Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Bentley Bentayge Mulliner - nejluxusnější SUV

Oddělení Bentley pro zakázkové úpravy, Mulliner, propůjčilo své řemeslné umění vozu Bentayga, kterým nastavuje ještě vyšší standardy luxusu v automobilovém průmyslu. Moderní design doplňují nové prvky interiéru a exteriéru vozu – včetně možnosti karoserie s lakem ve dvou odstínech.

Díky 6,0 litrovému motoru W12 Bentley, který je špičkou ve své třídě, spojuje Bentayga Mulliner účinnost a vytříbenost s tou nejluxusnější úrovní síly a točivého momentu. Díky 608 k a 900 Nm dosahuje rychlosti 0-60 mph za 4,0 vteřiny (0-100 km/h za 4,1 s) a s maximální rychlostí 187 mph (301 km/h) je nejrychlejším SUV světa.

Tento nový model poprvé představuje mimořádně atraktivní volitelnou karoserii Duo Tone provedenou ve dvou odstínech. Elegantního výsledku bylo dosaženo ideální volbou místa přechodu barev, díky němuž vzniká dojem, že kabina a kapota se vznášejí.
Exteriér vylepšují sedmipaprsková kola Mulliner 22" Paragon s plovoucími středy a jedinečným symbolem na vnější straně Tato kola jsou nově již ve standardu k dispozici v barvě té části dvoubarevné karoserie, která je položena níže, a do dálky zářící chromované mřížky ve spodní části nárazníku.

Uvnitř se snoubí tradiční a moderní design. Nové dělené barevné řešení interiéru z dílny Mulliner – s předními a zadními sedadly v kůži odlišných barev v sedmi doporučených kombinacích, ideálně doplňuje volitelnou možnost karoserie ve dvou barvách, Duo Tone. Ručně prošívaná kůže je zdobena jedinečnou výšivkou Mulliner a kontrastním prošíváním.
Zakázkové prvky z dílny Mulliner zahrnují nový chladič na šampaňské v zadní části kabiny, jehož součástí je nasvícený chladicí box a zakázkové flétny z broušeného skla značky Cumbria Crystal. Vše je nenápadně integrováno do velkoryse řešené zadní středové konzole.
Exkluzivně se zavádí kořenicová ořechová dýha vzoru Ombré. Černá barva dřeva jedinečným způsobem přechází do ořechové kořenice spolu s tím, jak se dýhový pás vine kolem celého interiéru. I standardní panel ve středové konzole je nahrazen speciálním dýhovaným panelem.

Za tmy pak k luxusní atmosféře přispívá náladové osvětlení s možností volit ze šesti nálad, podsvícené prahové nášlapy Mulliner a uvítací LED osvětlení Bentley. Majitelům si tak mohou vytvořit vlastní náladu, a to díky funkci „My Mood“, která umožňuje vybírat z 15 různých barev a upravovat přitom jas osvětlení dveří, loketních opěrek a prostoru pro nohy.

Příjemná je také dálkově ovládaná funkce Parking Heater pro vyhřívání nebo chlazení interiéru vozu při vypnutém motoru, nebo elektricky ovládané rolety na zadní okénka či dvojitá stínítka nad předními sedadly pro ty, kdo si objednají specifikaci Sunshine.
Specifikace Touring a City doplňují kompletní seznam standardních asistenčních prvků a nabízejí mj. parkovacího asistenta, asistenta pro sledování jízdního pruhu, adaptivní tempomat, asistenta sledujícího okolní provoz, noční vidění a průhledový displej.
Bentayga Mulliner se může pochlubit také Bentley Dynamic Ride – první elektronicky aktivovanou stabilizační technologií na světě, která využívá nedostižný systém 48V. Tento systém při zatáčení průběžně vyrovnává podélně působící síly naklánějící vozidlo, a zajišťuje tak maximální kontakt pneumatiky s jízdním povrchem. Stabilita kabiny vozu, jízdní pohodlí a držení vozu jsou tak na nejvyšší úrovni v dané třídě.

Lze také doobjednat exkluzivní piknikový koš Linley Hamper by Mulliner s chladničkou, na zakázku vyráběnými příbory z jemného porcelánu Linley, nádobím a skleničkami z broušeného skla a úložným prostorem na suché potraviny. Pro větší pohodlí při pobytu pod širým nebem jej lze rozložit a jeho části využít k sezení.

Další zajímaostí jsou na zakázku vyráběné mechanické hodiny Mulliner Tourbillon by Breitling. Ten nejsložitější z hodinových strojků, Mulliner Tourbillon je složen ze 196 jednotlivých dílů. Pravidelně ho automaticky natahuje precizní mechanismus umístěný ve voze. Tento umělecký kousek se vyrábí z ryzího zlata (zákazník má volbu mezi žlutým, bílým či růžovým zlatem) s ciferníkem z perleti nebo černého ebenového dřeva vyzdobeným osmi diamanty místo číslic.

Vzhledem k velmi komplexnímu a ručnímu provedení luxusních prvků interiéru bude vyroben ve velmi omezeném počtu kusů. Novou vlajkovou loď firmy si bude možné objednávat od jara 2017 i v České republice.


Bentley 24.3.2017


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar