Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bridgestone Weather Control A005 EVO - celoroční pneu II

Bridgestone, největší výrobce pneumatik a gumárenských produktů na světě, uvádí na trh druhou generaci celoroční cestovní pneumatiky Weather Control A005 EVO. Stejně jako předchůdce Weather Control A005 poskytuje bezpečnou ovladatelnost a komfort po celý rok, ale díky modernizované konstrukci nabízí ještě lepší provozní vlastnosti.

Nová pneumatika je koncipována pro všechny provozní podmínky od jízdy ve městě až po venkovské silnice. Díky své vyspělé konstrukci splňuje požadavky a očekávání evropských řidičů na celoroční pneumatiky a snadno si poradí se všemi každodenními výzvami v různých povětrnostních podmínkách.

Pneumatika Bridgestone Weather Control A005 EVO používá vyspělou technologii směsi Bridgestone NanoPro-tech™ s vysokým obsahem siliky. Bridgestone kombinuje tuto směs s novou technologií mísení, která vylepšuje rozptýlení částic siliky. Pneumatika A005 EVO se může díky tomu pochlubit vynikající hospodárností a optimalizovanými celkovými provozními vlastnostmi na sněhu.

Nová pneumatika si také poradí se všemi výzvami každodenního provozu ve všech čtyřech ročních obdobích bez kompromisů z hlediska životnosti. K tomu přispívá mimo jiné optimalizovaná konstrukce kostry a rovnovážné rozložení tlaku v celé styčné ploše.

Bridgestone Weather Control A005 EVO používá dezén běhounu, uspořádaný do tvaru písmene V, inovativní lamely ve tvaru písmene Z a nové složení směsi. Výsledkem je o tři procenta vyšší trakce na sněhu v porovnání s předchůdcem. Brzdná vzdálenost na sněhu se zkrátila rovněž o tři procenta a příčné zrychlení při slalomu je o čtyři procenta vyšší.2 Pneumatika je homologována pro zimní provoz, což potvrzuje symbol horského štítu a sněhové vločky.

Pneumatika dosáhla na informačním štítku EU nejvyššího možného hodnocení A v disciplíně přilnavost na mokru. Pro řidiče to znamená jistotu vynikající ovladatelnosti i na mokrém povrchu. Pneumatika také nabízí hodnocení valivého odporu B nebo C.


Pneumatika, vyvinutá a vyráběná v Evropě, bude k dispozici od července 2020 v 94 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 15“ do 21“ a je vhodná pro většinu osobních automobilů a silničních SUV. Portfolio zahrnuje také osm oblíbených rozměrů s technologií Bridgestone DriveGuard Run-Flat Technology (RFT). I po poškození pneumatiky DriveGuard RFT zůstává zachována ovladatelnost vozu a řidiči mohou dalších 80 km bezpečně pokračovat v jízdě rychlostí až 80 km/h. Produktová řada zahrnuje také 64 rozměrů HRD, což je o 15 více než u předchůdce.Bridgestone 29.4.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar