Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Abarth 695 70° Anniversario - limitovaná edice

V rámci oslav 70. výročí značky a společnosti Abarth & C. byla v Miláně představena nová výroční limitovaná edice Abarth 695 70° Anniversario oslavující genialitu zakladatele značky Carla Abartha (1908-1979), který jako první odhadl potenciál tuningu a technických úprav u standardních produkčních vozidel.

Novinka bude vyrobena v limitované edici 1949 vozidel, přičemž toto číslo se shoduje s rokem založení společnosti Abarth & C. Model 695 70° Anniversario je nejvýznamnější novinkou letošního roku a je připraven zažehnout vášeň u tisíců příznivců této italské značky. Nová limitovaná edice je určena nejvěrnějším fanouškům Štíra. Představena byla ve futuristickém inovačním komplexu MIND (Milan Innovation District).


Abarth 695 70° Anniversario je pro zlepšení aerodynamiky vybaven novým nastavitelným spoilerem „Spoiler ad Assetto Variabile", který je výsledkem práce inženýrů značky Abarth v aerodynamickém tunelu FCA v Orbassanu (Turín).

Abarth 695 70° Anniversario je určen sběratelům a nadšencům výkonu a sportovnosti. Jeho nový zadní spoiler přímo odkazuje na svět motoristického sportu a legendární závodní historii značky se štírem ve znaku. Spoiler je nastavitelný manuálně, stejně jako u závodních vozidel, kde mechanici v boxech upravují jeho úhel tak, aby řidiči nastavili optimální chování vozidla na trati. U modelu Abarth 695 70° Anniversario může být spoiler nastavitelný ve 12 pozicích se sklonem od 0° do 60°. Při maximálním vychýlení (60°) a rychlosti 200 km/h zvyšuje aerodynamický přítlak až o 42 kg. Výsledkem je vynikající dynamika a stabilnější chování vozidla při vysokých rychlostech, zejména na rychlých tratích s horší přilnavostí.

Praktickým příkladem je legendární rychlá zatáčka Curvone na okruhu Vallelunga, kde spoiler snižuje korekce volantem až o 40 %. Aby dosáhl takové technické úrovně, byl nový Abarth 695 70° Anniversario testován v životní velikosti v aerodynamickém tunelu v Orbassanu jižně od Turína, kde skupina FCA testuje svá vozidla.

Toto výzkumné centrum, postavené v sedmdesátých letech, je neustále modernizované za účelem implementace nejnovějších technologií a je jedním z mála v Evropě a jediným v Itálii, které umožňuje zkoušení v životní velikosti a ve vysoké rychlosti (až 210 km/h). Cílem bylo optimalizovat aerodynamiku každého modelu, a to simulací pohybu automobilu vůči vzduchu, jako když jede v reálných podmínkách.

Vzhled se dále vyznačuje zdůrazněním některých ikonických stylistických prvků z dob minulých i ze současnosti. Jedná se o aktivní výfukový systém Record Monza poskytující nezaměnitelný zvuk, nový zelený odstín Monza 1958 (pocta barvě prvních Abarthů 500, které v roce 1958 stanovily na okruhu v Monze šest mezinárodních rekordů), řada šedých detailů Campovolo včetně spoileru „ad Assetto Variabile", Body Kit, přední a zadní spoilery a kryty zrcátek. Stejný odstín využívají i polepy štíra na kapotě a šachovnice na střeše, jež zvýrazňují sportovní vzhled. Standardem jsou 17palcová litá kola SuperSport a proslulé jasně červené brzdové třmeny Brembo. Výkonné brzdy Brembo využívají čtyřpístkové brzdové třmeny a kotouče 305 mm vpředu a 240 mm vzadu, v obou případech ventilované.

Stejná sportovnost je patrná také v kokpitu. Zásluhu mají na tom například nová exkluzivní sedadla Sabelt Tricolore vyvinutá speciálně pro tuto limitovanou edici. Na slavnou závodní minulost značky odkazují také loga na karoserii v historickém fontu písma a rovněž historické logo štíra, které je nezaměnitelnou poctou dědictví jedné z nejslavnějších italských značek na světě.

Nový Abarth 695 70° Anniversario je vybaven nejvýkonnějším motorem řady. Přeplňovaný motor 1.4 poskytuje výkon 180 k a točivý moment 250 Nm při 3000 ot./min, díky čemuž vůz dosahuje rychlosti 225 km/h (se spoilerem nastaveným v 0° pozici) a z 0 na 100 km/h zrychlí za 6,7 sekundy. Stručně řečeno Abarth 695 70° Anniversario je dokonalou kombinací výkonu motoru a aerodynamiky.

Navzdory tomu, že vůz je určen pro sportovně založené zákazníky, jeho možnosti konektivity jsou na vrcholu současných technologií. Standardem je systém UconnectTM se 7palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením s funkcemi zrcadlení chytrého telefonu Apple CarPlay a Google Android AutoTM*, digitálním rádiem DAB a navigací. Systém má obrazovku s vysokým rozlišením a zahrnuje rovněž telemetrii Abarth, integrovanou aplikaci vytvořenou pro měření výkonu. Standardní výbavu doplňuje automatická klimatizace, LED světla denního svícení DRL, LED mlhová světla a specifické koberečky.Abarth 10.10.2019Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar