Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Audi S5 se sportovními geny

Pro zákazníky, kteří hledají silný sportovní zážitek než v modelu Audi A5, jsou k dispozici modely řady S. Vůz je v kategorii výkonných kupé výjimečným šampionem, což dokazuje kombinace V8 a quattro.

Exteriér modelů řady S se vyznačuje například výraznějšími předními i zadními nárazníky, sportovní paket zahrnuje mj. anatomická sedadla, potah volantu a řadicí páky z perforované kůže, černé čalounění stropu a speciální výplně. I zde je široká možnost individuálního výběru mezi matným hliníkem, pianovou černí nebo dřevem Vavona v zeleném odstínu assam. Vzhled sportovního provedení podtrhují 18“ litá kola, prožitek z jízdy zabezpečuje sportovně laděný podvozek.
Číselné parametry hovoří samy za sebe, nicméně naznačují, jaký zážitek z jízdy Audi S5 asi nabízí. Vidlicový osmiválec 4.2 ohromuje výkonem 260 kW (354 k) a točivého momentu 440 N.m dosahuje již od 3500 otáček. Sprint z místa na „stovku“ zvládá za 5,1 sekundy. Žádná čísla nemohou popsat jedinečný pocit nespoutané síly, spontánní reakci, nepřetržitý nárůst tahu nebo vzrušující zvuk osmiválce. Svou sílu čerpá z předností technologie přímého vstřikování benzinu a vysokého kompresního poměru i dokonalého vytváření optimální směsi paliva.
Řadicí páka šestistupňové manuální převodovky má přesné vedení a díky krátké dráze řazení také rychlý účinek. Stálý pohon všech kol quattro zajišťuje dokonalý přenos hnací síly na vozovku s proměnným rozdělováním hnacího momentu mezi přední a zadní nápravou, nastavený na 40:60. Dynamický systém pohonu se ve zlomku sekundy přizpůsobuje aktuálním trakčním podmínkám a udržuje optimální rozdělení hnací síly.
Speciální výkonné brzdy zdůrazněné černě lakovanými třmeny zaručují přesně dávkovaný brzdicí efekt. Navíc je možné ve dvou stupních účinnosti vypínat činnost stabilizačního systému ESP, kdykoliv chce řidič využít plný potenciál vozu Audi S5.
Zatímco v designu Audi A5 je pečlivě vyvážena elegance se sportovností, zvenku vyniká Audi S5 energickými rysy. Výrobní program počítá s nabídkou doplňků k uspokojení individuálních požadavků na design. Příkladem mohou být třeba dekory výplní, u nichž je výběr mezi karbonovým nebo hliníkovým provedením, nerezovou ocelí či ušlechtilým dřevem..
Vedle 18“ litých kol se speciálním designem pro modely S a pneumatik 245/40 R 18 patří k sériovému vybavení také např. světlomety xenon plus s efektními denními světly ve tvaru proužku LED diod.

JL, 11.4.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar