Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Alpine na Rétromobile v Paříži

Skupina Renault s radostí potvrzuje účast Alpine na 42. ročníku výstavy Rétromobile ve výstavním centru Porte de Versailles, která právě začala a končí 12. února 2017. Alpine vystavuje 6 klasických modelů a koncept Alpine Vision jako symbolický most mezi minulostí a budoucností značky.

Těsně před představením velmi očekávaného nového vozu, jehož prodeje na vybraných trzích začnou již letos, dostávají fanoušci značky jedinečnou možnost poznat či znovuobjevit některé z ikonických modelů nesoucích slavné jméno.

Návštěvníci si mohou prohlédnout první Alpine, model A106, který stál na základech sériového Renaultu 4CV. Dále je vystavena Alpine A108 a ikonická Alpine A110 Berlinette, jeden z nejlepších vozů rallye své éry. V průběhu života modelu A310 značku Alpine převzal Renault a prvním modelem, který byl vyvinut již zcela pod taktovkou nového majitele, byla Alpine GTA.


Jeho nástupce, A610, je esencí velkého evropského GT své doby s prvotřídním komfortem a výkonem. Mezi svými předchůdci vystupuje koncept Alpine Vision, který ztělesňuje výkonný, elegantní a lehký sportovní automobil určený těm nejčistším řidičským zážitkům. Tento vůz je předobrazem sériového vozu, který bude oficiálně představen 7. března na autosalonu v Ženevě. Koncept Vision i netrpělivě očekávaný sériový model byly navrženy s důrazem na požitek z jízdy prostřednictvím těchto vlastností:


• řidič se cítí být součástí vozu, zcela kontroluje situaci a cítí každý pohyb vozu,

• agilita lehkého, elegantního designu, který se plně soustředí na nezbytný základ,

• autenticita sportovního vozu, který pokračuje v dlouhé linii ikonických modelů Alpine.

Vůz bude vyráběn v továrně Alpine ve francouzském Dieppe. Do prodeje se dostane na vybraných evropských trzích v roce 2018 a poté se postupně rozšíří do celého světa.Renault 9.2.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar