Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C5 Aircross Hybrid ve verzi plug-in na českém trhu

Citroën C5 Aircross, který se stal referencí z hlediska komfortu zejména díky tlumičům s progresivními hydraulickými dorazy®, sedadlům Advanced Comfort a 20 technologiím asistenčních systémů řízení, nabízí účinnou a výkonnou hybridní plug-in verzi. Ta byla novinářům představena v úterý, včetně krátkého testu.

C5 Aircross Hybrid nabízí dojezd v elektrickém režimu 55 kmi, emise CO2 32-33 g/kmii a spotřebu od 1,6 l/100 kmiii v cyklu WLTP a představuje další krok přechodu značky Citroën na nové zdroje energií. Díky spojení benzínového motoru PureTech 180, elektrického motoru 80 kW a osmistupňové automatické převodovky ë-EAT8 poskytuje tento plug-in hybrid kumulovaný výkon 225 k a okamžitý točivý moment 320 Nm.


Zákazníci tak v době bezemisních zón a limitovaného parkování nemusí nijak omezovat své zvyklosti a mají k dispozici dojezd 50 km s nulovými emisemi ve 100% elektrickém režimu pro každodenní kratší jízdy a neomezený dojezd pro dlouhé cesty díky využití benzínového motoru.


V České republice se SUV C5 Aircross Hybrid nabízí ve 4 stupních výbavy - Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack. Ceny startují na 895 000 Kč a zahrnují i i záruku 5 let nebo 60 000 najetých kilometrů.


Při využití značkového financování Citroën Privilege dostane zákazník další zvýhodnění 20 000 Kč z akční ceny vozu. Pro prvních 30 vozů navíc značka Citroën připravila atraktivní operativní leasing, který je určen jak pro podnikatele, tak pro fyzické osoby. Vztahuje se na dvě konkrétně definované verze včetně výbavy a je možné jej nastavit na 12/18 i 24 měsíců při nájezdu maximálně 20 00 km/ročně. Například pro verzi Citroen C5 Aircross FEEL PACK HYBRID 225 e-EAT8 je nejnižší cena operativního leasingu bez služeb 9 990 Kč včetně DPH anebo 13 155 Kč vč. DPH se službami (servis, pneu…).Po vozu ë-Jumpy – 100% ëlectric, jehož objednávky byly zahájeny začátkem září, je tak C5 Aircross Hybrid dalším zástupcem elektrifikovaných modelů Citroën, který je dostupný v České republice. Značka tím zahajuje svoji elektrickou ofenzívu a naplňuje slogan „Inspirëd By You All“ určený pro elektrifikované vozy, když se svou technologickou vlajkovou lodí, novým SUV C5 Aircross Hybrid, hybridním plug-in SUV (Silent Urban Vehicle) ve třídě ë-Confort, přechází k bohatší modelové řadě, kde výkonné spalovací motory doplní 100% elektrické a hybridní plug-in verze.SUV C5 Aircross Hybrid se vyrábí ve Francii v továrně v Rennes – La Janais vedle verzí se spalovacími motory určených na evropské trhy.
Citroën 17.9.2020


PS.Podrobný popis přineseme

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar