Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Chrysler Sebring - nová střední cesta

Na červencové London Motor Show si Chrysler připravil prezentaci nového sedanu střední třídy Sebring, v jehož designerském ztvárnění můžeme vystopovat prvky z modelu Crossfire a koncepční studie Airflite.

 

Z pohledu evropského členění automobilů bychom jej mohli zařadit spíš do vyšší střední třídy, zvláště i proto, že Američané mají přeci jen jiný pohled na svět. A také rozměry vozu tomu napovídají - délka 4,84 m, šířka 1,80 m, výška 1,50 m, rozvor 2,77 m. Přední maska dostala čtveřici výrazných dvojitých světlometů s čirým sklem ohraničující chladičovou mřížku, nad níž září typické logo. Do mohutných nárazníků mohou být na přání instalovány mlhovky. Nejvíce však asi zaujme zajímavě tvarovaná a zaoblená kapota motoru. Z boku zase vynikne masivní prolis, který jako by rozbíjel velké plochy. Dozadu protažená linie střechy ve tvaru oblouku zase připomíná spíš kupé nebo pětidveřový liftback.

Ale Chrysler Sebring je čistokrevný čtyřdveřový sedan se vším všudy.

Záď se vyznačuje masivními sloupky C a sdruženými svítilnami zasahující do boků karosérie i zavazadlového prostoru, pod jehož víkem se ukrývá objem 390 litrů. V případě potřeby jej můžeme zvětšit překlopením dělené zadní ĺavice.

Pro americký trh jsou připraveny následující benzinové pohonné jednotky:

 

Čtyřválec 2.4 - 172 k, 222 N.m

Šestiválec V6 2.7 - 190 k, 298 N.m

Šestiválec V6 3.5 - 235 k, 339 N.m

 

Především pro evropské zákazníky bude zajímavý vznětový přeplňovaný dvoulitr s výkonem 240 k a točivým momentem 320 N.m.

Nejsilnější verze je sériově propojena se šestistupňovou samočinnou převodovkou, zatímco u čtyřválce a menšího šestiválce je síla na přední kola přenášena čtyřstupňovým automatem.

Vpředu je Sebring vybaven kotoučovými brzdami, vzadu pak buď rovněž kotoučovými nebo bubnovými, záleží na motorizaci. Špičkový model vyjíždí na 18" kolech s pneumatikami 215/55, pro jiné verze jsou k dispozici také 17" kola. Sériová výbava by měla zahrnovat většinu prvků, které se objevily u nových modelů jako Chrysler 300 nebo také u nás nedávno představeného vozu Dodge Caliber. Komfortní cestování  obstarává radio s pevným diskem 20 GB, systém satelitní navigace s TV, elektrické stahování oken, klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla. V horku nebo v zimě přijdou vhod vyhřívané (na 60 ºC) nebo chlazené (na 1,6 ºC) držáky na nápoje umístěné ve středovém tunelu.

Už v příštím roce se budeme moci přesvědčit, jestli nový Chrysler Sebring se bude moci v Evropě pochlubit většími prodejními úspěchy než jeho předchůdce.

 

Jindřich Lasík, 12.7.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar