Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Čína vyrábí Citroën C2

Společnost Citroën, působící v Číně od roku 1992, posílí koncem roku svou pozici novým modelem, specificky vyvinutým pro tamní trh. Pětidveřový hatchback, postavený na podlahové plošině Peugeotu 206, je prvním vozidlem tohoto segmentu prodávaným a vyráběným v Číně značkou Citroën.

  

Přes odlišnost od evropského jmenovce byl vůz nazván C2, kvůli vymezení jeho pozice v rámci aktuální obchodní nabídky na čínském trhu.

Značka Citroën, která až doposud chyběla v segmentu kompaktních vozidel na čínském trhu, sází na nový model C2 pro pokračování růstu v této zemi.

S ním nabízí Citroën ucelenou řadu modelů, odpovídajících specifickým očekáváním zákazníků v této zemi, jejichž znalost a zájem o automobily se každým rokem zvyšuje. Tradiční vozidla, jako jsou Fukang nebo Elysée, doplňují importované modely C5 a C6 nebo vozy pocházejícími z nejnovější produkce značky a vyráběnými na místě, jako jsou C2, Xsara Picasso či C-Triomphe.

Citroën C2 je určen pro mladou klientelu, toužící po moderním a stylovém designu. Vzhled vozu vyzařuje výkon a silnou osobnost, o čemž svědčí expresivní přední část. Velkoryse dimenzovaná a robustní maska chladiče se zvedá až ke světlometům, jejichž protažený tvar připomíná C-Triomphe a nejnovější kreace značky.

Model vyniká svými dynamickými kvalitami a pohodlím odpružení, patřící k nejlepším v segmentu. Řešení podvozkových skupin využívá tradičního know-how Citroën a jejich optimalizace umožnila dosáhnout kvalitního jízdního chování. Přední náprava modifikovaného typu McPherson s trojúhelníkovými rameny se vyznačuje přesným řízením. Zadní náprava s vlečenými rameny zaručuje příkladnou jízdní stabilitu, zejména při projíždění zatáček.

Citroën C2 je nabízen se dvěma zážehovými motory:

1.4i (75 k a 120 Nm při 3400/min)

1.6i 16V (106 k a 142 Nm při 4000/min)

Oba motory prodělaly speciální úpravy vzhledem k tamnímu palivu, stejně jako klimatickým a geografickým specifikům země.

Kromě manuální pětistupňové převodovky je ve spojení s motorem 1.6i 16V nabízen rovněž s automatickou čtyřstupňovou převodovkou se sekvenčním ovládáním.

Bude se dodávat ve dvou úrovních provedení (SX a EX) s bohatou sériovou komfortní a bezpečnostní výbavou. Již od nižší úrovně provedení nabízí systém ABS s EBD, airbagy řidiče a spolujezdce, posilovač řízení, klimatizaci, rádio s přehrávačem CD, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a elektrická okna vpředu. Provedení EX má navíc kožené čalounění, elektrická okna vzadu, elektrická zpětná zrcátka, paket hliníkových prvků v interiéru, chromované profily, zvýrazňující boční chrániče, a chromovanou koncovku výfuku. Kromě toho jsou všechny verze, až na verzi 1.4 SX, vybavené patnáctipalcovými koly z lehké slitiny. Za příplatek lze získat střešní okno se sekvenčním otevíráním a klimatizaci s automatickou regulací teploty.

S více než 600 000 vozidly vyrobenými a prodanými v Číně za posledních čtrnáct let je Citroën důležitým aktérem místního trhu. Obchodní výsledky značky za první pololetí roku 2006 zaznamenaly zvýšení objemu prodeje o více než 12 procent oproti stejnému období roku 2005, což znamená 60 000 prodaných vozidel.

 

Jindřich Lasík, 31.8.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar