Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alpine A290 za polárním kruhem

A290 ladí své vlastnosti při nízké přilnavosti v těch nejextrémnějších povětrnostních podmínkách s teplotami, které mohou klesnout až pod -30 °C. Technické týmy testují prototypy na tratích a otevřených silnicích v těchto podmínkách, aby zajistily dokonalost ve všech směrech.

[*3

Všechny technické parametry jsou podrobeny testům v plném rozsahu, aby bylo zaručeno dosažení požadované úrovně výkonu a chování. Stejně jako u každého vozu Alpine je i u modelu A290 věnována zvláštní pozornost dynamickým vlastnostem. Reakce motoru, živost, přesnost jízdy a agilita - tomu všemu je věnována maximální pozornost, aby bylo dosaženo zážitku z jízdy i v extrémních podmínkách.

Testuje se také široká škála výbavy, včetně topení, kvality odmlžování a odmrazování a ESC (elektronická kontrola stability) na sněhu. Žádný z těchto bodů nelze reprodukovat v technickém centru a lze je ověřit pouze v extrémně chladných podmínkách.

Při své první oficiální jízdě se A290 představil v originální kamufláži Alpine, s logem "A-Arrow" na střeše a v modrém barevném provedení modrá Alpine. Prototyp se poprvé představil s definitivní karoserií a potvrzenými rozměry: délka 3 990 mm, šířka 1 820 mm, výška 1 520 mm, rozvor 2 530 mm.

Model A290 představil také exkluzivní sportovní volant Alpine v kůži Nappa se zploštělým povrchem a bodem “0”, který připomíná motoristický sport, jenž je tak silnou součástí DNA značky. Obsahuje tři základní funkce vypůjčené od volantů Alpine pro Formuli 1: OV (předjíždění), RCH (rekuperace) a jízdní režimy s přístupem jedním stiskem.Exkluzivní označení A29

Pro tyto testy je A290 obuta do vysoce výkonných pneumatik MICHELIN Pilot Alpin 5, které měří a kontrolují úroveň brzdění a přesnost jízdy v náročných zimních podmínkách.

Od počátku spolupráce v roce 2012, kdy byl představen model A110, posílily společnosti Alpine a Michelin své partnerství při vývoji pneumatik pro plně elektrickou řadu Alpine, počínaje modelem A290. Po dvou letech práce bude model A290 vybaven specifickými 19palcovými pneumatikami:

MICHELIN Pilot Alpin 5 zimní pneumatiky

Dvěma sportovními letními pneumatikami: MICHELIN Pilot Sport EV pro optimalizovanou energetickou účinnost a MICHELIN Pilot Sport S5 s nejvyšší úrovní výkonu.

Tyto tři pneumatiky byly vyvinuty tak, aby zlepšily a využily výkonnost vozu A290 za všech jízdních podmínek, ať už na suchu, mokru nebo na sněhu.

Každá pneumatika bude mít exkluzivní označení založené na systému kódování pro jednotlivé modely Alpine. U modelu A290 to bude "A29". Zákazníci tak při výměně pneumatik získají přesně stejný výkon: dokonalou rovnováhu mezi bezpečností, dojezdem, ovladatelností, odolností, komfortem a akustikou.

Tyto extrémně chladné testy ve Švédsku jsou dalším krokem ve vývoji modelu A290, který bude představen v červnu 2024.


Alpine 20.2.2024Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar