Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Chevrolet Colorado Rally Concept - příští generace pickupu

Během své historie Chevrolet vytvořil bohatou škálu automobilů s velmi atraktivním designem. Některé z nich se staly skutečnými automobilovými legendami jako např. Belair, Suburban, Corvette nebo Camaro.

Přestože vozy Chevrolet mají rozdílný vzhled, vyjadřující jejich funkci a požadavky různých skupin zákazníků, všechny mají jednotný design a některé specifické prvky v exteriéru a interiéru, kterými se odlišují od svých konkurentů.
Studie bude mít evropskou výstavní premiéru ve Frankfurtu a udává budoucí trendy ve svém segmentu. Energický Colorado Rally Concept naznačuje příští generaci pickupu střední velikosti.
Studie Colorado Rally Concept je konstruována tak, že se může bez problémů zúčastnit běžné pouštní rallye. Pickup s dvojitou kabinou spočívá na podvozku AWD s pohonem obou náprav. Vysokou průjezdnost v těžkém terénu zajišťují kromě speciálních terénních pneumatik na 18“ hliníkových discích také závěsy kol, umožňující měnit světlou výšku v rozmezí 50 mm a speciální tlumiče pérování Fox Racing Shox se zdvihem 140 mm.
Stejně jako první studie Colorado Concept, představená v dubnu, také druhá studie pickupu střední velikosti ztělesňuje vysoký výkon a mimořádnou odolnost.
Chevrolet vyráběl pickupy již od začátku, a proto tvoří významný prvek modelového programu značky. Svým designem a nekompromisními jízdními vlastnostmi v terénu interpretuje slavnou historii.
Velké světlomety s osvětlovacími prvky z LED diod, charakteristická dvoudílná maska chladiče, pečlivě modelovaná kapota motoru a rozšířené blatníky ze sklolaminátu charakterizují studii při pohledu zepředu. Schopnost jízdy v těžkém terénu signalizují kromě zvětšené světlé výšky podvozku i dva přídavné reflektory zapuštěné do přední hrany střechy kabiny, dva přídavné reflektory v tělesech vnějších zpětných zrcátek, akrylátové boční okna kabiny s větracími štěrbinami a tažné háky vpředu i vzadu. Studii Colorado Rally Concept pohání turbodiesel 2,8 litru. Na zvýšení průjezdnosti v nejtěžším terénu slouží dva robustní elektrické navijáky, každý s výkonem 4 kW, integrované v předním a zadním nárazníku.
Karoserie je lakována třívrstvým bílým perleťovým lakem s lesklými zlatými vločkami; střecha kabiny, nárazníky, stylizované ochranné oblouky a vnitřní prostor korby nesoucí rezervní kolo a schránku s nářadím jsou vyrobeny z tmavošedého plastu. V zadním čele korby jsou dva rozměrné otvory pro zlepšení aerodynamiky a výhledu řidiče směrem vzad. K dalším charakteristickým detailům patří odkrytý uzávěr palivové nádrže na boku.
V interiéru je design podřízen ergonomii, bezpečnosti a funkčnosti. Dominuje tmavá, popelavě šedá barva, se kterou efektně kontrastuje ochranný oblouk lakovaný stříbrnou barvou a detaily s metalickou povrchovou úpravou. Sedadla jsou potažena neoprenem s oranžovým kontrastním prošíváním, horní část přístrojového panelu je potažena strukturovanou kůží.
Speciální multifunkční volant umožňuje řidiči spolehlivě ovládat vozidlo i v nejtěžším terénu. V horní části věnce má volant zabudovaný indikátor z pásu barevných LED diod, který slouží jako otáčkoměr. Před spolujezdcem je na přístrojovém panelu namontovaný navigační systém GPS. Pětibodové bezpečnostní pásy jsou upevněny přímo na ochranném oblouku. Součástí vybavení studie je integrovaný hasicí systém pro prostor kabiny a motoru.


Zvláštní prvky interiéru
• Hlavní spínač integrovaný ve středové konzole. Má dvě hlavní funkce: startování motoru a odpojení elektrických systémů vozidla v případě nouze.
• Speciální výkonný větrací systém („air boost"), který rychle vyvětrá kabinu po
vjezdu vozidla do oblaku prachu v terénu.
• Hydratační zásoba za každým sedadlem. Každý z pasažérů má k dispozici nádržku s výživným roztokem, který může pít tenkou hadičkou.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar