Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C3 - výraznější a komfortnější

S téměř 4,5 miliony vozy prodanými od uvedení na trh je Citroën C3 bestselerem modelové řady značky, který na konci prosince 2019 figuroval v segmentu B v evropské top 5 a byl 3. nejprodávanějším vozem ve Francii. V roce 2016 dal značce nový impuls a od té doby přilákal po celém světě více než 750 000 zákazníků.

K odvážnému stylu nové přední masky, u které se poprvé objevuje nový podpis značky inspirovaný koncepčním vozem CXperience, se přidávají i nové LED světlomety, nová litá kola 16" a 17" a nové prvky Airbump® pro robustnější vzhled. Nabídku individualizace nyní tvoří 97 kombinací, zejména nové odstíny karoserie.

Je rozpoznatelný na první pohled a od roku 2016 vštípil nový styl současné modelové řadě (SUV C3 Aircross, C4 Cactus, Berlingo a SUV C5 Aircross). V letošním roce prošel faceliftem, který vnáší na trh originalitu vzhledu, osobitost grafického podpisu a skutečnou jedinečnost tvaru.

Zadní strana si zachovala hladký povrch, z něhož vystupují zadní světla, jejichž technologický podpis s 3D efektem podtrhuje celkový vzhled.

Boční prvky Airbump® získaly nový tvar, tvoří je 3 vystouplé vzduchové kapsle umístěné ve spodní části dveří, jež jsou obkroužené barevnou lištou podle zvoleného balíčku Pack Color.
Dobře viditelné široké podběhy kol podtrhávají široké přední a zadní blatníky, které vozu dodávají energii. Pocit ochrany posilují široké nárazníky ve spodní části, jež zajištují robustnost a sílu.


NOVÉ STYLY INTERIÉRU
Program individualizace se objevuje i v kabině. Vedle standardního stylu zdůrazňujícího čistý vkusný vzhled nabízí i 2 nové styly, které jsou k dispozici za příplatek. Techwood je útulný a elegantní, druhý Emeraude dynamičtější.

Obzvlášť velká péče byla věnována pohodlným širokým sedadlům Nové C3, díky nimž získal komfort zcela nový rozměr. Tato velká sedadla - která dodávají pocit, že člověk téměř sedí doma v křesle .

Komfort zajišťuje i snadnější život na palubě a plynulejší využití funkcí. Koncepce nové C3, která se řídila programem Citroën Advanced Comfort®, klade důraz na ergonomii ovladačů, zobrazování informací o řízení nebo na intuitivní technologie..

Nový Citroën C3 je moderní vůz, který nabízí 12 technologií podpůrných prvků řízení pro klidné řízení.

PŘEDNÍ PARKOVACÍ ASISTENT

HANDS-FREE PŘÍSTUP A STARTOVÁNÍ

NOUZOVÉ AUTOMATICKÉ BRZDĚNÍ ACTIVE SAFETY BRAKE

VAROVÁNÍ PŘED RIZIKEM OSPALOSTI: systém vyzve řidiče, že je čas udělat si přestávku. Varování přichází po 2 hodinách nepřetržitého řízení při rychlosti nad 65 km/h.

VAROVÁNÍ PŘED SNÍŽENÍM POZORNOSTI ŘIDIČE: tento systém vyhodnocuje stav bdělosti řidiče prostřednictvím odchylky dráhy vozu od vodorovného značení na silnici. Tato funkce je zvláště vhodná na dálnicích při rychlostech nad 65 km/h

AUTOMATICKÉ PŘEPÍNÁNÍ DÁLKOVÝCH SVĚTEL

ZPĚTNÁ PARKOVACÍ KAMERA s čidly parkovacích asistentů

VAROVÁNÍ PŘED NEÚMYSLNÝM OPUŠTĚNÍM JÍZDNÍHO PRUHU

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU

SYSTÉM ROZPOZNÁNÍ DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ S DOPORUČENOU RYCHLOSTÍ

TEMPOMAT-OMEZOVAČ RYCHLOSTI


MOTORY POSLEDNÍ GENERACE

Zážehový tříválec

PureTech 83 s manuální pětistupňovou převodovkou BVM5
PureTech 110 s manuální šestistupňovou převodovkou BVM6 neboautomatickou EAT6

Vznětový
BlueHDi 100 s manuální pětistupňovou převodovkou BVM5).


Citroën 14.2.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar