Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

CABMANIAC - Obytná nástavba pro pikapy

V posledních několika letech roste stále větší zájem o cestování obytnými automobily nebo nejrůznějšími přívěsy, ať většími nebo opravdu malými jen pro dvě osoby. Dnes najdeme na trhu i nejrůznější střešní stany, které upevníte na osobní automobil. Nás na motoristické slavnosti Legendy zaujala nástavba s názvem CABMANIAC.

Jedná se o obytnou nástavbu až pro čtyři až pět osob (ideální pro rodinu s dvěma dětmi), kterou jednoduchým způsobem upevníte během chvilky prakticky na jakýkoliv pikap, který je nebo byl dostupný na našem trhu. Jako například VW Amarok, Mitsubishi L200, Ford Ranger, Nissan Navara, Toyota Hilux. Nápad těchto obytných nástaveb se kdysi zrodil v americe, která je Mekkou výkonných a velkých pikapů. U nás přišli s nápadem mimo jiné asi před dvěma roky Jan Kočiš a Josef Matura.


Nástavba kombinuje vlastně praktickou stránku užitkových čtyř nebo pětimístných pikapů (tzv. double cab), jejich spolehlivost a bezpečnost s komfortem nezávislého „ubytování“ na čtyřech kolech.
Během dvaceti minut upevníte jednoduchým způsobem nástavbu na ložnou plochu pikapu a můžete vyrazit do světa za dobrodružstvím. Vzhledem k pohonu všech kol se nemusíte obávat ani výletu do rumunských hor nebo kamkoliv mimo zpevněné cesty. Díky snížené střeše se podařilo získat mimořádnou stabilitu a zároveň i nižší těžiště, což výrazně zkvalitní jízdní komfort na silnicích a zlepší průchodnost v terénu.


Jakmile zaparkujete na příhodném místě, potom za pouhých dvanáct sekund se střecha zvedne o 50 centimetrů pomocí prověřeného a spolehlivého elektronického systému. Tím získáte obytný prostor plně vybavený vším, co na cestách potřebujete k životu. Ale to není všechno. Nástavbu můžete díky stojným nohám sundat a vyrazit na výlet jen samotným pikapem.


Uvnitř nástavby o rozměrech 3,5 x 2 metry se nachází jedno pevné dvoulůžko o velikosti 193 x 130 cm v alkovně. Druhé přídavné lůžko 200 x 100 cm je umístěné ve spodní části. Během deseti patnácti vteřin přeměníte sezení v pohodlné lůžko.


Ale ještě, než se uložíte ke spánku, tak si můžete uvařit večeři na plynovém dvouplotýnkovém vařiči s piezo zapalováním. Nádobí, uložené ve skříňce, umyjete v prostorném dřezu s odtokem do odpadní nádrže (60 l). Potraviny si uskladníte v úsporné lednici objemu 45 l s mrazákem 4,4 litru. K dispozici máte také nádrž na 85 litrů užitkové vody.Součástí nástavby je pochopitelně sprchový kout obložený pravým kamenem včetně vaničky s odtokem do odpadní nádrže a samozřejmě také odnímatelná chemická toaleta s pístovým splachováním. Voda se ohřívá v diesel-elektrickém bojleru 220 V na pět litrů.Chytrým řešením je stůl posuvný všemi směry a otočný kolem své osy. Nástavba má dvě boční okna, dvě střešní a jedno střešní s ventilátorem a všechna jsou zatemňovací a s moskytiérou.
Díky solárním panelům na střeše o výkonu 175 W nebo 350 W a expresnímu dobíjení za jízdy (360 W) se obejdete bez nutnosti externího připojení. Bez obav tak lze kempovat i daleko mimo civilizaci. Průměrná denní spotřeba se dobije během jízdy po dobu 30 až 60 minut.Cena plně vybavené nástavby je 1 050 000 Kč + DPH a záleží na zákazníkovi, jakou výbavu si bude přát. Cena se vztahuje k současné verzi a na přání lze upravit některá vybavení: druh topení, kapacitu baterie, počet 220 V zásuvek, počet solárních panelů, počet stropních skříní či barvu potahů a závěsů atd.Základní varianta váží ca 550 kilogramů, přičemž do užitečné hmotnosti zbývá ještě 350-550 kg dle konfigurace automobilu. Vlastní výroba lehké a odolné konstrukce je z kompozitních panelů. Řada dílů, zejména nábytkové jsou odlehčeny kvůli váze, přičemž pevnost a design zůstává zachován. Každý díl je maximálně jednoduchý, funkční a jednoduše vyměnitelný. Většina součástek je vyvíjena a vyráběna přímo v ryze české firmě CABMANIAC se sídlem v Březině (u Turnova).Více info najdete na

www.cabmaniac.com
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar