Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alfa Romeo představuje Tributo Italiano

Alfa Romeo představuje první globální speciální sérii modelové řady: Tributo Italiano. Exkluzivní edice, která je k dispozici pro modely Giulia, Stelvio a Tonale vzdává hold původu značky a ztělesňuje italské know-how a sportovní charakter Alfa Romeo.

Mezi hlavní rysy série Tributo Italiano – vycházející ze stylistického a estetického jazyka sdíleného všemi třemi modely – patří dvoubarevné provedení karoserie s černou střechou, bodykit v barvě karoserie, italská vlajka na krytech vnějších zrcátek a vytříbené detaily interiéru, které jsou důkazem pečlivé pozornosti věnované detailům. Abychom byli konkrétnější, Giulia, Stelvio a Tonale Tributo Italiano se nacházejí na vrcholu svých řad a jsou nabízené výhradně ve třech barvách italské vlajky (červená Alfa, zelená Montreal a bílá Alfa) v kombinaci s černou střechou, u modelu Tonale volitelně také s panoramatickou střechou.

K jedinečnému a odvážnému vzhledu speciální série přispívá několik charakteristických znaků: přední maska chladiče ve tvaru písmene „V“ (v černé barvě u modelu Giulia a Stelvio, v barvě Dark Miron u modelu Tonale), kola z lehkých slitin (21“ u Stelvia, 19“ u Giulie, 20“ u Tonale) a sportovní červené brzdové třmeny Brembo. Pro větší eleganci se u celé řady, a vůbec poprvé u modelu Tonale, objevuje spodní bodykit v barvě karoserie.

Dojem C-SUV Alfa Romeo vylepšují ochranné kryty a boční/přední detaily v matném provedení Dark Miron, adaptivní full-LED matrixové světlomety a chromované dvojité koncovky výfuku u verze Plug-In Hybrid Q4.

Stejné sportovní prvky najdeme i v interiéru všech tří modelů série Tributo Italiano. Jedná se o nová černá sportovní sedadla z perforované kůže s červenými detaily a přední opěrky hlavy s vyšívaným logem speciální série. Mezi další novinky patří červené prošívání palubní desky, sedadel a výplní dveří. Tonale Tributo Italiano navíc přichází s novým „karbonovým“ obložením palubní desky s logem Alfa Romeo, ambientním osvětlením a hliníkovou prahovou lištou.

Komfort v interiéru zajišťuje mimo jiné dvouzónová klimatizace, vyhřívaný volant s hliníkovými pádly řazení na sloupku řízení, ambientní osvětlení, vytříbený infotainment, ventilovaná a vyhřívaná přední sedadla a také prémiový audio systém Harman Kardon s 14 reproduktory včetně subwooferu. Všechny tyto prvky byly navržené tak, aby zákazníkům nabídly vysokou úroveň pohodlí, kultivovanosti a ryzí italskou pohostinnost

Pokud jde o nabídku pohonných jednotek, Giulia a Stelvio Tributo Italiano nabízejí buď zážehový motor 2.0 Turbo o výkonu 280 k, nebo vznětový motor 2.2 Turbo o výkonu 210 k, oba s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol Q4. Pro Tonale Tributo Italiano si mohou zákazníci zvolit hybridní pohon s výkonem 160 k se 7stupňovou automatickou převodovkou TCT nebo sáhnout po inovativní verzi Plug-In Hybrid Q4 o výkonu 280 k.
Tento model nabízí dojezd přes 80 km v plně elektrickém režimu pro maximální každodenní mobilitu, celkový dojezd přes 600 km pro dlouhé cesty mimo město, a kombinovaný výkon 280 k, který zaručuje špičkovou jízdní dynamiku a sportovnost očekávanou od modelu Alfa Romeo.

Velká pozornost byla věnovaná technické specifikaci zahrnující aktivní odpružení s elektronicky řízenými tlumiči s dvoucestnými ventily, které dokonalé podtrhují sportovní charakter všech tří modelů a zaručují jedinečný a poutavý zážitek z jízdy v naprostém souladu s tradicemi Alfa Romeo. Aktivní odpružení Alfa™ se přizpůsobuje jízdním podmínkám a poskytuje volbu mezi výkonem a komfortem. Pokud jde o bezpečnost, Giulia, Stelvio a Tonale nabízejí nejmodernější prvky pro bezpečné cestování a radost z jízdy. V závislosti na modelu se jedná o systémy ADAS pro autonomní řízení úrovně 2, kameru s vysokým rozlišením pro 360° pohled na okolí vozidla, monitoring mrtvých úhlů, detekci křížení dráhy za vozidlem, boční senzory a elektrochromatická vnější zpětná zrcátka.

Speciální série Tributo Italiano ztělesňuje dokonalost značky – perfektní vyvážení hmotnosti, prvotřídní jízdní dynamiku, špičkové technologie a motorová řešení na špičce segmentu. To vše spojené s estetickou přitažlivostí a nadčasovostí, která je charakteristickým znakem designu Alfa Romeo.AR 22.11.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar