Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

CUPRA prezentuje své vize do roku 2025

CUPRA odhaluje své plány pro budoucnost, které zahrnují nové modely pro novou éru. CUPRA se vrací do Terramaru (Sitges), kde se začal psát úspěšný příběh této mladé, ambiciózní značky.

Značka CUPRA dosud dodala zákazníkům téměř 200 000 vozů a její výnosy z prodeje vzrostly z 430 milionů EUR v roce 2018 na téměř 2,2 miliardy EUR v roce 2021, čímž dalece překonala veškerá očekávání. V letošním roce plánuje CUPRA zdvojnásobit počet prodaných vozů i výnosy z prodeje.

CUPRA do roku 2025 vstoupí do nové éry se třemi novými elektrifikovanými modely – CUPRA Terramar, CUPRA Tavascan a CUPRA UrbanRebel - a s novými generacemi modelů z aktuální produktové řady.
Značka CUPRA byla založena v roce 2018 jako dceřinná firma firmy Seat. Její ambicí je nově definovat moderní sportovnost. Prvním vozem byla CUPRA Ateca.

O dva roky později představila značka CUPRA „krále Leonů“, CUPRA Leon. Byl to první model značky s rozsáhlou nabídkou výkonných motorů a první elektrifikovaný model CUPRA díky vysokovýkonnému plug-in hybridnímu pohonu.

Poté následoval první samostatný model, CUPRA Formentor. Doposud bylo na celém světě dodáno zákazníkům již téměř 100 000 vozů. Formentor je v současnosti nejprodávanějším modelem společnosti.
Následovala CUPRA Born. První 100% elektromobil, který dokonale snoubí elektrifikaci se sportovními výkony. Ale tyto vozy jsou jen jednou částí příběhu.


CUPRA Terramar

Plug-in hybridní technologie ukazuje, že elektrifikace je součástí DNA značky CUPRA. Výhody této technologie využívá již velká část její produktové řady. Ale CUPRA půjde ještě dál.
Do roku 2024 bude produktová řada plug-in hybridních modelů zahrnovat ještě více variant a delší dojezd.

Součástí se stane CUPRA Terramar, sportovní SUV, které vzdává poctu Terramaru (Sitges) kombinací odvážných proporcí a ohromujícího designu. Toto emocionální, sportovní a elektrifikované SUV se bude vyrábět v Maďarsku, v závodě Audi Győr.

CUPRA Terramar bude k dispozici ve verzích poháněných spalovacími motory i novou generací plug-in hybridních pohonů, které poskytnou v režimu výhradně elektrické jízdy dojezd cca 100 km.
Produktová řada e-HYBRID se zaměřuje na sportovní výkony a moderní sportovnost a je součástí delší cesty, během níž CUPRA uskutečňuje elektrifikační revoluci.


CUPRA Tavascan

Další etapou cesty je CUPRA Tavascan. Tento vůz ztělesňuje elektrifikovanou vizi značky a zůstane věrný koncepčnímu vozu z roku 2019. Některé designové prvky výrazně připomínají studii CUPRA Tavascan Extreme E Concept představenou v roce 2021. Tento model bude uveden na trh v roce 2024.
CUPRA UrbanRebel

V roce 2025 uvede CUPRA na trh model UrbanRebel – městský elektromobil. Tento vůz posune značku CUPRA daleko za tradiční hranice. Městský elektromobil s pohonem předních kol bude používat platformu MEB Small koncernu Volkswagen. Výsledkem bude emocionální, vysokovýkonný městský vůz.
Vůz o délce 4,03 m používá vyspělé recyklované polymery a bio materiály. Kombinace výrobních metod 3D tisku a 3D tkaní s parametrickým designem zlepšuje sportovní výkony a zvyšuje vnímanou hodnotu.
Lehká konstrukce exteriéru a interiéru umožňuje elektromotoru o výkonu 226 k (166 kW) zrychlit městský elektromobil na 100 km/h za pouhých 6,9 sekundy. Verze s největší sadou akumulátorů poskytne dojezd až 440 km.


Elektromobil CUPRA UrbanRebel, navržený a vyvíjený v Barceloně, bude uveden na trh v roce 2025. Jeho výroba je plánována v Martorellu.
Cupra 8.6.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar