Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

BMW řady 5 Touring - dynamické a praktické

Dynamická výjimečnost, estetický přitažlivý vzhled a inteligentní funkčnost jsou atributy, díky nimž je BMW řady 5 Touring proslulé po celém světě. A nová generace tuto kombinaci posouvá na novou úroveň.

Stejně jako BMW řady 5 Sedan, také druhá karosářská varianta této tradiční modelové řady ohromuje mimořádným konceptem zobrazování a ovládání, průkopnickými asistenčními systémy a výraznými pokroky v oblasti digitální konektivity.

Od uvedení na trh v červnu 2017 budou zákazníkům k dispozici čtyři motory, zatímco inteligentní pohon všech kol BMW xDrive bude od počátku nabízen v kombinaci se dvěma motory. Další varianty, jak s klasickým pohonem zadních kol, tak s pohonem všech kol, doplní modelovou nabídku v průběhu roku.

Sportovní jízdní vlastnosti nového BMW řady 5 Touring jsou výsledkem použití nových technologií podvozku a naší neutuchající snahy snižovat hmotnost. Vzduchové odpružení zadní nápravy s automatickým udržováním světlé výšky je součástí standardní výbavy. Kromě toho na seznamu volitelné výbavy figurují aktivní tlumiče Dynamic Damper Control, adaptivní stabilizátory Adaptive Drive, integrální aktivní řízení Integral Active Steering (nyní k dispozici ve spojení s pohonem všech kol xDrive) a M sportovní podvozek s o deset milimetrů nižší světlou výškou.

Některé nosníky podvozku a také víko zavazadlového prostoru jsou nyní z hliníku, který je společně s vysokopevnostní ocelí použit také na některých dalších dílech podvozku a extrémně pevné karoserie. Tato kombinace materiálů, společně s již zmiňovanými úspornými technologiemi hnacího ústrojí a optimalizovanou aerodynamikou, ústí ve srovnání s předchůdcem nového BMW řady 5 Touring v pokles spotřeby paliva a emisí CO2 o 11 %.
S tvary karoserie, které působí jednoznačně sportovním dojmem s elegantně protaženou boční linií, dává exteriér nového BMW řady 5 Touring zcela jasně na odiv kombinaci dynamického charakteru a všestrannosti, jimiž je tento model proslulý. Precizní tvary dávají vyniknout přední části nového BMW řady 5 Touring a standardně nabízené LED světlomety zasahují až do vpřed skloněné přední masky chladiče. Při pohledu z boku je zřejmá působivá vyváženost a harmonické proporce.


Dalším faktorem, přispívajícím ke sportovní auře nového BMW řady 5 Touring, je dlouhá linie střechy, která plynule přechází do šikmých D-sloupků. Zadní okno je orámováno střešním spoilerem se zabudovaným třetím brzdovým světlem a větrnými deflektory po stranách. V dolní části zvýrazňují šířku vozu nápadné horizontální linky a zadní svítilny ve tvaru písmene L, které výrazným způsobem zasahují do boků.


Uvnitř nového BMW řady 5 Touring se kombinuje na řidiče orientovaná palubní deska s prémiovou atmosférou, kterou tvoří souhra soudobé elegance, precizně zpracovaných kvalitních materiálů a mimořádné zaměření na detaily. Přístrojová deska je méně napřímená než v předchozím BMW řady 5 Touring, čímž napomáhá vytvářet dojem velkorysé prostornosti. Kontrolní displej nyní stojí samostatně a má tenký displej. Na všech sedadlech je více prostoru pro hlavu, ramena i nohy, zatímco optimalizovaná opěradla, delší sedáky a větší prostor pro nohy zvyšují komfort cestujících na zadních sedadlech. Další vylepšení v oblasti odhlučnění, které mají „na svědomí“ čelní sklo a čalounění stropu a zavazadlového prostoru, povyšují akustický komfort na palubě nového BMW řady 5 Touring na úroveň sedanu. Nárůst šířky interiéru umožňuje přepravu až tří dětských sedaček, které mohou být bezpečně a pohodlně uchyceny na zadních sedadlech.


Objem zavazadlového prostoru vzrostl na 570 až 1700 litrů. Užitečná hmotnost se v závislosti na variantě zvětšila až o 120 kg (720 až 730 kilogramů). Stejně působivý je vysoký stupeň flexibility pramenící z řady praktických detailů, jako je například sklopné opěradlo dělitelné v poměru 40 : 20 : 40, elektricky ovládané dálkové uvolnění opěradel zadních sedadel (ovládá se stisknutím tlačítka v zavazadlovém prostoru), samostatně otevíratelné zadní okno či automatické otevírání víka zavazadlového prostoru, které může být volitelně vybaveno funkcí bezdotykového otevírání a zavírání.
Radost z jízdy tak, jak ji máte rádi: od uvedení na trh v nabídce čtyři motory a pohon BMW xDrive.


Motory, které budou po uvedení nového BMW řady 5 Touring k dispozici, se vyznačují technologiemi BMW TwinPower Turbo a kombinují vyšší výkon s menší spotřebou paliva a nižšími emisemi.


Nové BMW řady 5 Touring je vybaveno dotykovým kontrolním displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou až 10,25 palce. Stejně jako předtím lze funkce vozu, navigace, komunikace a infotainmentu podle přání řidiče ovládat pomocí dotykového ovladače iDrive Touch. Nově rozvržené hlavní menu napomáhá zajistit intuitivní ovládání a minimální rozptýlení od dění na silnici. Dalšími dostupnými možnostmi, jak ovládat funkce vozu, jsou vylepšená technologie hlasového ovládání a ovládání gesty, které je nyní k dispozici také pro BMW řady 5. Nejnovější generace BMW Head-Up Displeje s o 70 procent větší projekční plochou představuje další krok v oblasti zobrazování a ovládání vozu.
Nové BMW řady 5 Touring je nejnovějším modelem, který pomocí nových asistenčních systémů a rozšířené funkcionality ukazuje cestu směrem k plně autonomní jízdě. K tomuto vytrvalému pokroku přispívají systémy varující před z boku přijíždějícími vozy, asistent pro změnu jízdního pruhu a udržení v jízdním pruhu s aktivní ochranou proti boční srážce či asistent pro vyhýbací manévry. Nové systémy nabízejí kontrolu řízení a jízdy od téměř nulové rychlosti až do 210 km/h, čímž zajišťují větší komfort a nabízejí pomocnou ruku v náročných jízdních situacích. Aktivní systém pro udržování nastavení rychlosti s funkcí Stop&Go dokáže nyní do své činnosti na přání řidiče vložit také data o aktuálních rychlostních omezeních a regulovat rychlost jízdy podle nich.
Nové a komplexní parkovací systémy rovněž zvyšují komfort. Kromě
parkovacího asistentu je nové BMW řady 5 Touring nyní k dispozici také s funkcí na dálku ovládaného parkování. Navíc řidiči mohou rovněž využít služby ParkNow, umožňující on-line rezervaci parkovacích míst a bezhotovostní platbu. Nová, pokroková informační služba On-Street Parking Information pomáhá uživatelům najít parkovací místa v ulicích měst zobrazením pravděpodobnosti volných míst.


BMW 530i Touring 540i xDrive520d530d
Záž. 4Vzáž 6Vvznět.4Vvznět 6V
Objem1998299819952993
Výkon185(252)/5200–6500250(340)/5500–6500195(265)/4000
Točivý moment: 350/1450–4800450/1380–5200400/1750–2500620/2000–2500
Zrychlení6,55,18,05,8
Rychlost: 250250230250
Spotřeba6,3–5,87,7-7,34,9-4,55,1-4,7

Objem - ccm, výkon - kW(k)/min, točivý moment - Nmúmin, zrychlení 0-100 km/h - s, rychlost - km/h, spotřeba kombin.- l/100 km

BMW 24.2.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar