Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alpine A110 Enstone Edition - limitovaná série GB/F

Vůz A110 S Enstone Edition, který byl představen na Velké ceně Velké Británie v Silverstone, vyniká sportovní elegancí a ryze britskou technickou stránkou. Vyvinutý v Enstone a postaven v Dieppe.

Továrna Alpine v Enstone, která má za sebou více než 30 let zkušeností ve Formuli 1, nyní vyvíjí nejmodernější komponenty a technologie pro tým BWT Alpine F1®. Stejný karbon, který se používá pro monoposty Alpine, je použit v interiéru modelu A110 S Enstone Edition jako pocta know-how společnosti Alpine v oblasti motorsportu.


Kokpit A110 S Enstone Edition z černého mikrovlákna s šedým prošíváním obsahuje karbonové prvky ze stejných dílen, jaké se používají pro monoposty Alpine. Rozšiřuje a posiluje tento exkluzivní zážitek tím, že poprvé v modelu A110 je interiér tvořen autentickými karbonovými komponenty z konstrukčních nástrojů, forem a autoklávů továrny Alpine F1 v Enstone: hledí zdobené slavným šípem A, středová konzola s podpisem týmu BWT Alpine F1® a její kapková zóna.


Plaketa s čísly od 1 do 300 hrdě ukazuje exkluzivitu každého vozu a sportovní původ materiálů jeho interiru. Každý majitel obdrží certifikát pravosti z továrny v Enstone podepsaný týmem BWT Alpine F1®.


A110 S Enstone Edition se vyznačuje exkluzivní kombinací matné bronzové barvy karoserie. Její dva odstíny matné šedé, tmavá "šedá Tonnerre" a světlá "stříbrná Mercure", kontrastují s originální matně černou střechou. Jako odraz britského dědictví značky Alpine zdobí kapotu modelu A110 S elegantní vlajka Union Jack, který je k dispozici v lesklé nebo matné černé barvě tón v tónu. Ve Velké Británii se dodává standardně, ve Česku a dalších zemích jako volitelná výbava.


A110 S Enstone Edition potvrzuje svou sportovní eleganci 18palcovými matně černými koly GT Race a stříbrnými třmeny Brembo® pro ještě ostřejší styl. Skořepinová sedadla Sabelt Racing® jsou opatřena exkluzivní výšivkou Enstone Edition a podtrhují sportovní DNA této limitované série. Mezi další výrazné prvky patří volitelná aerodynamická sada Kit Aero a karbonové praporky na zadním sloupku.
Model Enstone Edition poháněný motorem A110 S o výkonu 300 k zrychluje z 0 na 100 km/h za 4,2 s a na okruhu dosahuje maximální rychlosti 275 km/h (s volitelnou aerodynamickou sadou).


Alpine přijímá objednávky na A110 S Enstone Edition od 6. července za cenu 2 050 000 Kč včetně DPH.

Alpine 11.7.2029

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar