Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën inovujuje užitkové vozy -Berlingo

Citroën chce novými modely Berlingo Van, Jumpy a Jumper dále posílit své již tak pevné postavení na trhu. Nová řada, stejně široká a rozmanitá jako dosud, vychází vstříc rostoucím potřebám firemních zákazníků po udržitelné mobilitě a nabízí 100% elektrický pohon, který je ještě efektivnější a účinnější.

Co se týče vnějšího vzhledu, nové Berlingo Van přejímá nejnovější design značky s vertikálnější přední částí, která byla přepracována, od masky chladiče až po nárazník a světlomety. Berlingo Van tak získává výraznější „pohled“, který podtrhuje jeho dynamiku a robustnost. Při pohledu z boku se změny vzhledu týkají především kol, která dostala nový styl. V nabídce je nový odstín karoserie: Modrá Kiama.

Kabina získala nový vzhled, nová palubní deska je nyní ergonomičtější. Zlepšila se také kvalita povrchové úpravy. V horní části nové palubní desky je zabudován nový desetipalcový dotykový displej s vysokým rozlišením (viz níže). Nový je také volant, na němž jsou umístěny ovladače tempomatu a audiosystému. V případě elektrické verze se za volantem objevují nové páčky pro řízení rekuperace energie v závislosti na úrovni nabití.
Nové Berlingo Van může být vybaveno novými sedadly Advanced Comfort®, která ocení všichni profesionálové, kteří ve svém voze tráví denně hodiny. Exkluzivní sedadla Citroën Advanced Comfort® v novém Berlingu Van mají propracovanou architekturu, nabízejí specifické boční opěrky a vysoce kvalitní pěnu a látku.


DIGITÁLNÍ INTERIÉR

Uživatelský komfort je zárukou optimálního profesionálního výkonu. Nové Berlingo Van řadí vyšší rychlostní stupeň a svým uživatelům nabízí nejnovější technologie, které jim usnadní každodenní život. Pokud jde o infotainment, vše se mění:


₋V základní výbavě My Citroën Play se smartphone station, integrovanou dokovací stanicí pro chytré telefony. Toto přístupné důmyslné řešení jde s dobou a umožňuje řidiči připojit si telefon k vozu a poslouchat hudbu nebo telefonovat prostřednictvím jeho audiosystému a také snadno používat navigační aplikaci instalovanou v telefonu. Pro zvýšení bezpečnosti řidiče lze systém ovládat z volantu nebo pomocí hlasového rozpoznání chytrého telefonu. Pro zákazníka jde o plnohodnotné rozšíření chytrého telefonu.

₋Do středu nové palubní desky nového Berlingo Van lze zabudovat dvě úrovně 10" dotykového displeje pro ovládání nových multimediálních systémů Citroën:


Nový systém infotainmentu My Citroën Play kombinovaný se standardním 10" displejem, který umožňuje poslech rádia a nabízí funkci bezdrátové replikace chytrého telefonu, kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto. Je ergonomicky navržen a zobrazuje také záběry ze zadní kamery.


Nový systém My Citroën Drive Plus, kombinovaný s 10" displejem s vysokým rozlišením… Systém, který je k dispozici s online 3D navigací, je uživatelsky mimořádně přívětivý. Jeho systém, inspirovaný widgety chytrých telefonů, umožňuje spravovat různé multimediální funkce. Displej s vysokým rozlišením lze využít i k zobrazení záběru ze zadní kamery.


Na středové konzole je umístěna velmi praktická bezdrátová nabíječka chytrých telefonů, která je k dispozici jako součást paketu Techno, jenž zahrnuje také hands free přístup a startování a automatickou klimatizaci. K dispozici jsou také dvě zásuvky USB.


NOVÉ ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ

Zvýšení komfortu znamená také snížení pracovní zátěže řidiče. Za tímto účelem bylo nové Berlingo vybaveno řadou nových asistenčních systémů řízení…

Vylepšená verze: funkce Dynamic Surround Vision se záběry promítanými přímo na digitální vnitřní zpětné zrcátko: slouží jako oči v zátylku s výhledem i do stran. Při řízení dodávky se skříňovou karoserií je často obtížné získat přesný přehled o okolí, proto je nové Berlingo Van vybaveno dvěma kamerami: jednou nad zadními dveřmi a novou pod vnějším zpětným zrcátkem na straně spolujezdce. Obraz promítaný přímo na velké digitální vnitřní zpětné zrcátko poskytuje neustálý přehled o provozu za vozem

Vylepšené parkovací asistenty. Nové Berlingo Van je nyní vybaveno 12 senzory překážek rozmístěnými mezi přední a zadní částí vozidla.

Technologie zjednodušující život. Novinkou je Highway Driver Assist, který kombinuje adaptivní tempomat s funkcí stop and go a asistencí pro centrování jízdního pruhu.

NABÍDKA MOTORŮ

Pro zájemce o spalovací motory je v nabídce benzinový motor PureTech o výkonu 110 k a dieselové motory BlueHDi o výkonu 100 k a 130 k. ë-Berlingo si zachovává 100% elektrický motor s výkonem 100 kW (136 k) a maximálním točivým momentem 270 Nm v kombinaci s novou baterií o kapacitě 50 kWh.

Díky vylepšené efektivitě je nyní dojezd nového vozu ë-Berlingo Van s nulovými emisemi na nejlepší úrovni v segmentu a dosahuje až 330 km (cyklus WLTP ve fázi homologace), což je o 20 % více než u předchozího modelu. Tento dojezd lze optimalizovat díky novému systému rekuperačního brzdění, který je možné pomocí páček na volantu aktivovat ve třech různých úrovních rekuperace.

ë-Berlingo Van je vybaven třífázovou nabíječkou o výkonu 11 kW pro snadné dobíjení. Pomocí Wall Boxu o výkonu 11 kW lze baterii plně nabít za 5 hodin. ë-Berlingo Van je na špičce svého segmentu, pokud jde o zrychlenou dobu dobíjení: nabití baterie z 0 na 80 % prostřednictvím veřejné nabíjecí stanice o výkonu 100 kW trvá 30 minut.


ŠIROKÝ VÝBĚR KAROSERIÍ

Nový Berlingo Van si zachovává modularitu a objem nákladového prostoru, díky nimž byl jeho předchůdce tak úspěšný. Bez ohledu na motor je k dispozici se 2 nebo 3 sedadly a ve dvou délkách: L1 440 cm a L2 475 cm. Užitný objem dosahuje až 4,4 m3 a užitečné zatížení přesáhne 900 Kg (až 780 kg u verze s elektrickým motorem). Berlingo Van si samozřejmě zachovává vícemístnou verzi Polokombi s prodlouženou kabinou. Opěradlo prostředního sedadla lze sklopit a přeměnit jej na psací stolek a boční sedadlo lze odklopit, aby bylo možné převážet dlouhé náklady.


Citroën 23.10.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar