Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C3 Aircross - vylepšený komfort po modernizaci

C3 Aircross, jehož se od uvedení na trh na konci roku 2017 prodalo téměř 330 000 exemplářů, pokračuje v ofenzivě ve svém velmi konkurenčním segmentu. Přepracovaný C3 Aircross SUV nabízí ještě výraznější charakter, který je reprezentativnější a modernější, byl posílen komfort na palubě, klid a všestrannost použití.

C3 Aircross si na trhu, kde se objevují stále nižší tvary SUV, které jsou stále blíže sedanům, prosazuje svůj SUV charakter a nabízí siluetu ukazující na velký prostor a postoj dominující díky zvýšené světlé výšce a velkým kolům. Svůj rozdíl zdůrazňuje pomocí prahových lišt, podběhů kol, předních a zadních lapačů nečistot a střešního nosiče.

Prvotním potvrzením změny vzhledu je přepracovaná přední maska, která se inspirovala od koncepčního vozu CXPERIENCE a poprvé se objevila u nové C3 v roce 2020.
.
Nová příď upoutá zejména díky novým světlům. Dvojité chromované lišty jsou protaženy k LED světlometům , které jsou zárukou lepší svítivosti. Nová je také mřížka chladiče s novým geometrickým vzorem a robustnost posiluje i stříbrně šedá ochrana nárazníku.


Nový C3 Aircross nabízí vyvinutější program personalizace, aby uspokojil všechny zákazníky, kteří si tak mohou upravit na míru své jedinečné SUV, které je pak osobité, charakteristické a v souladu s image každého z nich. Z vnějšku se rozsah úprav zvýšil na 70 možných kombinací.

C3 Aircross je vybaven koly 16" a 17", v provedení s diamantovým výbrusem, nebo „full black“ pro elegantnější, nebo mužnější vzhled.

Větší a luxusnější výběr personalizace pokračuje i v kabině, kde je možné si zvolit jeden ze 4 různých stylů, z nichž každý má svou vlastní identitu a dokáže tak splnit očekávání a vkus každého zákazník. Eleganci stylů Metropolitan Graphite a Hype Grey podtrhuje nové prošití, které je pro Citroën charakteristické a je na trhu jedinečné. Je na něm motiv loga, který se poprvé objevil ve voze Nová C4.


SEDADLA ADVANCED COMFORT

C3 Aircross umožňuje zákazníkům cítit se za volantem jako doma a pohodu na palubě posiluje i prostřednictvím svého programu Citroën Advanced Comfort®. Kromě odpružení, jehož nastavení zaručuje plynulost jízdy, nabízí C3 Aircross větší jízdní komfort díky novým sedadlům Advanced Comfort, které se poprvé objevily ve voze C5 Aircross. Sedadla sází pro dosažení optimálního komfortu na 4 jeho rozměry: vizuální komfort, komfort při dosednutí, komfort z hlediska držení těla a dynamický komfort.


PROSTORNOST, MODULARITA A PROSVĚTLENÍ

Nový C3 Aircross si zachovává svou modularitu, prostornost a prosvětlení pro větší pohodlí a všestrannost. Díky kompaktní délce 416 cm, která mu zajišťuje snadnou ovladatelnost a hbitost, přináší do svého segmentu unikátní nabídku s jedinečným vnitřním prostorem.

Nový C3 Aircross nabízí velkorysý prostor pro nohy na zadních sedadlech a lepší výšku ke stropu, které jsou v tomto segmentu výjimečné. Jeho modularita nemá obdoby, a to díky lavici dělené na dvě samostatné části a s posuvem 150 mm či možnosti sklopení opěradla předního sedadla do polohy stolek. Délka zavazadlového prostoru se tak prodlouží na 240 cm, což umožňuje bezpečnou přepravu zvláště dlouhých předmětů. Objem kufru je možné posunutím zadního sedadla dopředu zvětšit ze 410 l na 520 l a při sklopení zadního sedadla dosahuje až 1 289 l.


TECHNOLOGIE

Nový C3 Aircross nabízí veškeré potřebné technologie, které zajišťují ještě větší klid a bezpečnost za volantem. Je vybaven především novým, větším 9" dotykovým displejem pro větší ergonomii, čitelnost a praktičnost. Nový kvalitnější displej umožňuje zejména výrazněji zobrazit navigaci Citroën Connect Nav nebo funkci Mirror Screen kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay. K dispozici je také bezdrátové nabíjení chytrých telefonů a systém Citroën Connect Assist.

Nový C3 Aircross nabízí 12 intuitivních technologií asistenčních systémů řízení, které usnadňují každodenní život. Jde o bezpečnostní technologie, jako je Head-up displej s barevným zobrazením uchovávající užitečné informace v zorném poli řidiče, rozpoznávání dopravního značení s doporučenou rychlostí, nouzové automatické brzdění Active Safety Brake nebo automatické přepínání dálkových světel. Dále je to výbava, která zjednodušuje každodenní život, jako například hands-free přístup a startování, Park Assist nebo zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision, která přenáší pohled na zadní část vozu a její okolí na dotykový displej.

Je vybaven systémem Grip Control® s funkcí Hill Assist Descent - zařízením, které umožňuje jízdu za jakýchkoliv podmínek. Tento systém umožňuje upravit trakci předních kol podle terénu a udrží auto v nízké rychlosti i na velmi strmých svazích.

Nové SUV C3 Aircross nabízí volbu mezi úspornými a výkonnými benzínovými (PureTech) a dieselovými (Blue HDi) motory: PureTech 110 s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6, PureTech 130 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6, BlueHDi 110 s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6 a BlueHDi 120 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6.Citroën 12.2.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar