Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën My Ami Buggy v limitované edici

Po úspěchu online prodeje 50 kusů vozu „My Ami Buggy Ultra Limited Edition“ ve Francii v roce 2022 nabízí Citroën novou speciální sérii 1 000 kusů, které budou k dispozici v devíti zemích: Francii, Itálii, Španělsku, Belgii, Řecku, Portugalsku, Velké Británii, Maroku a Turecku

Citroën „My Ami Buggy“ se hlásí ke svému dobrodružnému duchu a zachovává si svou vnější probarvenou khaki karoserii a černé ochranné prvky, jako jsou výztuhy nárazníku, ochranné kryty, lišty kolem světlometů, podběhy kol, prahové lišty a zadní spoiler, které mu dodávají robustní vzhled.


Citroën se v designu této nové verze posunul ještě o krok dál, a to jak zvenčí, tak zevnitř. Tato druhá limitovaná série opět nemá žádné dveře ani střechu. Pro ochranu vozidla před nepřízní počasí však byly přidány a upraveny ochranné prvky. Byly navrženy nové plastové plachty se zipy. Doplňují střešní ochranu a kabina je díky nim prakticky uzavřená a chráněná před větrem, chladem a deštěm. Když se cestující chtějí při každodenním používání nadechnout čerstvého vzduchu, stačí plachty sejmout, srolovat je směrem dozadu k sedadlům a poté je pomocí patentek upevnit na sloupky dveří. V létě, když se nepoužívají, je lze uložit do garáže.

Pro snadnější používání byl vytvořen nový systém uzavření střechy. Jedná se o černou nepromokavou střechu, která se nyní uzavírá pomocí zipu, takže je praktičtější a rychleji se s ní manipuluje. Plátno střechy je plně integrováno do karoserie díky liště, která umožňuje její maximální natažení, což dodává celému vozidlu jednotný vzhled. Při jízdě také méně podléhá nasávání vzduchu. Lze jej srolovat a připevnit ke střešnímu rámu pomocí patentek.

Byly přidány rámy dveří a střechy pro upevnění průhledných plachet a měkké střechy tak, aby dokonale splývaly s karoserií a působily elegantně.
V přední části je střešní rám prodloužen tak, aby tvořil stínítko, které slouží jako sluneční clona a podtrhuje volnočasový aspekt vozu „My Ami Buggy“.

ystém zavírání dvířek je totožný s předchozí verzí. Pouze tvar se vyvinul směrem k designu připomínajícímu kapsle prahových lišt ostatních verzí Ami, což zdůrazňuje vztah mezi vozem „My Ami Buggy“ a zbytkem modelové řady. Přístrojový panel, stále umístěný na obalu sloupku řízení, má novou krytku ve tvaru oblouku, která mu dodává retro nádech.

Tato nová edice „My Ami Buggy“ nabízí prvek z řady zavazadel v ostře žluté barvě, která byla představena v prosinci 2021 u stejnojmenného konceptu. Ledvinka, jedinečný dekorativní a zároveň důmyslný prvek, je zapuštěná doprostřed volantu. Na místě ji drží připínací popruhy, kterými je připevněna k ramenům volantu. Tato přihrádka je uzavíratelná zipem a může sloužit k uložení osobních věcí. Řidič si ji může při opuštění kabiny vzít s sebou.

„Ultimate Ears Boom“ je lehký reproduktor Bluetooth, který lze kamkoli snadno přenášet. Milovníci hudby ocení výkonný a pohlcující 360° zvuk. Je vodotěsný a robustní, s patnáctihodinovou výdrží baterie vám poskytne hudební doprovod těch nejkrásnějších okamžiků. Uvnitř vozu My Ami Buggy se vkládá do speciálně vyhrazeného prostoru na palubní desce v blízkosti volantu.


Prodej bude ve Francii zahájen 20. června za cenu 10 490 € včetně DPH.Citroën 24.5.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar