi rozumné úrovni. Od uvedení na trh bude nabízena, tak ve verzi s motorem HDi 90 FAP (99g/km). Nízká spotřeba bude od roku 2011 dosahována i s novými hnacími jednotkami, zahrnujícími mimo jiné systém Stop & Start druhé generace, které budou spřaženy s pěti a šestistupňovými pilotovanými manuálními převodovkami.
Pro dosažení optimální spolehlivosti a odstranění nedokonalosti, ujedou vozy před uvedením do prodeje více než 2 miliony kilometrů.


JL, 3.7.2009

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Prague Car Festival
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2025 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar