Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën C1 - modernizace a edice Urban Ride

Citroën C1, který od svého uvedení do prodeje registruje více než milión prodaných vozů, vstupuje do jara 2018 ve znamení obnovy a zároveň rozšiřuje rovněž svou nabídku o novou speciální edici C1 Urban Ride.

Díky kompaktním rozměrům (346 cm) a snadné ovladatelnosti (poloměr otáčení 4,8 m) je ideální pro jízdu v městském provozu a nabízí dobře přístupný zavazadlový prostor (od 196 do 780 litrů v závislosti na konfiguraci). j také velmi univerzální díky komfortnímu odpružení, kvalitním sedadlům a dokonalé jízdní stabilitě.: v nabídce je tří a pětidveřová verze, hatchback nebo verze se stahovací střechou „Airscape“.

Celkem mají zákazníci k dispozici 32 různých kombinací zahrnující jednobarevné a dvoubarevné verze hatchbacku a verze se stahovací střechou. Interiér nabízí bohaté možnosti personalizace. Nabídka se rozšiřuje o nové látkové čalounění Modrá Square a nové dekory palubní desky: pakety Metropolitan Gray a Urban Blue.

Citroën C1 jde v souladu s programem Citroën Advanced Comfort®. V každodenním používání se to projevuje především vynikajícím komfortem a až 6 podpůrnými prvky řízení (Active City Brake, pomoc při rozjezdu ve svahu (Hill Start Assist), varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, zpětná parkovací kamera, hands free přístup a startování). V roce 2018 budou doplněny nové technologie reagující na potřeby městské mobility a konektivity. Mezi ně patří: systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí a větší kompatibilita systému Mirror Screen (Apple Car Play™, Android Auto a Mirror Link®) umožňující uživateli replikovat displej mobilního telefonu na 7" dotykovém displeji.

Nová řada C1 zaměřuje na jediný motor, tříválcový jednolitrový motor VTi Toyota. Je silnější, jeho výkon je nyní 72 k (oproti současnému výkonu 68 k). Motor je k dispozici s manuální převodovkou a s pilotovanou převodovkou– v závislosti na trhu.

Citroën spouští prodej zcela nové speciální edice „C1 URBAN RIDE“ dobrodružného vzhledu a stylu inspirovaného SUV. Tato verze ukazuje, jaký potenciál personalizace se v tomto městském voze skrývá. Jde o pohodový stylový vůz určený všem, kdo vnímají město jako místo, kde lze zažít dobrodružství.

Robustní a sportovní vzhled městského vozu zajišťují vnější zpětná zrcátka v odstínu Černá Caldéra, tónovaná boční okna a okno víka zavazadlového prostoru a vzhled karoserie. Ten klade důraz na velké podběhy kol s rozšířenými matně černými blatníky, které se přímo inspirovaly koncepčním vozem.

Za příplatek je v nabídce paket Komfort zahrnující automatickou klimatizaci a automatické rozsvěcování světel, a paket Paket Bezpečnost obsahující systém Active City Brake, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a systém snímání dopravních značek se zobrazením povolené rychlosti.

Citroën C1 Urban Ride pohání benzinový motor, který může být spojen s manuální nebo pilotovanou převodovkou.
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar