Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Acabion udává trend 21. století

Jestliže označíme koňské povozy za první generaci dopravních prostředků, automobily za druhou, tak potom Acabion otevírá po sto letech cestu k třetí generaci lidské mobility a je výrazem nového způsobu myšlení.

 

Sází na nejmodernější technologie, které ve svých účincích a mobilních vlastnostech předčí automobily, primárně takové, které jsou vypůjčené ze stavby letadel.

Nově definuje hodnoty automobilu. Vysoce kvalitní znamená ve třetí generaci dopravních prostředků úzký místo široký, lehký místo těžký a aerodynamický místo beztvarý. V celkové koncepci má být od základu inovativní, a nesleduje pouze dílčí aspekty technických nebo módních trendů.

Acabion bourá všechny hranice. Je lehký A bezpečený, je štíhlý A komfortní, je praktický A pěkný. Je úsporný A rychlý. Váží pouhých 360 kg a v základním provedení má „jen" 360 k. Disponuje tedy s výkonovou hmotností 1000 k na jednu tunu hmotnosti. S polovinou svého výkonu je přitom schopen vyvinout rychlost 450 km/h, přičemž zrychlení je pro vidlicové desetiválce F1 takřka nedosažitelné. Přitom spotřebuje o 5 až 10 procent méně paliva než současné dvoumístné supersporty. Je tak úsporný, že navzdory svému mimořádnému výkonu a jízdním vlastnostem, například při 200 km/h, vykazuje méně než polovinu spotřeby paliva současných moderních dieselů. Na přání se dodávají ještě výkonnější verze od 430 k do 700 k.

Acabion je uzavřené dvoumístné vozidlo, velice podobné dálníkům, s vysoce bezpečnou skořepinovou karoserií z uhlíkových vláken. Každé vozidlo představuje technicky mistrovské dílo postavené s německým umem a švýcarskou přesností.

Všechny jsou vybaveny jednak zážehovým přeplňovaným čtyřválcem Suzuki GSX-6 1.3 a pro krátké cesty a pomalou jízdu ještě elektromotorem. Disponují modulární sítí palubního počítače s kapacitou paměti v oblasti Multi-Terrabyte a koncepčně jsou připraveny pro plně automatický provoz na dlouhých tratích.

Acabion udává bezpochyby trend 21. století. Vyrábí se v pěti provedeních GTBO o rozměrech 4,64 x 0,86 x 1,25 m. Při naplnění nádrže na 90 litrů paliva spotřebuje při průměrné rychlosti 100 km/h pouze 4 litry paliva a ujede 2400 km. Při průměru 300 km/h stoupne spotřeba na 9 litrů a dojezd se sníží zhruba o polovinu. Pokud pořádně sešlápneme plyn a dostaneme se na maximálku 450 km/h potom si motor řekne o 16 litrů a po 550 kilometrech musíte k čerpací stanici.

 

Jindřich Lasík


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar