Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

CUPRA Formentor - sportovní vůz ve stylu SUV

CUPRA Formentor je oknem do budoucnosti exkluzivní značky vysokovýkonných automobilů. Úchvatným vnějším designem okamžitě zaujme pozornost. Řidiči a cestujícím poskytne ve svém interiéru útulné prostředí.

Nevšední vozidlo kombinuje přednosti sportovního vozu s vlastnostmi SUV, a míří tak do segmentu crossoverů (CUV), který čeká mimořádný růst.

CUPRA Formentor je koncepčním vozem, který překypuje vytříbeným charakterem. V jeho tvarech se zrcadlí různé vlastnosti tohoto vozidla. Z designu vyzařuje sofistikovanost, jež vyvolává emoce.

Nižší vnější výška umocňuje jeho sportovního ducha. K dynamickým proporcím přispívá rovněž vizuálně zvýrazněná záď vozidla a zároveň i záměrně dlouhá kapota motoru.

Dvoubarevná karoserie připomíná robustní terénní vozidla, ale v designu nalézají uplatnění také estetické prvky, které siluetu vozidla vizuálně odlehčují. CUPRA Formentor však na rozdíl od robustního, drsného vzhledu tradičních SUV sází na ladný design.

Pocit vysoké kvality posiluje nepřerušovaný pás zadních svítilen, umocňující osobitý vzhled zádě vozidla. Celkový design zanechává ještě intenzivnější dojem díky exkluzivnímu laku karoserie v matném odstínu modrá Petrol.

S expresivním vnějším designem ladí velmi kvalitní interiér, který se vyznačuje moderní a sportovní atmosférou. S otevřením dveří se rozsvítí jedinečné uvítací osvětlení. Útulnost luxusního interiéru umonuje volant CUPRA ve spojení s anatomickými sedadly, čalouněnými kůží.

Přístrojová deska vzbuzuje dojem, že se vznáší. Její horizontální linie procházejí napříč interiérem mezi dveřmi na obou stranách. K prémiové atmosféře přiispívají tmavě chromované a černé ozdobné prvky s velmi lesklou povrchovou úpravou. Sportovní anatomická sedadla s panely z uhlíkového kompozitu na zadní části opěradel vytvářejí pocit lehkosti a zároveň naznačují výkonový potenciál vozu, jehož řidič sedí v nižší, ergonomičtější poloze.

Digitální panel přístrojů poskytuje řidiči snadno čitelným způsobem veškeré nezbytné provozní informace a navigační systém s 10“ displejem, vyčnívajícím z přístrojové desky, je pro cestující téměř nevyčerpatelným zdrojem funkčnosti a konektivity.

Koncepční vůz CUPRA Formentor pohání výkonný zážehový motor v kombinaci s elektromotorem s vnějším dobíjením a s vysokým točivým momentem. Hybridní systém, jehož součástí je také dvouspojková převodovka DSG, poskytuje nejvyšší výkon 180 kW/245 k. Inteligentní nastavení podvozku s adaptivními tlumiči DCC, progresivním řízením a uzávěrkou diferenciálu zaručuje vynikající jízdní vlastnosti bez ohledu na provozní podmínky nebo styl jízdy.

Díky velké sadě akumulátorů ujede CUPRA Formentor v režimu výhradně elektrického pohonu až 50 km v novém jízdním cyklu WLTP (ekvivalentem je dojezd 70 km v jízdním cyklu EU).

Veřejnost poprvé spatří koncepční vůz CUPRA Formentor při jeho světové výstavní premiéře na letošním Ženevském autosalonu.


Cupra 4.3.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar