Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Chevrolet představuje koncepty pikapů

Hned sedm zdařilých konceptů pikapů Silverado představila americká automobilka Chevrolet na tuningovém veletrhu SEMA Show v Las Vegas. Přestože jsou pro někoho možná na pohled stejné, každý je svým charakterem jiný.

 

Las Vegas se začátkem listopadu stává Mekkou tuningu, offroadu a motorismu vůbec. Pro Američany je takovým veletrhem jako pro Evropany Motor Show Essen, ovšem v mnohem větším měřítku. Návštěvníci se sem sjíždějí z celého světa. Prim hrají pochopitelně domácí značky a větší či menší specializované firmy. Velkou expozicí se letos pochlubila například proslulá značka Chevrolet především kreacemi na téma Silverado.

 

Chevy Orange County Choppers Silverado

Jako pocta motocyklové firmě Orange County Choppers ukazuje na výstavě General Motors stejnojmennou zvláštní edici modelu Silverado. Nápadný pikap je upravený pro transport jednostopých vozidel a vzhledově vyvedený ve stylu OCC,  a to jak zvnějšku, tak zevnitř. Vůz rozhodně netrpí nouzí o chromované prvky stejně jako hliníkové aplikace. Láska k detailu je patrná na každém kroku, což dokumentuje například logo OCC zapracované do šedého koženého čalounění. Pod kapotou pracuje sedmilitrový osmiválec o výkonu 512 k. Točivý moment 685 N.m přenáší na zadní kola čtyřstupňový automat.

 

„Big Red" Silverado

V kooperaci s americkým automobilovým jezdcem Dale Earnhardtem jr. vznikl „Big Red" Silverado, jenž by se neměl ztratit ani v nejtěžším terénu. A to díky  pohonu všech kol a výkonnému osmiválci  o objemu 6,2 litru s výkonem 385 k a 565 N.m. Speciální podvozkové komponenty zvýšily světlou výšku o 4 palce. Aby při jízdě mimo zpevněné cesty nepřišel vůz k úhoně, je vybaven ochrannou ližinou. Takřka kompletně černý interiér nabízí pochopitelně veškerý luxus.

 

Chevy Silverado 427

Pro Silverado 427 si Chevrolet vypůjčil z Corvetty Z06 mj. sedmilitrový vidlicový osmiválec o výkonu 512 k a točivém momentu 685 N.m. Tyto hodnoty přenáší na zadní kola s pneumatikami 305/40 ZR22 přímo řazená šestistupňová převodovka. Ve prospěch hmotnosti a jízdních výkonů byla míra komfortu snížena na minimum. To však neznamená, že by snad cestující nějak strádali. Jakmile řidič a spolujezdec usednou na dvoubarevná kožená sedadla, rovněž z Corvetty, osloví je duch sportovního vozu.

 

Chevy Silverado E85 Handyman

Model Silverado E85 „Handyman" představuje symbiozu užitkového automobilu a kanceláře na kolech. Zatímco interiér nabízí třeba internetové připojení nootbooku, umožňuje ložná plocha přepravu rozměrnějšího nákladu. S výjimkou koženého čalounění vzbuzují ostatní materiály použité v interiéru spíš  kouzlo robustnosti. Vidlicový osmiválec 5,3 litru obstarává dostatek trakce a pohonu za každé situace. U čerpací stanice může natankovat také směs etanolu.

 

Chevy Silverado Z71 Plus

Concept Car Silverdo Z71 je dalším vývojovým stupněm modelu Z71. Díky tlumičům Rancho nabízí o 2" zvýšený podvozek ještě lepší průchodnost terénem. Jeho osmiválec objemu 6,2 litru je kombinován se samočinnou převodovkou. Přední i zadní náprava pikapu jsou vybaveny uzávěrou diferenciálu. K příjemné atmosféře v kabině vozidla přispívá aplikace dřeva, vhodně sladěná s dvoubarevnými koženými potahy sedadel včetně výplní dveří.

 

Chevy Silverado Rally Sport

Na legendární soutěžní Chevrolet se snaží navázat nápadně snížený model Silverado „Rally Sport", který má za úkol spojit sportovní vlastnosti s užitkovými přednostmi pikapu. Proto také pohon kol obstarává výkonný osmiválec 6.2. Na čtyři cestující čekají pohodlná sedadla a nespočet odkládacích míst. Cestující na zadních sedadlech uvítají při delší jízdě jistě zábavný audiovizuální systém.

 

Chevy Silverado Roadside Assistance

Ve stylu asistenčních vozidel se prezentuje Silverado „Roadside Assistance" s nápadně žluto-černým zbarvením, takže pikap „první pomoci" nelze za žádných okolností přehlédnout. Na druhé straně díky přídavným světlometům se ve tmě neztratí ani žádný řidič v nouzi. Dostatek energie zajišťuje přídavný akumulátor. Pro případ, že by bylo třeba použít vozidlo jako odtahové je k dispozici čtyřtunový naviják.

 

Jindřich Lasík, 2.11.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar