Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alfa Romeo 8C Competizione pro 500 zájemců

Pařížský autosalon ve dnech 30. září až 15. října slibuje opět velkolepou přehlídku světových a evropských premiér. Již v těchto dnech odhalují některé firmy první fotografie a informace o automobilech, kterými chtějí upoutat motoristickou veřejnost.

 

Alfa Romeo představí na svém stánku mj. definitivní verzi sportovního kupé 8C Competizione, které se však bude vyrábět pouze v malé sérii, a tak lze předpokládat, že celý objem produkce bude brzy vyprodán. V sériovém modelu se prolínají četné korektury provedené na studii presentované na IAA 2003 sesterskými značkami Alfa a Maserati.

Dvoumístný sportovní automobil má pod karbonovou karoserií ocelový podvozek a nový vidlicový osmiválec 4.7 s hliníkovým blokem motoru, jehož základ najdeme ve vozech Maserati. Dosahuje špičkového výkonu 450 k a točivého momentu 470 N.m.

Sílu na zadní kola přenáší šestistupňová automatizovaná převodovka s řazením na volantu. Společně s uzávěrou diferenciálu je umístěna na zadní nápravě, která stejně jako přední, nese hliníkové závěsy 20" kol. Vpředu jsou obuty na pneumatikách 245/35, vzadu 285/35. Nechybí ani elektronická regulace stability.

Interiér se vyznačuje velkorysým použitím kompozitních materiálů pro obložení přístrojové desky nebo výplně dveří. Skořepinová sedadla jsou z karbonu.

Výroba Alfy Romeo 8C Competizione má začít v listopadu 2007 v limitované sérii 500 kusů v ceně přes 125 tisíc eur. Atraktivní kupé se tak stane dalším vyhledávaným předmětem automobilových sběratelů.

 

Jindřich Lasík, 14.9.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar