Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C3 Aircross po změně až sedmimístný

Citroën představuje snímky nového modelu C3 Aircross, který sdílí s hatchbackem C3 stejný styl, jenž je příslibem prostoru a pohodlí na palubě, a ambici otřást trhem díky velmi konkurenceschopné ceně. Oba modely jsou postaveny na stejné platformě Smart Car, která umožňuje využít širokou škálu motorů bez vysokých nákladů.

Model C3 Aircross prošel radikální změnou a vstoupil do nové éry s výraznějším charakterem, větším prostorem na palubě (až 7 míst), širší nabídkou motorů a stále velkým komfortem na palubě. V kombinaci s vysoce konkurenceschopnou cenou je tato vyspělejší a „svalnatější“ verze zcela v souladu s očekáváním trhu.


Nový C3 Aircross používá nové stylové prvky značky Citroën, které se představily u koncepčního vozu Oli a poprvé byly využity u vozu C3. Jeho design nabízí nový podpis značky a veškeré formální prvky. Jeho výrazně vertikalizovaná přední část přebírá charakteristický světelný podpis tvořený 3 segmenty. Moderní styl také podtrhuje kvalitu a smysl pro detail, kdy na některých prvcích využívá motiv stylizovaných šípů. Rozbíjí vertikální pohled na vůz pomocí barevně odlišené střechy a C3 Aircross oživuje barevnými prvky na nárazníku a zadních sloupcích, které si zákazníci mohou libovolně měnit.

Nový C3 Aircross prošel změnou a z modelu s oblým, vlídným vzhledem se stal model, z něhož vyzařuje hranatější a výraznější styl. Robustní C3 Aircross přebírá charakter SUV s vysokou horizontální kapotou, širokými blatníky, větším rozchodem kol a pevnými ochrannými rameny pneumatik velkých kol o průměru 690 mm.

Délka je nyní 439 cm, takže nabízí větší prostor na palubě. Vyvážené proporce jeho siluety ukazují na velmi dlouhý rozvor, který je největší ve své třídě. To poskytuje více místa pro nohy cestujících na zadních sedadlech. Dalším prvkem, který umožnily rozměry, je design zadního sloupku, jenž vytváří dynamickou vertikální záď a poskytuje dobrý prostor pro cestující ve třetí řadě sedadel. V tomto segmentu se jedná o novinku, kdy je možné díky dvěma sedadlům, která se sklápějí do zavazadlového prostoru, pohodlně převážet až 7 osob C3 Aircross velmi kompaktní, takže se kamkoliv snadno vměstná a bez problémů jej lze zaparkovat. Racionální, všestranný a uklidňující C3 Aircross je SUV, které se velmi snadno ovládá.

Toto nové SUV B sdílí s hatchbackem C3 platformu Smart Car, která byla od počátku navržena tak, aby vyhovovala elektrickému pohonu. To znamená, že C3 Aircross naplňuje potřeby energetické transformace a poprvé nabízí vedle tradičního spalovacího motoru také nabídku hybridizace.
Silueta slibuje vyšší světlou výšku, díky níž je jízda bezpečnější, do vozu se snadněji nastupuje a řidič získal vyšší pozici při řízení pro lepší výhled. To vše přispívá k pocitu pohody na palubě, což je další charakteristický znak modelu C3 Aircross.

Citroën 22.4.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar