Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Audi RS 4 Avant - supersportovní kombi po modernizaci (II)

Audi Sport GmbH v mnoha detailech vylepšila model RS 4 Avant, jehož aktuální generace byla představena v září 2017. Výkonný motor V6 Biturbo poskytuje výkon 331 kW (450 k) a maximální točivý moment 600 N.m.

je černý, kontury ve výplních dveří a na středové konzole jsou zvýrazněny světlovody LED, které mohou svítit až třiceti různými barvami, pokud je vůz vybaven na přání dodávaným paketem dekoračního osvětlení. Horizontální uspořádání přístrojové desky vytváří pocit velkorysého prostoru.

Ústředním prvkem nového ovládacího systému je 10,1“ displej MMI touch, který je uprostřed přístrojové desky mírně natočen k řidiči. Dotykový displej zobrazuje na uvítanou grafickou animaci modelu RS 4 Avant ve vysokém rozlišení.

Displej MMI touch s akustickou zpětnou vazbou přebírá funkce dosavadního otočného tlačítka na konzole středového tunelu. Ukazatel „RS Monitor“ poskytuje řidiči přehled o provozních teplotách komponentů poháněcí soustavy, maximálních hodnotách zrychlení, tlaku v pneumatikách a jejich teplotě. Speciální ukazatele RS na digitálním panelu sdružených přístrojů Audi virtual cockpit informují o tlaku v pneumatikách, točivém momentu, výkonu, teplotě motorového oleje, naměřených časech na kolo a naměřených hodnotách zrychlení. Při dosažení limitu otáček je řidič vizuálně vyzván k zařazení vyššího převodového stupně.


Řidič může novým tlačítkem „RS-MODE“ přímo ovládat dva režimy RS1 a RS2 systému řízení jízdní dynamiky Audi drive select. Na digitálním panelu sdružených přístrojů se přitom automaticky zobrazí specifické ukazatele RS. Nové hliníkové páčky pro manuální řazení jsou výrazně větší než dosud.

Zavazadlový prostor má objem 495 litrů, který se po sklopení opěradel zadních sedadel a při využití celé výšky interiéru až po strop zvětší na 1495 litrů. Víko i kryt zavazadlového prostoru mají elektrický pohon již v sériové výbavě. Na přání je k dispozici senzorem ovládané otvírání a zavírání víka zavazadlového prostoru, jakož i tažné zařízení s elektrickým odjišťováním na povel tlačítka.
Audi 18.10.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar