Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Chateau Loučeň Concours d’Elegance - to tu ještě nebylo

Již o tomto víkendu by měli zpozornět všichni obdivovatelé historických automobilů věhlasných značek. Chateau Loučeň Concours d’Elegance přivede na zámek Loučeň pestrou přehlídku historických vozů z domácích i zahraničních končin.

Chateau Loučeň Concours d’Elegance přináší do České republiky nový typ motoristické akce, jelikož podobně kvalitní výstava historických vozů s mezinárodní účastí na našem území dosud nikdy neproběhla. Zámek Loučeň nebyl vybrán náhodou, jeho historie je spojena i s českým automobilovým průmyslem, konkrétně se značkou Laurin&Klement. Princ Erich Thurn-Taxis, jehož rodina zámek dlouhá léta vlastnila, byl na počátku minulého století akcionářem a také předsedou správní rady. Rozlehlý zámecký park nabízí skvělé prostředí pro stylovou výstavu historických vozů. Díky zapojení Scuderie Praha, jediného zastoupení Ferrari a Maserati v ČR, si hned první ročník dokázal získat prestižní patronát Ferrari Classiche, divize Ferrari specializující se na historické vozy legendární značky.
Je proto přirozené, že dvě hlavní atrakce prvního ročníku jsou spojeny se jmény Laurin&Klement a Ferrari. Pan Ladislav Samohýl vystaví jeden z nejcennějších kousků své sbírky Laurin&Klement typ F z počátků minulého století. Ferrari Classiche ze svého depozitáře zapůjčí unikátní Ferrari 500 F2. Tento model má za sebou velice bohatou a úspěšnou závodní historii, když Alberto Ascari v něm vyjel své dva mistrovské tituly formule 1 v letech 1952 a 1953.
Concours d’Elegance nebude zdaleka jen o těchto dvou vozech, protože již dnes je téměř jisté, že bude vystaveno přes 50 vozů různých značek, mnohé z nich jsou přitom jedinečné. V zámeckém parku budou k vidění úžasné automobily proslulých značek jako Aero, Alvis, Bentley, Bugatti, Cadillac, Československá zbrojovka Brno, Cord, Dodge, Duesenberg, Ferrari, Hispano Suiza, Horch, Hupmobile, Chevrolet, Imperia, Isotta Fraschini, Jaguar, Lagonda, Laurin & Klement, Lincoln, Maserati, Mercedes Benz, MG, Minerva, Packard, Pierce Arrow, Praga, Raf, Renault, Rolls-Royce, Škoda, Tatra, Walter a Wikov.
Mimochodem vozy zapůjčily ze svých sbírek například Ladislav Novák, ing. Stanislav Karger, Michal Pomahač, Evžen Majoroš, Anatol Daňha, Jan Šoral, Petr Skuhravý, Jiří Koťátko, Václav Macháček a další. Co jméno, to v našem a slovenském veteránském hnutí pojem.

a ideou Chateau Loučeň Concours d’Elegance stojí dvojice úspěšných právníků Mgr. Robert Pergl a JUDr. Bohuslav Klein. Prvně jmenovaný je také úspěšným závodníkem a zejména předsedou představenstva společnosti Scuderia Praha, jediného oficiálního zastoupení Ferrari a Maserati v České Republice.
Bohuslav Klein je dlouhodobě aktivním členem na poli historických vozů a stejně jako jeho partner má i zajímavou sbírku veteránů.
Chateau Loučeň Concours d’Elegance si za vzor a inspiraci bere prestižní světové akce jako Villa d’Este či Pebble Beach a cílem je postupně vybudovat nejprestižnější akci tohoto typu ve střední a východní Evropě. Akce zaujala mnoho prestižních společností a organizátoři jsou poctěni, že získali partnerství s věhlasnými společnostmi jako Hublot, který se stal hlavním partnerem, Shell, Vertu a Bonhams. Stranou nesmí zůstat ani fakt, že akci zaštítil také italský velvyslanec v České republice, jeho excelence Mr. Pasquale D'Avina.
Celý víkend však nabídne mnohem více, než jen přehlídku nádherných historických vozů. Bezpochyby těch nejkrásnějších, které se u nás nacházejí. Oběma dny se bude prolínat atmosféra první republiky navozená nejen dobovou hudbou a oblečením. Vybraní partneři uspořádají také rozličné přednášky o vývoji technologií, dobových tradicích či historii veteránského hnutí v ČR. V neposlední řadě proběhne pod taktovkou Bonhams, proslulé britské aukční síně velmi aktivní i na poli historických vozů, v sobotu večer také charitativní aukce sběratelských memorabilií.
Chateau Loučeň Concours d’Elegance je otevřena historickým vozům všech tříd, na které čekají celkem čtyři ceny. První z nich dostane nejlepší vůz vyrobený do roku 1945, další cena pak čeká na poválečné vozy. Třetí cena je pro nejlepší Ferrari, o všech těchto třech trofejích bude rozhodovat porota soutěže. O čtvrté ceně pak rozhodnou diváci. Právě divácká cena má také jako jediná název – Cena Uhlíka podle slavného českého karosáře a předá ji osobně jeho dcera.


Info na www.loucenconcourselegance.com

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar