Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Auta na náplavce s premiérami

Dnes odpoledne začal po dvouleté pause čtvrtý ročník unikátní výstavy Auta na náplavce, která potrvá až do neděle. Koná se tradičně na obou pražských březích Vltavy, na náplavkách mezi Železničním a Palackého mostem. Vstupné je jako obvykle zdarma, a to včetně bohatého doprovodného programu.

Těšit se můžete na automobily 26 značek. Vedle již tradičních vystavovatelů jako Škoda, Volkswagen nebo Kia budou letos k vidění také prezentované vozy Dodge, Ram, Cupra, Isuzu nebo třeba GAZ. Neuvidíte francouzské značky nebo BMW.


Hned 18 automobilů se prezentuje v české premiéře. Konkrétně jde mj. o vozy Kia EV6, Mercedes-Benz EQS, Ram 1500 TRX nebo modernizované verze Seatů Arona a Ibiza nebo Volkswagenu Polo. Zájem veřejnosti poutala hned první den Škoda Fabia, která se začne oficiálně prodávat 16. září. Jen stánek s Fabií se nám nezamlouval a krása auta na něm nevynikla.


Nová Fabia není jediným exponátem na stáncích Škody. Kromě ní budou vystaveny další modely: především modernizované SUV Kodiaq, ale také třeba elektrické SUV Enyaq iV a další vozy z aktuálního portfolia. Zájemci se také dozvědí spoustu zajímavostí o dobíjecích řešeních pro domácí použití nebo o službě Powerpass.


Škoda navíc na náplavce oslaví též svých 120 let ve světě motorsportu. Stěžejním exponátem v tomto směru bude dnes už legendární ŠKODA 130 RS.Společnost Kia Czech oficiálně zahájila prodej modernizovaných variant svého nejúspěšnějšího modelu Ceed. Právě na náplavce probíhá česká výstavní premiéra faceliftu třetí generace modelu Ceed v karosářských verzí Hatchback, Sportswagon a stylového shooting brake ProCeed.
Hatchback ve verzi Comfort s motorem 1,0 T-GDi s filtrem pevných částic o výkonu 100 k je k dispozici od 394 980 Kč, verze Sportswagon ve stejné specifikaci potom od 419 980 Kč.


Příznivce značky Subaru a motorů boxer jistě potěší dlouho očekávaný model Outback šesté generace a se špičkovou výbavou do terénu i do města.


Díky generálnímu partnerovi, mezinárodní skupině Orlen, si mohou návštěvníci prohlédnout monopost Alfa Romeo Sauber C37, v technickém provedení pro sezonu 2018, ovšem s lakováním ve stylu letošního závodního speciálu F1. Obdivovat mohou také soutěžní speciál Ford Fiesta zkušeného Martina Prokopa.


Novinkou letošního ročníku pak bude rovněž možnost vybrané vozy si otestovat přímo v provozu. Nastupovat a vystupovat z testovacích aut se bude na vyšehradské náplavce za Železničním mostem proti proudu řeky.Jako v minulých ročnících pak Auta na náplavce bude doprovázet bohatý doprovodný program, díky čemuž jde opravdu o akci pro celou rodinu. Večery budou na Metronome Prague Stage na smíchovské straně od 20:00 patřit koncertům, ve čtvrtek zazpívá Ewa Farna, v pátek Debbi a v sobotu pak kapela Monkey Business.
JL 26.8.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar