Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C5 X Hypnos s maximálním komfortem

Citroën představuje limitovanou edici C5 X Hypnos s bohatou výbavou představující to nejlepší z modelu C5 X z hlediska stylu a pohody na palubě. Hypnos je výstižný název pro verzi, jejíž interiér a exteriér představují stejný kontrast jako den a noc, a která nabízí svým cestujícím dokonalou relaxaci.

Zvenčí je C5 X Hypnos laděn do nové elegantní modré barvy Eclipse, kterou umocňuje několik infračervených červených grafických prvků, zatímco interiér nabízí novou lehkou a vzdušnou atmosféru, která využívá výrazných barev a materiálů k vytvoření uklidňující pohody uvnitř kabiny. Tento pocit komfortu dále umocňují prvky jako otevíratelné střešní okno, hi-fi systém, vyhřívaná a větraná přední sedadla vybavená masážní funkcí s elektrickým nastavením bederní části a specifické koberečky. Všechny prvky přispívají k jedinečnému pocitu pohody na palubě vozu C5 X, zejména díky aktivnímu odpružení a sedadlům Citroën Advanced Comfort® a také díky vynikajícímu odhlučnění a akustickým předním i zadním oknům.

C5 X Hypnos je dokonalým ztělesněním filozofie Citroënu v tomto segmentu, nabízí odvážnou koncepci, výrazný styl a dojem, že do cíle každé cesty dorazíte odpočatější, než když jste vyrazili. C5 X Hypnos, který je k dispozici s plug-in hybridním motorem 225 ë-EAT8, představuje to nejlepší z know-how Citroënu z hlediska všestrannosti a výhod každodenní jízdy na elektrický pohon.
.


HYPNOS

Název limitované edice odkazuje na řeckého boha Hypna, boha spánku. Tomuto odkazu odpovídá komfort na palubě vozidla, který poskytuje naprostý klid. Jízda slouží jako skutečná pozvánka k relaxaci a odpočinku.
Hypnos je také jméno spojené s historií značky Citroën. Na pařížském autosalonu v roce 2008 Citroën představil koncept hybridního vozu Hypnos, nového vozu nejvyšší třídy a průkopníka v oblasti hybridizace.


SVĚTLÝ, VZDUŠNÝ INTERIÉR

Interiér působí útulně, jeho světlá a vzdušná atmosféra podporuje klid a pohodu. Použití světlých a teplých materiálů působí harmonicky a posiluje pocit pohody na palubě.

Opěradla a sedáky jsou potaženy světlou perforovanou kůží. Boční výztuhy jsou čalouněné kůží ve stejném odstínu, což sedadlům dodává vysoce strukturovaný, vzhled, který umocňuje vnímání šířky a pohodlí.

Světlý odstín se objevuje také na středové loketní opěrce, bocích středové konzoly a výplních dveřních panelů, které tuto světlou barvu kombinují s materiálem TEP, jenž je příjemný na dotek. K útulnosti interiéru přispívá také použití dekorativních prvků s efektem světlého dřeva Karuun® na dveřních panelech a palubní desce. Posilují rovněž dojem horizontálnosti a umocňují pocit prostornosti na palubě.


C5 X Hypnos bude k dispozici od 4. září. První dodávky zákazníkům se uskuteční na začátku roku 2024.


Citroën 5.9.2023Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar