Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Bridgestone Turanza Z001 - vyšší komfort

Nová cestovní pneumatika Bridgestone Turanza T001 využívá vyspělou konstrukci běhounu a pokrokové technologie materiálů zaměřené na bezpečnost, komfort, životnost a hospodárný provoz. Novinka postupně nahradí stávající cestovní pneumatiku Bridgestone Turanza ER300.

Pneumatika je určena od kompaktních a středně velkých modelů až po velké prémiové sedany. Produktová řada pokrývá všechny oblíbené rozměry včetně větších průměrů a vyšších rychlostních indexů.
Pokrokový dezén a nová vrchní směs s vysokým obsahem siliky pro jsou zárukou nejvyšší úrovně bezpečnosti a ovladatelnosti za všech podmínek. Vysoce tuhé příčné a podélné ramenní bloky vytvářejí optimální kontakt s vozovkou tak, aby byla zajištěna maximální brzdná síla a bezpečná ovladatelnost.
Asymetrický multi žebrový desén má široké drážky pro odvod vody, aby byla zaručena vysoká odolnost vůči akvaplaningu. V porovnání s předchůdcem se může pneumatika pochlubit o 2 % kratšími brzdnými dráhami na mokru.
Inženýři optimalizovali tvar a konstrukci kostry pneumatiky, aby bylo dosaženo nejlepšího možného kompromisu mezi ovladatelností a jízdním komfortem. Komfort se podařilo dále vylepšit vývojem speciální drážky, která v porovnání s pneumatikou Turanza ER300 snižuje normovanou hlučnost odvalování o jeden decibel. Nová pneumatika Turanza T001 díky tomu již dnes splňuje hlukové normy, které by měly začít platit od roku 2016.
Bridgestone Turanza T001 využívá patentovanou směs Bridgestone NanoPro-Tech™ a díky tomu překvapí dokonale vyváženými vlastnostmi, které zahrnují jak nízký valivý odpor, tak vynikající výkon na mokru. Vzájemná interakce mezi polymery, plnivy a ostatní složkami pryžové směsi používané v konstrukci pneumatiky je pod kontrolou až do úrovně nanočástic. Výsledkem je konzistentní směs, která minimalizuje tření mezi molekulami uhlíku, a tím snižuje nadměrnou tvorbu tepla, což vede ke snížení valivého odporu a spotřeby paliva.
Technologie NanoPro-Tech pomáhá v kombinaci s lehčí konstrukcí a optimalizovaným tvarem kostry pneumatiky, který potlačuje deformace, dosáhnout pneumatice snížení valivého odporu o 19 %, což se projeví snížením spotřeby paliva o 2,3 %. Rovná styčná plocha znamená rovnoměrnější opotřebení a v důsledku toho i prodloužení životnosti pneumatiky o 15 %. V roce 2012 se bude Bridgestone Turanza T001 dodávat ve 40 rozměrech (pro 15“ až 18“ kola). V lednu 2013 rozšíří nabídku dalších 37 rozměrů.

JL, 19.3.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar