Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C3 Aircross - robustní a prostorný

Citroën představuje nový C3 Aircross, rodinné B-SUV, které je robustní zvenku a prostorné a útulné uvnitř. Je výsledkem spolupráce s místními designéry a konstruktéry, aby splňoval specifické potřeby zákazníků na klíčových trzích v Indii, jihovýchodní Asii a Jižní Americe.

Nabídka šitá na míru kombinuje jedinečný propracovaný design, legendární komfort značky Citroën a také velkou všestrannost s možností nabídnout až 7 míst k sezení.

Tento nový model SUV a kompaktní model C3 představují klíčové kroky v rámci strategie mezinárodního růstu značky Citroën. Cíle je do roku 2025 dosáhnout toho, aby 30 % jejího celosvětového prodeje probíhalo mimo Evropu. Indie, jihovýchodní Asie a Jižní Amerika jsou trhy s vysokým potenciálem.

Nový C3 Aircross je druhým z řady tří nových modelů určených speciálně pro mezinárodní trhy v rámci programu Citroën C-Cubed, který byl oznámen v roce 2019. Tyto tři modely přijdou na trhy postupně v letech 2022–2024. Stejně jako model C3 je i toto B-SUV vyvíjeno a vyráběno lokálně, v indické továrně ve městě Thiruvallur a v brazilském Porto Realu.

Nový C3 Aircross je robustní vůz v pěti a sedmimístné verzi. Jeho uvedení na indický a jihoamerický trh je naplánováno na konec roku 2023. Od roku 2024 bude uveden také na trh v Indonésii, což je pro značku Citroën nový trh, a Citroën zde bude působit ve spolupráci se společností Indomobil Group jako výhradním distributorem.SPRÁVNÝ PRODUKT VE SPRÁVNÝ ČAS

Cílem je, aby se C3 Aircross s délkou 432 cm, 5 a 7 sedadly stal tím správným vozem uvedeným ve správný čas pro vstup do vysoce konkurenčního a rychle rostoucího segmentu B-SUV na indickém, indonéském a jihoamerickém trhu.

V INDII se segment B-SUV dělí na dvě části v závislosti na daních uplatňovaných podle délky vozu. Prodej modelů delších než 4 metry vzrostl v roce 2022 oproti roku 2021 o 32 % na 366 432 vozů. To představuje téměř 9,9 % trhu osobních vozidel, který tvoří přibližně 4 miliony prodaných kusů ročně.


V JIŽNÍ AMERICE Citroën již zažívá dynamiku v Brazílii a Argentině a má ambiciózní plán zvýšit zde svůj podíl na trhu v letech 2021–2024 na čtyřnásobek. Za posledních pět let rostl nejrychleji segment B-SUV, který nyní tvoří 20,5 % trhu, zatímco segment B-Hatch jen necelých 7 %. Je také nejkonkurenceschopnější – v Brazílii se již prodává 16 modelů a v Argentině 17, nový C3 Aircross bude při svém uvedení na trh později v roce 2023 jediným vozem B-SUV nabízeným v sedmimístné variantě.INSPIROVÁN PŘÁNÍMI A POTŘEBAMI ZÁKAZNÍKŮ

Klíčem k úspěchu programu C-Cubed je spolupráce místních týmů Citroënu s designéry a inženýry společnosti. Konkrétně u modelu Nový C3 Aircross to znamenalo důkladný průzkum podmínek používání automobilů na jednotlivých trzích a podrobné rozhovory se zákazníky, aby toto B-SUV dokonale splňovalo jejich přání a potřeby. Přestože na základě těchto rozsáhlých zjištění existují mezi vozidly nabízenými na jednotlivých trzích drobné rozdíly, na workshopech s potenciálními zákazníky se objevila některá společná témata, která přímo ovlivnila konečný design a vlastnosti modelu.


NAVENEK ROBUSTNÍ, UVNITŘ PROSTORNÝ A ÚTULNÝ
C3 Aircross je 432 cm dlouhé rodinné B-SUV s robustním nápadným designem, který vzbuzuje důvěru. Nabízí výraznou přední část s vysokou kapotou, široký rozchod kol, světelný podpis Citroën ve tvaru písmene Y a dvojitou masku chladiče, kterou podtrhuje přední nájezdový chránič, díky němuž se vůz dokáže vyrovnat s nejrůznějšími podmínkami na silnici. Ve své třídě má nejlepší světlou výšku 200 mm, výrazné podběhy kol s velkými koly a pneumatikami a odolné ochranné kryty.

Široký C--sloupek dodává karoserii vertikalitu a pevnost, zatímco úhledná postranní okénka u zadních sloupků umocňují v kabině pocit světla a prostoru. Okna a dlouhé zadní dveře zesilují pocit výšky, světla a výhledu a umožňují snadný přístup k zadním řadám sedadel.

Zákazníci si mohou personalizovat vůz díky široké nabídce balíčků výbavy a příslušenství přizpůsobených jednotlivým trhům, které jsou navrženy tak, aby dodaly vozu charakter a osobitost.

Snaha Citroënu poskytovat řidičům a posádce bezkonkurenční bezpečnost a komfort na palubě je patrná v každém detailu nového modelu C3 Aircross. Jízda v prostorné kabině je potěšením díky odpružení nastavenému tak, aby maximalizovalo komfort a minimalizovalo náklony karoserie v obtížných dopravních podmínkách a na někdy nerovném povrchu vozovky. Řízení a poloměr otáčení byly optimalizovány tak, aby zlepšily mrštnost a usnadnily manévrování v hustém městském provozu. Dokonce i konstrukce podvozku a nájezdové úhly byly navrženy tak, aby si nový C3 Aircross snadno poradil s nerovným a poškozeným povrchem vozovky a stoupal do prudkých svahů nebo z nich sjížděl, aniž by se jich dotýkal.

Vysoká světlá výška usnadňuje překonávání obrubníků a vysokých chodníků, zatímco torzní tuhost karoserie byla pečlivě navržena tak, aby se snížily vibrace a zvýšil se komfort cestujících.

C3 Aircross je mimořádně prostorný. Pětimístný model nabízí jeden z nejlepších prostorů pro kolena cestujících na zadních sedadlech a až 482 litrů zavazadlového prostoru, zatímco sedmimístný model přidává inteligentní modularitu pro různé využití díky třetí řadě tvořené dvěma samostatnými sedadly. Ty lze sklopit nebo jednotlivě vyjmout, když rodina potřebuje upravit prostor pro cestující. Vůz nabízí objem až 511 litrů pro zavazadla nebo jiný náklad.

Interiér je mimořádně dobře vybavený a ztělesňuje globální přístup Citroënu k pohodlí a komfortu cestujících. Velice pohodlná sedadla v kombinaci s výkonnou klimatizací a vytápěním se postarají o pohodu všech cestujících, zejména ve druhé a třetí řadě sedmimístné verze, a to díky jedinečnému ventilačnímu modulu zabudovanému do střešního panelu.

Vpředu zaujme přístrojová deska s velmi horizontální strukturou. Střední část přístrojové desky má jedinečný měkký povrch. V závislosti na verzi je vybaven 7“ TFT displejem a uprostřed umístěným 10“ dotykovým displejem (jedním z největších ve své třídě), který poskytuje přístup ke klíčovým systémům infotainmentu a online službám, včetně funce zrcadlení pro přístup k aplikacím prostřednictvím Apple Car-Play nebo Android Auto.Citroën 3.5.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar