Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Audi RS Q3 concept s výkonem 360 k

Na autosalonu Auto China 2012 v Pekingu vystavuje Audi tematicky zaměřenou studii RS Q3 concept vytvořenou na základě modelové řady Q3. Nový koncept představuje kompaktní SUV, vzrušující a dynamické v každém ohledu.

Potenciál modelové řady Q3 ukazuje v novém světle jak jeho motor 2.5 TFSI s výkonem 265 kW (360 k), tak rozšířená karoserie s výraznými stylistickými prvky a světlá výška snížená o 25 mm.
Černá výplň masky chladiče zaujme novou geometrií své struktury, jejíž jednotlivé články jsou vzájemně mírně výškově přesazeny, čímž vzniká trojrozměrný efekt. Přední spoiler je zhotoven z polymeru vyztuženého uhlíkovými vlákny.
Kombinace černých a modrých ploch se opakuje na ozdobných lištách dveří a prahů a na rozšířeních podběhů kol. Kryty vnějších zpětných zrcátek jsou z černého polymeru vyztuženého uhlíkovými vlákny, boční okna rámují lišty z matného hliníku. Záď zdobí dlouhý střešní spoiler, jehož prostřední část byla v porovnání s okrajovými částmi mírně zkrácena.
Spodní část zadního nárazníku se vyznačuje sportovním stylem s hranatými tvary. Difuzor, z něhož vyčnívají dvě velké eliptické koncovky výfukové soustavy s typickým vzhledem RS, zasahuje daleko vzhůru.
Interiéru dominuje elegantní černá barva, v níž je provedeno například čalounění stropu. Kontrastní modrá barva je využita na ozdobných panelech z polymeru vyztuženého uhlíkovými vlákny. Do struktury materiálu pro tyto panely byla vetkána třpytivě modrá luminiscenční skleněná vlákna. Volant má pádla řazení z polymeru vyztuženého uhlíkovými vlákny, která jsou orámována hliníkovými prvky.
Na otáčkoměru byly arabské číslice nahrazeny čínskými znaky. Také design motorového prostoru je extrémně sportovní. Vrstvený panel s uhlíkovými vlákny zakrývá prostor kolem pětiválce s červeným krytem hlavy válců, zatímco vzduch je do motoru přiváděn dvěma po stranách umístěnými otvory. Jak je běžné ve světě motoristického sportu, jsou čísla válců vyznačena na krytech příslušných zapalovacích svíček.
Extrémně výkonná jednotka 2.5 TFSI kombinuje přímé vstřikování benzinu a přeplňování turbodmychadlem. Z objemu 2480 cm3 poskytuje výkon 265 kW (360 k), což umožní zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 s a rychlost 265 km/h.
Sedmistupňová převodovka S tronic přenáší točivý moment prostřednictvím trvalého pohonu všech kol quattro, který ve většině případů posílá hnací sílu téměř výhradně na přední kola. Při prokluzu předních kol dojde okamžitě a variabilně k přerozdělení hnací síly na zadní nápravu prostřednictvím elektronicky řízené hydraulické vícelamelové spojky.
Kola z lehké slitiny konceptu Audi RS Q3 jsou pokračováním dynamického stylu RS a mají rozměry 8,5 J x 20. Čelní plochy kol jsou lesklé, zatímco postranní plochy jsou matné. Rozměr pneumatik 255/30 není sice pro SUV typický, ale pro model řady RS bezesporu ano.

JL, 23.4.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar