Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C5 X Hypnos s maximálním komfortem

Citroën představuje limitovanou edici C5 X Hypnos s bohatou výbavou představující to nejlepší z modelu C5 X z hlediska stylu a pohody na palubě. Hypnos je výstižný název pro verzi, jejíž interiér a exteriér představují stejný kontrast jako den a noc, a která nabízí svým cestujícím dokonalou relaxaci.

Zvenčí je C5 X Hypnos laděn do nové elegantní modré barvy Eclipse, kterou umocňuje několik infračervených červených grafických prvků, zatímco interiér nabízí novou lehkou a vzdušnou atmosféru, která využívá výrazných barev a materiálů k vytvoření uklidňující pohody uvnitř kabiny. Tento pocit komfortu dále umocňují prvky jako otevíratelné střešní okno, hi-fi systém, vyhřívaná a větraná přední sedadla vybavená masážní funkcí s elektrickým nastavením bederní části a specifické koberečky. Všechny prvky přispívají k jedinečnému pocitu pohody na palubě vozu C5 X, zejména díky aktivnímu odpružení a sedadlům Citroën Advanced Comfort® a také díky vynikajícímu odhlučnění a akustickým předním i zadním oknům.

C5 X Hypnos je dokonalým ztělesněním filozofie Citroënu v tomto segmentu, nabízí odvážnou koncepci, výrazný styl a dojem, že do cíle každé cesty dorazíte odpočatější, než když jste vyrazili. C5 X Hypnos, který je k dispozici s plug-in hybridním motorem 225 ë-EAT8, představuje to nejlepší z know-how Citroënu z hlediska všestrannosti a výhod každodenní jízdy na elektrický pohon.
.


HYPNOS

Název limitované edice odkazuje na řeckého boha Hypna, boha spánku. Tomuto odkazu odpovídá komfort na palubě vozidla, který poskytuje naprostý klid. Jízda slouží jako skutečná pozvánka k relaxaci a odpočinku.
Hypnos je také jméno spojené s historií značky Citroën. Na pařížském autosalonu v roce 2008 Citroën představil koncept hybridního vozu Hypnos, nového vozu nejvyšší třídy a průkopníka v oblasti hybridizace.


SVĚTLÝ, VZDUŠNÝ INTERIÉR

Interiér působí útulně, jeho světlá a vzdušná atmosféra podporuje klid a pohodu. Použití světlých a teplých materiálů působí harmonicky a posiluje pocit pohody na palubě.

Opěradla a sedáky jsou potaženy světlou perforovanou kůží. Boční výztuhy jsou čalouněné kůží ve stejném odstínu, což sedadlům dodává vysoce strukturovaný, vzhled, který umocňuje vnímání šířky a pohodlí.

Světlý odstín se objevuje také na středové loketní opěrce, bocích středové konzoly a výplních dveřních panelů, které tuto světlou barvu kombinují s materiálem TEP, jenž je příjemný na dotek. K útulnosti interiéru přispívá také použití dekorativních prvků s efektem světlého dřeva Karuun® na dveřních panelech a palubní desce. Posilují rovněž dojem horizontálnosti a umocňují pocit prostornosti na palubě.


C5 X Hypnos bude k dispozici od 4. září. První dodávky zákazníkům se uskuteční na začátku roku 2024.


Citroën 5.9.2023Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar