Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën Basalt Vision - kompaktní SUV kupé

Citroën představuje první snímky konceptu Citroën Basalt Vision, nového kompaktního SUV kupé, které se v druhé polovině roku 2024 zařadí do nabídky značky v Indii a Jižní Americe.

Výkonný a stylový model v sobě spojuje několik principů různých automobilů, aby zákazníkům nabídl to nejlepší. Spojuje v sobě plynulost a dynamiku kupé, výhody a robustnost vyššího SUV a vyváženost a prostor na palubě pětidveřového hatchbacku. Model Basalt Vision, na jehož vývoji se přímo podílely týmy v centrále i v jednotlivých regionech a který využívá intenzivní integraci na místní úrovni, podpoří spolu s modely C3 a C3 Aircross mezinárodní růst značky Citroën na hlavních trzích. Všechny tři modely vzešly ze stejného programu, jehož cílem je uvádět na trh modely s výrazným charakterem a typickým komfortem. Basalt Vision je věrným odrazem modelu, který bude zákazníkům nabízen v druhé polovině roku 2024.


Nové pojetí siluety v tomto segmentu.

Citroën Basalt Vision je odvážný koncept, který spojuje řadu různých očekávání zákazníků. Bude to první model v tomto teritoriu, který si vypůjčí atributy z různých typů automobilů. Svým SUV charakterem je prestižní, čiší z něj modernost, robustnost a jistota. Má mohutný a propracovaný tvar a díky velké světlé výšce, vysoké kapotě, vertikální přední části, rozšířeným blatníkům a krytům podběhů kol s výraznými geometrickými tvary působí na silnici jistě a pevně. Jeho sešikmená zadní část ve stylu kupé dodává modelu, z něhož vyjadřuje energie a napětí, celkovou plynulost a dynamiku. Celek působí dravě a současně elegantně, má vyvážené proporce a elegantní tvar, který evokuje aerodynamickou účinnost.Basalt: Zdroj robustnosti a klidu.

Jeho jedinečná pozice na křižovatce různých cest je důvodem pro výběr označení Basalt, které zůstane zachováno i při uvedení do prodeje. Bazalt sdílí s touto vulkanickou horninou, zrozenou z energie země, příslib robustnosti a klidu, který tento odolný a nadčasový materiál představuje. Citroën Basalt Vision je SUV kupé se všemi výhodami pětidveřového hatchbacku. Vyšší světlá výška usnadňuje nastupování a vystupování z vozu, který nabízí dostatek prostoru na předních i zadních sedadlech. V kombinaci s ochrannými nárazníky vpředu a vzadu a bočními kryty podporuje pocit bezpečí pro klidné řízení v obtížných a zhoršených podmínkách. Každá cesta ve voze Basalt Vision nabídne čas k odpočinku a relaxaci, jak od vozu Citroën klasicky očekáváte.


Nový přírůstek do nabídky Citroën.

Citroën Basalt Vision je po modelech C3 a C3 Aircross třetí fází programu C-Cubed, který byl spuštěn speciálně pro zajištění růstu značky Citroën ve dvou strategických regionech, v Indii a Jižní Americe. Ambicí je vyvinout silnou a osobitou nabídku produktů s jedinečným designem a snadným používáním, které jsou pro zákazníky přínosem. Všechny tři modely jsou postaveny na stejné platformě Smart Car, konfigurované speciálně pro potřeby zákazníků na těchto trzích, což dokládá její modularitu a efektivitu. Kromě samotného produktu je ambicí Citroënu nabídnout klidnější a radostnější zážitek z jízdy prostřednictvím zjednodušené cesty k zákazníkovi a služeb, které mu usnadní život.


Citroën Basalt Vision, který bude na trh uveden ve druhé polovině roku 2024, je zástupcem kompaktního, výkonného a propracovaného SUV kupé, které osloví aktivní mladé lidi a rodiny, jimž nabídne bezkonkurenční komfort na palubě.


Citroën 27.3.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar