Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën představuje nový SpaceTourer

Citroën, průkopník v segmentu MPV, představil novou dodávku SpaceTourer, která se ve všech ohledech posunula na vyšší úroveň. Je k dispozici ve dvou délkách až pro 9 cestujících, je elegantnější díky přední části, je pohodlnější praktičtější díky důmyslnějším úložným prostorům.

Nová, vysoká kapota s nápadně vertikální přední částí prošla faceliftem a nový SpaceTourer díky ní získal novou designovou identitu značky Citroën. To je patrné zejména na masce chladiče, do níž je zasazeno nové oválné logo značky. Logo je na obou stranách propojeno se světlomety prostřednictvím velmi elegantní černé lišty s technickým vzorem dvojitých šípů.

Přední světlomety byly přepracovány, tvoří jej svislý pruh spojující dva vodorovné pruhy. Do nabídky 5 odstínů karoserie přibyly dva nové metalické odstíny. Nová litá 17" kola jsou nyní výraznější, s novým „pavoučím“ středem kola, do něhož je vsazeno nové logo.

Palubní deska se vyznačuje novým designem, který v sobě snoubí eleganci s ještě větší praktičností. Důraz je kladen na technologie, kdy je v horní části umístěn nový 10“ centrální dotykový HD displej.
Nová horní odkládací přihrádka uprostřed palubní desky byla zvětšena a nyní pojme i tablet.

Ve střední části palubní desky se nachází nové ovládací rozhraní, v němž je umístěn volič převodovky a volič jízdních režimů, a také větší odkládací plocha. Nový je také volant, který může být vyhřívaný a do něhož jsou zabudovány různé ovládací prvky (telefon, audiosystém, asistenční systémy řízení atd.).

Standardní výbava zahrnuje digitální desetipalcový přístrojový panel. Barevný přístroj umožňuje řidiči přizpůsobit si zobrazení klíčových informací a zároveň se těšit z esteticky příjemné grafiky ve vysokém rozlišení.

SpaceTourer je vybaven novým systémem infotainmentu My Citroën Play, jehož základem je nový desetipalcový dotykový HD displej umístěný uprostřed palubní desky. Slouží k ovládání multimediálního prostředí, například hudby nebo telefonu, a také k ovládání funkcí pro konfiguraci vozu. Ve své nejpokročilejší verzi My Citroën Drive Plus obsahuje online 3D navigaci, která zohledňuje dopravní situaci v reálném čase.


MODERNÍ A POHODLNÁ DODÁVKA

S výškou 190 cm umožňuje vjezd do většiny krytých parkovišť. Je k dispozici ve dvou délkách karoserie, M (498 cm) a L (533 cm), a může pojmout až 9 cestujících, přičemž je k dispozici mnoho konfigurací uspořádání. Citroën SpaceTourer nabízí celou řadu konfigurací „à la carte“, které vyhoví každému vkusu a použití.

Soukromí zákazníci si mohou vybrat mezi verzí s 5, 7 nebo 8 místy, zatímco pro firemní zákazníky je určeno řešení, které lze přizpůsobit jejich potřebám a přepravit 5 až 9 osob, včetně paketu Business Lounge, což je VIP verze s 2. řadou otočenou zády ke směru jízdy, která pojme až 7 osob.

1.řada: sedadlo spolujezdce s loketní opěrkou lze sklopit do polohy stolku (v závislosti na paketu), což umožňuje nakládat dlouhé předměty nebo uvolnit výhled cestujícím ve 2. řadě

2. a 3. řada: třímístné lavice (2/3–1/3) jsou posuvné (v závislosti na paketu), sklopitelné a vyjímatelné; lze je samostatně posouvat a upravit tak prostor pro nohy; sedadla lze vyjmout, což poskytuje optimální objem pro objemné předměty; cestující mají k dispozici sklopitelná opěradla s opěrkami hlavy pro pohodlné sezení.

Zadní sedadla lze snadno vyjmout a získat tak zcela rovnou podlahu a optimální prostor pro převoz objemných předmětů.

Posuvné boční dveře mohou mít elektrické ovládání. To je skutečná výhoda například pro řidiče vozů ë-SpaceTourer Business nebo Business Lounge, protože je lze ovládat z přední části vozu, odkud je možné posuvné dveře otevřít nebo zavřít a posádka pak s nimi nemusí manipulovat.
Kromě toho mají posuvné boční dveře hands-free ovládání, což je funkce, která umožňuje boční dveře otevřít a zavřít bezdotykově, pokud máte obě ruce plné. Stačí vsunout nohu pod roh zadního nárazníku a vůz se odemkne a boční dveře na straně, kde se nacházíte, se automaticky otevřou.
Otevíratelné okno zadního víka, které umožňuje snadno vyložit náklad do zavazadlového prostoru nebo do něj získat přístup ve chvíli, kde je vůz zaparkován tak, že nelze celé víko otevřít.


Klid na cestách

SpaceTourer nabízí 17 praktických asistenčních systémů pro bezpečnou a klidnou jízdu. Technologie, které usnadňují život, jako je hands-free ovládání odemykání a startování, asistent pro rozjezd do svahu, zpětná parkovací kamera s funkcí Top Rear Vision, adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, ale také technologie zvyšující bezpečnost s funkcemi, jako je automatické nouzové brzdění s detekcí chodců a cyklistů, sledování únavy řidiče, systém udržování vozu v jízdním pruhu, varování před rizikem srážky, automatické přepínání potkávacích a dálkových světel, systém snímání dopravních značek atd.…MOTORY

V Evropě je k dispozici výhradně ve verzi ë-SpaceTourer s která byla vylepšena a nabízí dnes dojezd až 350 km (kombinovaný cyklus WLTP, v současné době probíhá homologace).

Motor o výkonu 100 kW (136 k) je i nadále nabízen se dvěma typy lithium-iontových baterií, takže si zákazníci mohou vybrat tu, která nejlépe vyhovuje jejich činnosti, v závislosti na způsobu používání a preferencích. Baterie s kapacitou 50 kWh nabízí dojezd 224 km (kombinovaný cyklus WLTP), ë-SpaceTourer vybavený baterií s kapacitou 75 kWh nabízí dojezd až 350 km (kombinovaný cyklus WLTP), což je o 20 km více než u předchozí generace.

Dojezd vozu ë-SpaceTourer lze dále optimalizovat díky novému systému rekuperačního brzdění ve třech úrovních, které se ovládá pomocí nových páček umístěných za volantem, díky nimž se lze přizpůsobit jízdním podmínkám a typu jízdy.

ë-SpaceTourer je vybaven palubní nabíječkou o výkonu o výkonu 11 kW pro snadné dobíjení. Plné nabíjení prostřednictvím Wallboxu 7,4 kW trvá v případě baterie 50 kWh 6 hodin 40 minut a v případě baterie 75 kWh 11 hodin 20 minut. Pomocí Wallboxu 11 kW je plného nabití dosaženo za 4 hodiny 50 minut v případě baterie 50 kWh a za 7 hodin 30 minut v případě baterie 75 kWh. Při použití rychlonabíječky 100 kW trvá nabití baterie z 0 na 80 % pouhých 38, resp. 45 minut.

Mimo Evropu a na specifických trzích může být nový SpaceTourer kromě 100% elektrického motoru vybaven také vysoce výkonným a účinným dieselovým motorem BlueHDi o výkonu 180 k spojeným s osmistupňovou automatickou převodovkou. Díky výjimce, kterou dostala Česká republika, bude tato spalovací verze na našem trhu v limitovaných počtech k dispozici od dubna letošního roku.Citroën 15.1.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar