Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C5 X -velký návrat mezi velké sedany a kombi

Citroën odhaluje C5 X, svou novou vlajkovou loď, která obnovuje segment velkých cestovních vozů a přichází s originální řadou spojující hatchback a kombi, inovativní nabídku v nejčistší tradici velkých Citroënů. Ze siluety nového typu, která je k dispozici s benzínovými nebo plug-in hybridními motory, vyzařuje modernost, reprezentativnost a inovace.

C5 X inovuje a ve světové premiéře představuje aktivní tlumiče Citroën Advanced Comfort. Vůz představuje skutečnou pozvánku k cestování, v kabině mají cestující k dispozici pohodlí sedadel Advanced Comfort a vynikající prostornost, zejména ve 2. řadě. . U plug-in hybridní verze se tento komfort dostává ještě o krok dále díky aktivnímu odpružení Citroën Advanced Comfort. Jeho ovládání nabízí tři režimy, což posiluje účinnost tlumičů s progresivními hydraulickými dorazy®, které jsou ve fázi jízdy uvolněnější, vůz dokáže doslova letět nad vozovkou a jejich účinnost, zejména v zatáčkách, je znásobena.

Pocit pohody na palubě výrazně posilují i pokročilé technologie, které zjednodušují používání automobilů, jako je rozšířený head-up displej, a také řada asistenčních systémů řízení, které snižují duševní zátěž řidiče, např. Highway Driver Assist, nebo nové komunikační a zábavní rozhraní s 12" centrálním dotykovým displejem, rozpoznáváním přirozeného hlasu a displejem přizpůsobitelným pomocí widgetů, jako na tabletu.

C5 X vzbuzuje na první pohled úžas a vzrušení. Díky své výrazné koncepci, která je na trhu ojedinělá, se vůz C5 X přirozeně staví do pozice nového vrcholu řady Citroën. Už svým názvem se inspiroval od koncepčního vozu CXperience Concept, který byl představen na pařížském autosalonu 2016.

Tvar vozu C5 X je výrazný, pevně usazený na kolech, robustní a reprezentativní. Silueta s výklopnou zádí mění principy segmentu D, spojuje v sobě tvar hatcbacku a kombi a současně přidává prvky SUV. Jde o nový tvar kladoucí zvláštní důraz na aerodynamiku. Díky dlouhé kapotě, aerodynamickým liniím, vysoké linii bočních oken a převisu nad zadními koly působí výrazně a dynamicky; jde rovněž o připomínku vozů, které poznamenaly historii značky Citroën. Jeho výklopná záď, což je další charakteristický znak velkých Citroënů, nabízí veškerou praktičnost kombi: zavazadlový prostor má široký a funkční vstup a nízký nakládací práh pro snadné a praktické každodenní používání.

Díky větší světlé výšce oproti tradičnímu hatchbacku a kolům o průměru 720 mm s 19" pneumatikami Tall & Narrow u většiny verzí je pozice řidiče vyšší, čímž se zlepšuje bezpečnost a výhled, což velmi oceňují zákazníci SUV. C5 X má rozvor 278,5 cm, který je zárukou vynikající prostornosti zadní části vozu. Jeho velkorysé vnější rozměry (délka 480,5 cm, šířka 186,5 cm a výška 148,5 cm) ho řadí mezi klasické vozy segmentu D.


Z kabiny vozu C5 X vyzařuje skutečný pocit tepla, klidu a prostoru, svými velkorysými rozměry vyzývá k cestování, čiší z něj jedinečná pozornost věnovaná detailům a nebývalá praktičnost

Sedadla Advanced Comfort ve voze C5 X nastavují měřítko z hlediska pohodlí při sezení, abyste se na palubě cítili jako doma v obývacím pokoji. Nabízejí jedinečný vizuální komfort i pohodlné dosednutí, a to díky specifickému čalounění včetně měkké vrchní vrstvy. Dynamický komfort a komfort z hlediska držení těla zajišťuje tkanina o vysoké hustotě a strukturovaná zesílená pěna, díky nimž se budete cítit uvolněně i po dlouhých cestách.S ohledem na evropské zákazníky, pro které je důležitá všestrannost, byl zavazadlový prostor vozu C5 X navržen v duchu kombi, a to jak svými rozměry, tak svým exkluzivním zpracováním: velkorysý objem 545 l, rovná podlaha po sklopení zadního sedadla, kdy vznikne užitečný objem až 1640 l, široký a funkční vstup, nízký práh a rovné stěny. Kryt zavazadlového prostoru, připevněný k výklopné části, usnadňuje nakládku, zadní víko má nejen vlastní pohon, ale je vybavené také bezdotykovým otevíráním.


ë-Confort plug-in hybridu

Vůz C5 X přichází rovněž s nabídkou vhodnou pro jakékoliv využití, pro každodenní provoz i nečekané cesty, bez omezení a v naprosté volnosti – plug-in hybrid. Tato verze s výkonem 225 k umožní ujet více než 50 km v režimu ZEV, s dojezdem v elektrickém režimu vhodným pro většinu každodenních jízd, až do rychlosti 135 km/h. Je tak možné celý týden absolvovat běžné cesty bez spalovacího motoru, dobíjet vůz podle potřeby doma nebo na veřejné dobíjecí stanici, a přitom mít možnost cestovat dál, odjet na víkend nebo dovolenou bez starostí o dobíjení, kdy pohon převezme úsporný a výkonný spalovací motor.


Plug-in hybrid C5 X znamená moderní technologickou elektrickou mobilitu zajišťující komfort a všestrannost použití: mobilitu ve třídě ë-Confort, v dokonalé izolaci od silnice a vnějšího světa, v naprostém klidu, jako v bavlnce, s odfiltrováním veškerých vnějších rušivých elementů. Tichý provoz, plynulé rozjíždění, klidné řízení, příjemné odpružení, měkká sedadla Advanced Comfort, absence vibrací na palubě, ergonomie a snadné používání rozhraní a služeb, to vše přispívá k pohodlí všech cestujících na palubě. C5 X představuje novou pozvánku k cestě, která je klidná, pohodová a bez stresu.


Vůz C5 X nabízí pozoruhodnou užitečnou inovaci, rozšířený head-up displej, systém, který promítá informace před čelní sklo, v barvě a ve velkých rozměrech. Jde o první krok k rozšířené realitě. Tato technologie, která byla poprvé představena v koncepčním voze 19_19, zajišťuje klidnější a uvolněnější jízdu: řidič již nemusí spouštět oči ze silnice, aby získal potřebné informace.

Špičkové technologie se odrážejí i v asistenčních systémech řízení, které využívají různé komponenty instalované kolem vozidla: radary, kamery a senzory. C5 X využívá poloautonomní řízení 2. stupně v souladu s platnou legislativou: systém Highway Driver Assist, který kombinuje adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go a systém udržování vozu v jízdním pruhu: řidič již nemusí ovládat rychlost ani trajektorii, všechny tyto funkce přebírá vůz.


Každodenní život usnadňuje řada dalších prvků, jako je systém sledování mrtvého úhlu s dlouhým dosahem, Rear Cross Traffic Alert, systém, který detekuje nebezpečí za vozidlem při couvání, Top 360 Vision, systém umožňující zobrazit okolí vozu na dotykovém displeji a usnadnit tak manévry s vozem, nebo hands-free přístup a startování s funkcí Proximity, který automaticky odemkne a zamkne dveře, když se řidič přiblíží nebo vzdálí od vozu.


C5 X ve verzi s benzinovým nebo plug-in hybridním motorem se na trhu objeví v druhé polovině roku 2021.Citroën 12.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar