Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C5 Aircross a další novinky

Citroën již 100 let zpřístupňuje automobily co nejširšímu počtu lidí a v roce 2020 tak bude činit s elektromobily. Svou elektrickou ofenzívu zahajuje s novým motem „Inspirëd By You All“ a novým SUV C5 Aircross Hybrid, hybridním plug-in SUV pro Silent Urban Vehicle ve třídě ë-Confort.

Představuje přechod k bohatší modelové řadě, kde výkonné spalovací motory doplní 100% elektrické a hybridní plug-in verze.


V roce 2020 Citroën zpřístupní vozidla s nízkými emisemi všem zájemcům, v nabídce bude 6 modelů v elektrifikované verzi. Všechny nové modely uvedené na trh budou nyní navíc k dispozici i v elektroverzi, jako důkaz závazku značky k odpovědnému přechodu na nové zdroje energií, s cílem nabídnout co nejvíce lidem nabídku nejzásadnějších vozů přizpůsobenou potřebám každého jednotlivce, v každém segmentu a na každém trhu.

SUV C5 Aircross, které už se stalo referencí z hlediska komfortu zejména díky tlumičům s progresivními dorazy®, sedadlům Advanced Comfort a 20 technologiím asistenčních systémů řízení, vstupuje do nové etapy programu Citroën Advanced Comfort® a nabízí hybridní plug-in verzi.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid je díky své mimořádné modularitě nejvariabilnějším SUV na trhu: má tři samostatná sklopná a podélně posuvná sedadla s nastavením sklonu opěradla, objem zavazadlového prostoru se pohybuje od 460 do 600 l.
Výkon díky spojení benzínového motoru PureTech 180, elektrického motoru 80 kW a osmistupňové automatické převodovky ë-EAT8dosahuje kumulovaný výkon 225 k a okamžitý točivý moment 320 Nm.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid, které nabízí dojezd v elektrickém režimu 50 kmi a spotřebu 1,7 l / 100 km1 v cyklu WLTP, představuje novou etapu přechodu značky Citroën na nové zdroje energií. Jeho hybridní plug-in motor kombinuje nejnovější technologie a konkurenceschopné provozní náklady.

Vůz se vyrábí ve Francii v závodě Rennes – La Janais vedle verzí se spalovacími motory, jichž se prodalo již více než 100 000 kusů. První dodávky se uskuteční na konci prvního pololetí roku 2020. Plug-in hybridní verze SUV C5 Aircross, která se právě dostátá na trh, je prvním plug-in hybridním modelem Citroën v rámci jeho Core Model Strategy, jehož výsledkem bude 100% elektrifikovaná řada do roku 2025, do níž každý rok přibude nový vůz v elektroverzi.

Tato nabídka rozšířené elektrifikované mobility značky Citroën splňuje potřeby soukromých i firemních zákazníků, kteří mají všichni stejnou potřebu úsporné mobility a nízkých provozních nákladů.AMI ONE CONCEPT

Citroën představuje s koncepčním vozem Ami One Concept svou vizi městské mobility reagující na nové potřeby i na výzvu přechodu na nové zdroje energií. Tento 100% elektrický, ultrakompaktní, bezpečný umožňuje dvěma osobám svobodný pohyb po městě. Ami One Concept klade hlavní důraz na digitalizaci, která zajišťuje cenově dostupnější, snadnější a klidnější mobilitu. Je dostupný bez řidičského průkazu, vhodný pro všechny typy využití „à la carte" (od 5 minut do 5 let) a snadno se ovladatelný.


MODERNÍ ŘADA

Citroën vystavuje zmodernizovanou řadu, která je dynamická, silná a konzistentní, a to díky 6 zásadním modelům uvedeným na trh od roku 2016. V roce 2018 značka dosáhla v Evropě rekordních prodejů za posledních 7 let, a to díky úspěchu svých posledních modelů, jimiž jsou:

C3 - více než 730 000 prodaných vozů

C3 Aircross – více než 260 000
Berlingo – 180 000
C5 Aircross - svíce než 100 000


K produktové dynamice přispívá i ikonický aspekt značky, která v roce 2019 oslavila 100. výročí svého založení. Od roku 1919 Citroën projevuje odvahu, kreativitu a snahu vyjím vstříc zákazníkům. Citroën je díky svému dědictví a mnoha modelům, které poznamenaly historii, zapsán silně v srdcích všech návštěvníků.


SPACETOURER THE CITROËNIST CONCEPt

Moderní dodávka inspirovaná touhou po svobodě a sdílení, která představuje dokonalé mobilní místo pro život i práci umožňující intenzivně cestovat, a přitom neztratit připojení. Jméno vozu odkazuje na náklonnost fanoušků značky, jejíž veškeré základní principy ve voze najdete? Výrazný design a příslib mobility v dokonalém komfortu. Nabízí rovněž rozšířenou svobodu pohybu, neboť ho doplňuje exkluzivní model jízdního kola „Rider The Citroënist by Martone“ přebírající designové prvky samotného konceptu, které bylo vyvinuto ve spolupráci se značkou Martone.Citroën 8.1.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar