Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C3 pro Indii a Jižní Ameriku

Pro splnění požadavků indického a jihoamerického trhu se Citroën rozhodl upravit svůj obvyklý proces návrhu a výroby a svěřit část vytváření stylu a vývoje týmům v jednotlivých regionech, které vyvinuly novou C3. Je navržena, vyvinuta a vytvořena v Indii a Jižní Americe a pro Indii a Jižní Ameriku.

Nová C3 symbolizuje začátek nové kapitoly značky Citroën, v jejímž rámci budou vznikat modely věrné duchu značky a současně se na jejich vývoji budou pozorně podílet místní týmy. Výsledkem budou vozy konkrétně reagující na specifické potřeby indického a jihoamerického trhu. Nová C3 je prvním modelem programu „C Cubed“, který byl představen v roce 2019.


Nový C3 si mohou zákazníci přizpůsobit podle svých představ, což je na indickém trhu velmi žádoucí. Kromě toho umožní kompaktnost (méně než 4 m, tedy nižší daňové pásmo), obratnost, všestrannost, prostor, komfort a konektivita lépe se vyrovnat s někdy obtížnými podmínkami provozu a přizpůsobit se životnímu stylu každého jednotlivce.


Kompaktní nová C3 s délkou necelé 4 metry se na pohled stylově odlišuje svým tvarem, pro který je typická vysoko posazená kapota a přední částí strukturovaná tak, aby umocňovala dojem šířky. Nejdůležitějším prvkem je dvouúrovňový světelný podpis a chromované dvojité lišty ve tvaru šípů. Světlomety se skládají ze dvou samostatných částí, přičemž horní úroveň obsahuje obrysová světla, směrovky a světla pro denní svícení a spodní úroveň tvoří dálková a potkávací světla a dvě světelné lišty, jedna nahoře a druhá dole


Nová C3 zaujme atributy typickými pro SUV, mezi něž patří zejména poloha sedadla řidiče, která je jedna z nejvyšších v segmentu. Dále robustní vysoká kapota, ochranná lišta vpředu i vzadu atd. Boky karoserie jsou propracované, oživují je ochranné kapsle zabudované do karoserie, které v kombinaci s rozšířenou lištou blatníků vytvářejí dojem větších blatníků. Mezi prvky převzaté z vozů SUV patří velká kola (635 mm), vysoká světlá výška (180 mm), krátké převisy, černé podběhy kol a střešní nosič zvyšující výšku vozidla. Nová C3 představuje výzvu k usednutí za volant prestižního vozu, který je mnohem víc než klasický hatchback.

Světlá výška, která je vyšší než u klasického hatchbacku (+ 110 mm), byla navržena tak, aby se zabránilo poškození podvozku na nerovných cestách. Se svými 180 mm patří také ke špičce v tomto segmentu. Velká pozornost byla věnována přednímu i zadnímu nájezdovému úhlu. V Indii například tvoří silniční síť, která je druhá nejdelší na světě, 5,5 milionu kilometrů silnic, nicméně 40 % silnic je nezpevněných.
Kapota má záměrně větší sklon, aby byla zajištěna velmi dobrá viditelnost, což je užitečné pro zvládání hustého provozu ve velkých indických nebo jihoamerických městech.


Horizontální palubní deska okamžitě vyvolá dojem prostoru. Pocit pohody umocňují příjemná sedadla, četné odkládací přihrádky a potěšení z jízdy, které zajišťují maximálně příjemný a uvolněný zážitek na palubě.
Nová C3 je dlouhá 398 cm, což je v Indii, kde se platí vysoké daně v závislosti na délce vozidla, velmi důležité, a přesto je mimořádně prostorná. Dlouhý rozvor 2,54 m předznamenává velkou prostornost interiéru.

C3 nabízí řadu praktických odkládacích prostor, včetně zavazadlového prostoru o objemu 315 litrů (v Indii) a 300 litrů (v Jižní Americe), který je jedním z největších v segmentu.

Kapacitní dotykový displej s úhlopříčkou 10" (26 cm), který je největší v segmentu, vystupuje z palubní desky, aby byl lépe viditelný a lépe se ovládal. Je vybaven funkcí Mirror Screen, která kopíruje zobrazení aplikací telefonu řidiče a ten si je tak může zobrazit i během jízdy.


Díky moderním a účinným motorům přizpůsobeným specifickým potřebám jednotlivých regionů bude nová C3 splňovat potřeby mobility každého řidiče. Podrobnosti o motorech pro jednotlivé regiony budou oznámeny později.

Citroën 30.9.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar