Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C3 Aircross míří mezi SUV

Po modelu Citroen C5 Aircross, SUV segmentu C značka odhaluje nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross, které hodlá dobýt segment, jehož objem se mezi roky 2012 a 2016 v Evropě i ve světě zpětinásobil.

Nový Citroën C3 Aircross o délce 415 cm má vyšší světlou výšku (šířka: 176 cm; výška: 164 cm), vysoko posazené sedadlo řidiče, zpevněnou spodní část nárazníku vpředu i vzadu, velká kola a široké blatníky. I za volantem cítíte SUV charakter vozu a jeho jízdní vlastnosti. C3 Aircross je díky své kompaktnosti mrštný ve městě, funkce Grip Control a systém Hill Assist Descent mu dodávají schopnost vyrazit na cesty. Při nich se vůz C3 Aircross může spolehnout na širokou nabídku benzínových a dieselových úsporných a účinných motorů.

Nový Citroën C3 Aircross nabízí široká komfortní sedadla a vynikající prostornost (lepší výšku ke stropu, velký prostor pro nohy), modularitu nemající obdoby (posuvná lavice dělená na 2 samostatné části, možnost sklopení opěradla předního sedadla do polohy stolek zvětšující délku zavazadlového prostoru na 240 cm) a výjimečný zavazadlový prostor (410 litrů, rozšiřitelný na 520 litrů).
Nový Citroën C3 Aircross je jako správné SUV opatřen na boku širokými blatníky na úrovni podběhů kol a černými prahovými lištami. Při pohledu na tvar vozu je jasně znatelná jeho originalita.

Vůz C3 Aircross se při své snaze o odlišení opírá o širokou škálu prvků personalizace exteriéru. SUV nabízí 90 různých kombinací, které odrážejí charakter a vkus každého zákazníka.Úpravy na míru nabízí i kabina, kde je na výběr 5 rozdílných stylů. Design interiéru se inspiroval různými světy, jako je například svět módy nebo nábytkářství.

C3 Aircross se systémem Grip Control® umožňujícím jízdu za jakýchkoliv podmínek, specifickými 16" nebo 17" pneumatikami Mud & Snow nabízí všestranné řízení a je určen pro jakýkoliv typ silnice, bez ohledu na podmínky a povrch. Systém Grip Control® zvyšující bezpečnost nabízí 5 režimů, je možné ho nechat fungovat automaticky v režimu Standard, nebo si zvolit některý z ostatních režimů (Písek, 4×4, Sníh, ESP OFF).


Benzínové verze
V nejvýkonnější verzi je k dispozici s motorem PureTech 130 s manuální šestistupňovou převodovkou BVM6. Motor PureTech 110 je nabízen s manuální převodovkou (PureTech 110 BVM), ale také s automatickou převodovkou EAT6 nabízející maximální pohodu a komfort. Základní verze výbavy zahrnuje motor PureTech 82 s manuální převodovkou.
Dieselová verze: Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross je k dispozici s manuální převodovkou a motory BlueHDi120 BVM6 a BlueHDi 100 BVM.

Těchto 6 motorů, které budou všechny k dispozici v Evropě, doplní dva specifické motory určené pro export do zámoří: benzínový motor PureTech 110 EAT6 a dieselový motor HDi 90 BVM.

Prostornost: vyšší tvar vozu C3 Aircross mu zajišťuje největší prostornost v segmentu a mimořádný komfort: 5 míst s velkým prostorem pro nohy a nad. Nabízí největší modularitu ve své kategorii, a to díky zadní lavici dělené v poměru 2/3–1/3 se sklopitelnými opěradly a sedadly, které lze jednotlivě (2 části lavice) posunout o 150 mm.

Advanced Comfort®, dbá rovněž na plynulé a snadné řízení. Klade proto důraz na intuitivní technologie, které zajistí klid a bezpečnost jízdy a zahrnují celou řadu podpůrných prvků řízení a bezpečnostních technologií, jejichž společným působením je každá cesta jednodušší a bezpečnější:

 Hands-free přístup a startování

 Head-up displej s barevným zobrazením

 Zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision

 Park Assist
 Nouzové automatické bzrdění Active Safety Brake


 Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu: předchází rizikům spojeným s ospalostí nebo nepozorností řidiče

 Systém sledování mrtvého úhlu

 Systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí

 Automatické přepínání dálkových světel

 Varování před snížením pozornosti řidiče
 Coffee Break Alert
 Grip Control® + Hill Assist DescentCitroen 16.6.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar